مایکروسافت در حال آزمایش نواروظیفه مخصوص تبلت در ویندوز 11 است
10
سپتامبر

مایکروسافت در حال آزمایش نواروظیفه مخصوص تبلت در ویندوز 11 است

نواروظیفه‌ی جدید و سازگار با تبلت مایکروسافت برای ویندوز ۱۱ با ابعادی کوچک‌تر ابتدا ماه فوریه معرفی شد و حالا این شرکت دوباره درحال آزمایش ویژگی مورد اشاره است.

مایکروسافت نوار وظیفه‌ی مناسب تبلت خود را دوباره در آخرین نسخه‌ی پیش‌نمایش ویندوز ۱۱ معرفی کرد. این نواروظیفه‌، اولین‌بار در ماه فوریه درکنار سایر ویژگی‌های جدید ارائه‌شده برای عرضه‌ی نهایی در ویندوز ۱۱ معرفی شد، اما مدتی بعد وارد فاز توسعه‌ی داخلی شد. غول فناوری مستقر در ردموند، با انتشار پستی وبلاگی اعلام کرد که نواروظیفه‌ی جدید سازگار با تبلت‌ها بخشی از به‌روزرسانی این سیستم‌عامل محسوب می‌شود که در کانال توسعه‌دهندگان ویندوز اینسایدر منتشر می‌شود و فقط برای کامپیوترهای شخصی ۲ در ۱ درنظر گرفته شده است و نه لپ‌تاپ‌ها یا رایانه‌های رومیزی.

تنظیمات به روزرسانی ویندوز ۱۱

به گزارش ورج، نواروظیفه‌ی جدید مایکروسافت در ویندوز ۱۱ برای تبلت‌ها، به‌نحوی طراحی شده است که هنگام عدم استفاده، پنهان شود و فضای بیشتری دردسترس کاربر قرار دهد. وقتی این بخش جمع می‌شود، موارد مهم مثل زمان و درصد باتری روی آن نمایش می‌یابد. با گسترش دادن نواروظیفه‌ی جدید، چندین برنامه، ابزارک و دکمه‌ی استارت نمایان خواهد شد که به‌نظر می‌رسد برای استفاده با دستورها لمسی، بهینه‌ شده‌اند. این بخش از ظاهری بهره می‌برد که با اتصال صفحه‌کلید در رایانه‌های دو در یک، به موقعیت بهینه‌ی خود بازمی‌گردد.

مایکروسافت همچنین در جدیدترین به‌روزرسانی خود، به‌خصوص در بخش System Tray، ویژگی‌های دیگری را روی دستگاه‌های غیر از رایانه‌های ۲ در ۱، ارائه می‌کند. با این آپدیت جدید، هنگامی‌که روی گزینه‌های منو جابه‌جا می‌شوید، نمادها و تصاویر متحرک به نوار کناری اضافه خواهند شد. به‌روزرسانی مذکور همچنین برخی اشکالات را در تنظیمات، ابزارک‌ها، Task Manager و غیره رفع می‌کند.