24
فوریه

بیش از ۱۰۰ میلیون گوشی سامسونگ با نقص امنیتی حیاتی عرضه شده است

بیش از ۱۰۰ میلیون گوشی سامسونگ با نقص امنیتی حیاتی عرضه شده است

بیش از ۱۰۰ میلیون گوشی سامسونگ با نقص امنیتی حیاتی عرضه شده است:در چند سال گذشته، گوشی‌های مختلف سامسونگ با نقض امنیتی عرضه شده‌اند که به هکرها اجازه می‌داد اطلاعات ذخیره‌شده حساس مانند رمز‌عبور را استخراج کنند.

سامسونگ در ارائه‌ی به‌روزرسانی‌های امنیتی برای بسیاری از دستگاه‌های خود مشهور است و معمولاً این به‌روزرسانی‌ها را زودتر از گوگل دردسترس قرار می‌دهد. باوجوداین، بسیاری از گوشی‌های هوشمند سامسونگ در چند سال گذشته با نقص امنیتی نگران‌کننده‌ای عرضه شده‌اند که می‌تواند به هکرها اجازه دهد اطلاعات حساس را از دستگاه‌ها استخراج کنند.

به‌گزارش سم‌موبایل، محققان دریافتند که چندین مدل از گوشی‌‌های سامسونگ گلکسی اس ۸، گلکسی اس ۹، گلکسی اس ۱۰، گلکسی اس ۲۰ و گلکسی اس ۲۱ داده‌های رمزنگاری خود را به‌درستی ذخیره نمی‌کنند و به‌طور مؤثر به هکرها اجازه می‌دهند اطلاعات ذخیره‌شده‌ی حساس مانند رمزعبور را استخراج کنند.

این گزارش به چگونگی دورزدن محققان از اقدامات امنیتی در دستگاه‌های سامسونگ پرداخت. بااین‌حال، سؤال مهم این است: آیا باید نگران این موضوع باشیم؟ پاسخ این پرسش منفی است؛ زیرا مشکلات ذکرشده قبلاً پس از مطلع‌شدن سامسونگ اصلاح شده است. اولین اصلاح با پچ امنیتی آگوست ۲۰۲۱ شروع و آسیب‌پذیری بعدی با پچ اکتبر ۲۰۲۱ برطرف شد.

بیش از ۱۰۰ میلیون گوشی سامسونگ با نقص امنیتی حیاتی عرضه شده است:به‌هرحال، گوشی شما شاید از پچ امنیتی قدیمی‌تر استفاده کند و قصد داشته باشید آن را به‌روزرسانی کنید. نکته‌ی مهم این است که اگر سامسونگ پشتیبانی از دستگاه شما را متوقف کرده باشد، ممکن است مجبور شوید به رام‌های سفارشی شخص ثالث با امنیت به‌روز اعتماد کنید.