Twitter-edit-tweet-button-scaled-1
06
آوریل

توییتر رسما اعلام کرد: دکمه ویرایش توییت‌ها در دسترس قرار می‌گیرد

توییتر رسما اعلام کرد: دکمه ویرایش توییت‌ها در دسترس قرار می‌گیرد : توییتر رسما اعلام کرد قابلیت ویرایش پست‌ها که کاربران از مدت‌ها قبل خواستارش بودند، بالاخره عرضه می‌شود. این شرکت می‌گوید از پارسال مشغول کار روی این ویژگی بوده و معرفی آن ارتباطی به نظرسنجی ایلان ماسک ندارد.

اکانت رسمی توییتر در توییتی اعلام کرد که دکمه ویرایش ابتدا به‌صورت آزمایشی طی چند ماه آینده برای کاربران سرویس «توییتر بلو» فعال می‌شود. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد بدون نیاز به حذف پست‌ها و از دست دادن پاسخ‌ها و ری‌توییت‌ها، به ویرایش خطاهای موجود در توییت‌های خود بپردازند.

«جی سالیوان»، معاون محصولات مصرفی توییتر در رشته توییتی در این باره گفت امکان ویرایش، یکی از پردرخواست‌ترین قابلیت‌ها در سال‌های اخیر بوده است. به همین خاطر، این شرکت از سال گذشته میلادی به دنبال روشی ایمن برای پیاده‌سازی این قابلیت می‌گشت.

twitter-edit-button

دکمه ویرایش توییتر باید با شرایطی خاص پیاده‌سازی می‌شد

او ادامه داد: «قابلیت ویرایش بدون محدودیت‌های زمانی، کنترل و شفافیت پیرامون تغییرات محتوایی، می‌تواند به شکل نادرست برای تغییر سابقه گفتگوهای عمومی مورد سوءاستفاده قرار بگیرد. در پیاده‌سازی این ویژگی اولویت اول خود را حفاظت از یکپارچگی گفتگوهای عمومی قرار دادیم.»

توییتر رسما اعلام کرد: دکمه ویرایش توییت‌ها در دسترس قرار می‌گیرد :«جک دورسی»، مدیرعامل پیشین توییتر نسبت به پیاده‌سازی این قابلیت نظر مثبتی نداشت. او قبلا در سال 2018 درباره افزودن دکمه ویرایش به این شبکه اجتماعی ابراز نگرانی کرده بود. دورسی در سال 2020 گفته بود که توییتر احتمالا هیچ‌گاه این ویژگی را به پلتفرم خود اضافه نمی‌کند.

با این حال، از زمانی که «پاراگ آگراوال» مدیرعاملی توییتر را برعهده گرفت، شرایط تغییر کرد. این شرکت در تاریخ 1 آوریل در توییتی که به نظر می‌آمد به مناسبت دروغ اول آوریل زده شده، اعلام کرد که در حال کار روی دکمه ویرایش است. ولی بعدا «مایکل سیمن»، مدیر محصول این شبکه اجتماعی اشاره کرد که این توییت بیانیه رسمی شرکت پیرامون کار روی این ویژگی بوده است.

ایلان ماسک پس از خرید سهام توییتر در یک نظرسنجی از کاربران پرسید که آیا خواهان دکمه ویرایش هستند یا نه. 73.4 درصد از مخاطبان به این نظرسنجی پاسخ مثبت دادند.