مک بوک اولترا؛ لپ تاپ مفهومی اپل با داینامیک آیلند آیفون در رندرهایی غیررسمی رؤیت شد
11
اکتبر

مک بوک اولترا؛ لپ تاپ مفهومی اپل با داینامیک آیلند آیفون در رندرهایی غیررسمی رؤیت شد

مدل مفهومی لپ تاپ‌های خانواده‌ی مک بوک با داینامیک آیلند آیفون ۱۴ پرو در چند رنگ به تصویر کشیده شده است.

اپل در سال ۲۰۱۷ با رونمایی آیفون ۱۰، بریدگی نمایشگر (ناچ) را به مشخصه‌ای نمادین در طراحی ظاهری آیفون تبدیل کرد و سال‌ها بعد شاهد استفاده از این نوع طراحی در بودیم. حال‌که آیفون‌های پرو نسل جدید با حفره‌ی کپسولی موسوم به جزیره‌ی پویا یا داینامیک آیلند (Dynamic Island) معرفی شده‌اند، بعید نیست در آینده مک بوکی ببینیم که در بالای نمایشگرش از حفره‌ی کپسولی میزبانی می‌کند.

مک بوک مجهزبه حفره کپسولی داینامیک آیلند مفهومی خاکستری

یک طراح خوش‌ذوق قبل از اپل دست‌به‌کار شده و رندرهای مفهومی مک بوک اولترا را منتشر کرده است. در رندرها لپ تاپی می‌بینیم که مثل سایر مک بوک‌های اپل طراحی پریمیومی دارد، بااین‌حال به‌لطف استفاده از حفره‌ی کپسولی، به حاشیه‌‌های کمی در اطراف نمایشگر مجهز شده است.

در گوشه‌ی کیبورد لپ تاپ اولترا کلید ادغام‌شده با حسگر اثر انگشت را می‌بینیم و در بالای کیبورد نوار لمسی (تاچ‌بار) به‌چشم می‌خورد. مک بوک اولترا در رنگ‌های طلایی و خاکستری و نقره‌ای به تصویر کشیده شده است. اپل به استفاده از این رنگ‌ها در لپ تاپ‌هایش عادت دارد.

مک بوک مجهزبه حفره کپسولی داینامیک آیلند مفهومی طلایی

اپل به هنگام رونمایی آیفون‌های نسل جدید گفت در مدل‌های پرو حسگر مجاورتی را به زیر نمایشگر منتقل و سایر حسگرها را در فاصله‌ی نزدیک‌تری جای داده است تا بریدگی نمایشگر را حذف و آن را با حفره‌ی کپسولی جایگزین کند. داینامیک آیلند در آیفون با iOS سازگاری ویژه‌ای دارد و کار با آن بسیار لذت‌بخش است. مک بوک نمایشگر لمسی ندارد، بنابراین فعلاً نمی‌دانیم که در این لپ تاپ مفهومی، نرم‌افزار چگونه با داینامیک آیلند ترکیب می‌شود.

مک بوک مجهزبه حفره کپسولی داینامیک آیلند مفهومی نقره ای