نماینده مجلس
10
فوریه

نماینده مجلس: کاهش سرعت اینترنت کم فروشی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس کاهش سرعت اینترنت را کم‌فروشی و غش در معامله دانست. او از وزارت ارتباطات خواست تا علل این موضوع را به مردم گزارش کند.

«لطف اله سیاه‌کلی» در گفت‌و‌گو با خانه ملت با انتقاد از وضعیت اینترنت کشور اظهار داشت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید در این زمینه شفاف‌سازی کند، به این معنا که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شرکت ارتباطات زیرساخت بایستی علل کاهش سرعت اینترنت را به مردم توضیح دهند.

به اعتقاد وی این وضعیت کم‌فروشی و غش در معامله است زیرا مردم پول کامل پرداخت می‌کنند اما خدمات متناسب دریافت نمی‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم وعده داد تا موضوع کاهش سرعت اینترنت را در کمیسیون صنایع و معادن نیز مطرح کند: «وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید درباره چرایی این موضوع گزارش دهد. باید مشخص شود آیا زیرساخت‌ها دچار مشکل شدند یا اپراتورها درحال کم فروشی هستند؟»

کاهش سرعت اینترنت

این برای اولین بار طی چند ماه اخیر نیست که یک نماینده مجلس از وضعیت اینترنت انتقاد می‌کند. ابتدای آذرماه نماینده مردم جیرفت در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی از وزیر ارتباطات خواست تا پایش را از روی سیم بردارد: «سرعت اینترنت نه‌تنها افزایش نیافت، بلکه به‌شدت کاهش یافت به‌طوری که دانش‏‌آموزان و دانشجویان دچار مشکل شدند و فضای کسب‏‌وکار آسیب دیده است.»

افزایش قیمت اینترنت بایستی متناسب با ارتقای کیفیت باشد

سیاهکلی درباره صحبت‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر بازنگری در نرخ تعرفه اینترنت در سال آینده، گفت:

«مردم حاضرند هزینه خدماتی که دریافت می‌کنند را پرداخت کنند. اما باید به این نکته نیز توجه شود که اگر وزارت ارتباطات به دنبال افزایش قیمت تعرفه اینترنت است، باید خدمات جدیدی نیز تعریف کند یا کیفیت ارتقا یابد.»

او تاکید کرد قیمت‌ها باید به ازای ارائه خدمات جدید، افزایش یابد در غیر این صورت نباید قیمت‌ها بدون بهبود وضعیت افزایش پیدا کند.

زارع‌پور، وزیر ارتباطات در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های شرکت مخابرات ایران از رویکرد مجلس نسبت به جلوگیری از افزایش تعرفه‌های اینترنت انتقاد کرده و از مجلس خواست تا مانند سال گذشته موانعی مانند اصلاح نشدن تعرفه‌ها را ایجاد نکنند: «با توجه به نرخ تورم در دو سال گذشته حتما باید تعرفه‌ها افزایش پیدا کند؛ در غیر اینصورت حوزه ICT کشور در بخش ارتباطات امکان سرمایه‌گذاری را از دست خواهد داد.»

شرکت اطلس سیستم افق

فروشگاه آنتی ویروس