توییتر به یک شرکت سنگاپوری اجازه استفاده از لوگوی پرنده را نداده است
31
مارس

توییتر به یک شرکت سنگاپوری اجازه استفاده از لوگوی پرنده را نداده است

توییتر به شرکت سنگاپوری V V تکنولوژی (V V Technology) اجازه‌ی استفاده از لوگوی مشابه لوگوی پرنده‌ی مشهور خود را نداده است. این اتفاق در حالی رخ داده که هر دو شرکت از مدت‌ها پیش بر سر ثبت حق امتیاز این لوگو با یکدیگر در حال رقابت بوده‌اند.

شرکت سنگاپوری V V تکنولوژی از دسامبر سال 2018 در حال طراحی اپلیکیشنی بوده که قرار است تا سرویس‌ها و خدمات متعددی را متناسب با نوع زندگی شخصی کاربران ارائه دهد. در ابتدا قرار بود که لوگوی مورد بحث در این اپلیکیشن مورد استفاده قرار بگیرد اما اپلیکیشن هنوز به مرحله نهایی نرسیده است. V V تکنولوژی از فناوری‌های پیشرفته‌ای مانند بلاک چین و هوش مصنوعی برای ایجاد محیط‌های کار هوشمند و جامع استفاده می‌کند و تا به حال با بسیاری از دانشجویان دانشگاه مدیریت سنگاپور در پروژه‌های مختلف همکاری کرده است.

شرکت V V تکنولوژی

V V تکنولوژی در سال 2018 سعی داشت تا حق امتیاز لوگوی شرکت را به ثبت برساند اما در این راه با مخالفت شدید توییتر مواجه شد. ظاهراً این لوگو شباهت زیادی به لوگوی معروف پرنده‌‌ی توییتر داشته و همین موضوع باعث شد تا توییتر پیروز این نبرد حقوقی شود.

توییتر (به انگلیسی: Twitter) یک شبکهٔ اجتماعی و سرویس ارائه دهندهٔ میکروبلاگ است که به کاربران اجازه می‌دهد تا ۲۸۰ حرف، پیام متنی را که توییت (به انگلیسی: Tweet) نامیده می‌شود، ارسال کنند. توییت‌ها در ابتدا به ۱۴۰ حرف محدود شده بودند، اما در ۷ام نوامبر سال ۲۰۱۷، این محدودیت به ۲۸۰ حرف در هر توییت، به جز زبان‌های چینی، ژاپنی و کره ای، ارتقا پیدا کرد.