06
اکتبر

چند روش برای استفاده بهینه از آیپدهای قدیمی

چند روش برای استفاده بهینه از آیپدهای قدیمی:اپل هر سال، آیپدهای جدیدی را رونمایی و وارد بازار می‌کند اما هرکسی توان خرید مدل‌های جدید را ندارد و مجبور است تا چند سال با یک آیپد سَر کند.

اما هرچه از عمر یک تبلت می‌گذرد، کارایی و عملکرد آن نیز کاهش می‌یابد و از آنجایی که دیگر قادر به دریافت به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری نیز نخواهد بود، به تدریج از رده خارج خواهد شد. اینجاست که راهی جز خداحافظی با آن و انتخاب یک آیپد جدید پیش روی کاربران وجود نخواهد داشت.

با این حال، به جای فروش یا کنار گذاشتن این تبلت‌ها، می‌توان از آنها برای اهداف و کارهای مختلفی بهره برد که در ادامه قصد داریم تا به برخی از این موارد اشاره کنیم.

 استفاده در آشپزخانه

تبلت‌های قدیمی می‌توانند بهترین همراه شما در آشپزخانه باشند. شما می‌توانید با کمک آنها، دستور تهیه انواع غذاها را در یوتیوب و دیگر شبکه‌های اجتماعی مشاهده کنید و یا در حین تهیه صبحانه، به جدیدترین اخبار روز گوش کنید. در واقع، یک تبلت قدیمی می‌تواند به خوبی شما را در آشپزخانه سرگرم کند.

سرگرم کردن سرنشینان خودرو

یکی دیگر از کاربردهای آیپدهای قدیمی، وصل کردن آنها به قسمت پشتی صندلی راننده و استفاده از آن به عنوان یک نمایشگر سرگرم‌کننده برای شرنشینان عقب خودرو است. با این کار می‌توان انواع فیلم‌ها، موزیک ویدیوها و غیره را پخش کرد و با مشغول شدن سرنشینان، با خیال راحت رانندگی کرد.

 استفاده به عنوان دوربین امنیتی

اگر هنوز تصمیمی‌ به نحوه استفاده از آیپد قدیمی خود نگرفته‌اید، می‌توانید از دوربین آن به عنوان یک دوربین برای ارتقای امنیت خانه خود استفاده کنید. برای این کار، می‌بایست علاوه بر نصب یک اپلیکیشن، محل مناسبی را نیز برای تعبیه آیپد خود در نظر بگیرید. سپس می‌توانید با کمک آیفون خود، فضای اطراف خانه‌تان را زیر نظر بگیرید.

 استفاده به عنوان قاب عکس دیجیتال

لزومی‌ ندارد که همواره یک عکس را روی یک قاب عکس مشاهده کنید. امروزه، قاب عکس‌های دیجیتال می‌توانند چندین عکس را در خود ذخیره کرده و در ساعات مختلف نمایش دهند. آیپدهای قدیمی نیز می‌توانند یکی از بهترین گزینه‌ها برای تبدیل شدن به یک قاب عکس دیجیتال باشند. حتی می‌توان با استفاده از آی‌کلاد، جدیدترین عکس‌ها و خاطرات را هر روز از طریق نمایشگر این آیپدها مرور کرد.

سرگرم کردن کودکان

کودکان امروزی مدام به دنبال کار با انواع گوشی‌ها و تبلت‌ها هستند و از آنجایی که ممکن است در حین استفاده، آسیب‌های جدی به این دستگاه‌ها وارد شود، راه چاره در این است که آیپدهای قدیمی را در اختیارشان بگذاریم. با این کار، نه تنها می‌توانند انواع فیلم‌ها و موزیک‌های مورد علاقه خود را پخش کنند، بلکه می‌توان از آن برای اهداف آموزشی نیز بهره برد.

کتاب‌خوان الکترونیکی

حتی یک آیپد بسیار قدیمی هم می‌تواند به عنوان ابزاری مفید برای مطالعه کتاب‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار گیرد. نمایشگر بزرگ آیپد می‌تواند محتوا را با وضوح و کیفیت مناسبی نمایش دهد و از آنجایی که دیگر خبری از نوتیفیکیشن و پیام و تماس در آن نخواهد بود، حواس‌پرتی اتفاق نخواهد افتاد.

کنترلر وسایل هوشمند خانگی

علی‌رغم قدیمی بودن آیپد، می‌توان چندین اپلیکشین روی آن نصب کرد که با کمک آنها می‌توانید کنترل وسایل هوشمند خانگی از جمله لامپ‌ها و تنظیم دمای اتاق‌ها را در دست بگیرید.

دستگاهی برای زیر نظر گرفتن نوزادان

چند روش برای استفاده بهینه از آیپدهای قدیمی:با کمک یک آیپد قدیمی و نصب اپلیکیشن‌هایی همچون Cloud Baby Monitor، Annie Baby Monitor:Nanny Cam و یا دیگر اپلیکیشن‌های مشابه می‌توانید حرکات نوزادان را در زمانی که داخل اتاق نیستید، تحت نظر بگیرید.