مزایای یادگیری زبان برنامه نویسی C
14
سپتامبر

مزایای یادگیری زبان برنامه نویسی C

زبان های کامپیوتر متعددی برای نوشتن انواع برنامه های کامپیوتری استفاده می شود. زبان برنامه نویسی C محبوب ترین زبان در سرارسر جهان است. همه چیز از جمله میکروکنترلر گرفته تا سیستم عامل با زبان نوشته شده است زیرا این زبان برنامه نویسی بسیار انعطاف پذیر است و حداکثر کنترل را با حداقل دستورات امکان پذیر می کند. اگر به حرفه ای در برنامه نویسی کامپیوتر علاقه مند هستید بهتر است که یادگیری آموزش زبان برنامه نویسی C را فرا بگیرید. در این مقاله به شما توضیح خواهیم داد که چیست و ویژگی ها و کاربردهای آن را برای شما توضیح خواهیم داد تا این زبان برنامه نویسی را به راحتی یاد بگیرید.

زبان برنامه نویسی C چیست؟

C یک زبان برنامه نویسی بسیار کاربردی است که در ابتدا برای نوشتن سیستم عامل ها ساخته شد اگرچه C به عنوان یک زبان برنامه نویسی برای سیستم عامل های یونیکس توسعه داده شد اما اکنون دارای کامپایلرهای زیادی است که به آن اجازه می دهد تقریباً در تمام سیستم عامل ها استفاده شود. هنگامی که برای اولین بار شروع به محبوب شدن کرد مؤسسه استانداردهای ملی آمریکا (ANSI) ایجاد یک استاندارد تجاری برای زبان برنامه نویسی را ضروری تشخیص داد از آن زمان این زبان توسط سازمان استاندارد بین المللی نیز تأیید شده است و اکنون به عنوان ANSI C شناخه می شود.

زبان برنامه نویسی C

زبان برنامه نویسی C مزایای بی شماری دارد با این حال مهمترین مزیت این است که این در سراسر جهان شناخته شده است و در بسیاری از برنامه ها از جمله سیستم های علمی پیشرفته و سیستم عامل استفاده می شود. یکی دیگر از مزایای یادگیری این است که زبان اصلی همه زبان های کامپیوتر پیشرفته است به عنوان مثال اگر می خواهید C++ را که یک زبان شی گرا است یاد بگیرید باید از قبل را به خوبی یاد گرفته باشید. پس از تسلط بر به  راحتی می توانید زبان دیگری را یاد بگیرید.

یادگیری زبان C

یادگیری

زبان برنامه نویسی C چگونه کار می کند؟

برنامه نویسی با نسبتاً آسان است زیرا از دستورات اولیه به زبان انگلیسی استفاده می کنند با این حال C یک زبان کامپایل شده است. کامپایلر ابزاری است که برای ترجمه یک برنامه و تبدیل آن به یک فایل قابل خواندن توسط ماشین استفاده می شود هنگامی که کامپایل تکمیل می شود پیوند دهنده فایل های مختلف را ترکیب می کند و یک فایل اجرایی تولید می کند که می تواند برای اجرای برنامه استفاده شود. بنابراین پس از اینکه دستورات خود را تایپ کردید برای اجرای برنامه خود باید آن را از طریق یک کامپایلر اجرا کنید تا فرم قابل خواندن توسط انسان را به زبان قابل خواندن ماشین تبدیل کند. امروزه کامپایلرهای زیادی در دسترس است و شما می توانید هر یک از آن ها را خریداری یا به صورت رایگان دانلود کنید.

نحوه کد نویسی در زبان برنامه نویسی C

نحوه کد نویسی

ویژگی های زبان برنامه نویسی C

زبان برنامه نویسی C ویژگی هایی را دارد که این زبان را از دیگر زبان های برنامه نویسی متمایز می کند که در این بخش به برخی از این ویژگی ها اشاره می کنیم:

  • C عملکرد هر دو زبان سطح پایین و سطح بالا را ترکیب می کند.
  • برای نوشتن انواع سیستم عامل ها می توان از استفاده کرد.
  • کتابخانه های مورد نیاز برای پشتیبانی از توابع و عملگرهای مختلف توسط خود C ارائه شده است.
  • توابع و عملگرهایی را ارائه می دهد که داخلی هستند و از آن ها می توان برای حل انواع مشکلات پیچیده استفاده کرد.
ویژگی های زبان برنامه نویسی C

ویژگی ها

مزایای یادگیری

به عنوان یکی از زبان های اساسی در برنامه نویسی بیشتر از سایر زبان های تفسیری ماننده PHP و Ruby استفاده می شود. یادگیری C زمان خواهد برد اما مزایای آن ارزش تلاش دارد. در ادامه با برخی از مزایای این زبان برنامه نویسی آشنا خواهید شد:

زبان به عنوان یکی از زبان های اساسی در برنامه نویسی بیشتر از سایر زبان های تفسیری ماننده PHP و Ruby استفاده می شود. یادگیری C زمان خواهد برد اما مزایای آن ارزش تلاش دارد. در ادامه با برخی از مزایای این زبان برنامه نویسی آشنا خواهید شد:

1- به شما کمک می کند تا بفهمید یک کامپیوتر چگونه کار می کند

با یادگیری می توانید عملکرد درونی سیستم های کامپیوتری معماری آن ها و مفاهیم کلی برنامه نویسی را درک و تجسم کنید. C به شما اجازه می دهد تا برنامه های پیچیده تر و جامع تری را بنویسید.

کار با زبان برنامه نویسی C

کار

2- شما می توانید بر روی پروژه های منبع باز کارکنید

اگرچه بسیاری از برنامه ها از زبان های برنامه نویسی مختلف به غیر از C استفاده می کنند اما بیشتر آن زبان ها با استفاده ازC توسعه یافته اند. بنابراین با یادگیری می توانید خود را برای کار بر روی پروژه های بزرگ و منبع باز مانند مشارکت در پایتون آماده کنید.

3- مسیر شغلی

یادگیری اصول اولیه C آسان است اما برای ایجاد یک حرفه موفق در باید یک متخصص باشید. گسترده است و در درجه اول برای توسعه انواع مختلف سیستم عامل ها و درایورهای شبکه استفاده می شود همچنین کاربردهایی در توسعه سایر زبان های برنامه نویسی پیدا می کند. با ظهور گسترده دیگر زبان های برنامه نویسی همچنان متقاضی های زیادی برای یادگیری دارد.

مسیر شغلی در زبان برنامه نویسی C

مسیر شغلی در زبان

در کجا استفاده می شود؟

زبان برنامه نویسی C کاربردهای مختلفی در صنایع دارد و می تواند به شیوه های مختلف اجرا شود:

توسعه برنامه های کاربردی

توسعه سیستم عامل ها

توسعه برنامه های دسکتاپ

توسعه مرورگرها

توسعه اکثر برنامه های Adobe

توسعه پایگاه های داده مانند MySQL

تولید کامپایلر