تهدید به اعتصاب کارمندان بازبین فیس‌بوک
13
ژانویه

تهدید به اعتصاب کارمندان بازبین فیس‌بوک

به دلیل یک اختلال بازبین‌های پیمانکار فیس‌بوک در یک واحد آن حقوق و دستمزد خود را دریافت نکرده اند. این عده تهدید کرده بودند در صورت عدم دریافت دستمزد فعالیت خود را متوقف می کنند.

تهدید به اعتصاب کارمندان بازبین فیس‌بوک

بازبین های پیمانکار فیس بوک در واحدی در آستین با چالش پرداخت دستمزد روبرو شده اند. به دلیل این چالش بسیاری از آنها تعطیلات سال نوی میلادی را بدون دریافت چک های حقوق شان گذراندند.

کارمندان این واحد در حقیقت از سوی شرکت Accenture استخدام شده و وظایف بازبینی، پشتیبانی مشتری و دیگر فعالیت های مرتبط را برای فیس بوک و واتس اپ انجام می دهند. آنها تهدید کرده اند در صورتی که این وضعیت اصلاح نشود، کارشان را متوقف می کنند.

مشکلات از ۴ ژانویه ۲۰۲۲ و زمانی آغاز شد که کارمندان متوجه اختلال در سیستم ردیابی مرخصی های با حقوق شدند. این اختلال اداری به تغییر تهیه کننده خدمات دستمزد در وب سایت مربوط بود. اما در ششم ژانویه چک های حقوق به دست کارمندان نرسید. سیستم های پرداخت داخلی نشان می داد بسیاری از پرداخت ها انجام شده اند ولی کارمندان نمی دانستند چه زمان دستمزد خود را دریافت می کنند.

درهمین راستا گروهی از کارمندان نامه ای سرگشاده به مدیران ارشد فیس بوک و اکسنچور ارسال و اعلام کردند تا زمانیکه دستمزدها به طور کامل پرداخت نشود کار را متوقف می کنند.

مدت کوتاهی پس از انتشار نامه مبالغی به کارمندانی که با چالش روبرو شده بودند، پرداخت شد و اکسنچور اعلام کرد این شرکت هیچ نشانی از توقف هماهنگ کار مشاهده نکرده است.

مدیرعامل این واحد اکسنچور نیز در یک تماس تلفنی اعلام کرد زمان برطرف شدن مشکل مشخص نیست اما شرکت هرگونه هزینه باقیمانده و هزینه هایی که در نتیجه تاخیر به وجود آمده را پرداخت می کند.

هرچند شرکت ادعا می کند برخی کارمندان مبالغی دریافت کرده اند تا کار را متوقف کنند، اما این پرداخت شامل حال همه کارمندان نبوده و بسیاری از آنها با چالش مالی روبرو شده اند.

یکی از بازبین های واحد آستین روز دوشنبه اعلام کرد بیش از ۵۰ نفر از تیم او مبلغی دریافت نکرده اند.فیس‌بوک