دسترسی محدود ایلان ماسک به بخشی از داده‌های توییتر
04
سپتامبر

دسترسی محدود ایلان ماسک به بخشی از داده‌های توییتر

قاضی پرونده ایلان ماسک علیه توییتر به تازگی رای جدیدی را برای این مورد خاص ارائه کرده است که به نوعی به نفع او خواهد بود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، این قاضی که چندی پیش دسترسی به بخش مهمی از داده‌های توییتر را ممنوع اعلام کرده بود، به صورت کامل ایلان ماسک را از دسترسی به داده‌ها منع نکرده است.

بر اساس این اطلاعات قرار است تا بتواند بخشی از داده‌های این شبکه اجتماعی را در اختیار داشته باشد تا بتواند چیزی که کمپ ایلان ماسک درخواست کرده است را نیز برای او مهیا سازد.

اگر از جمله قبلی چندان سر درنیاوردید، باید به زبان ساده گفت که قاضی کاترین مک کورمیک در دستور دادگاهی خود گفته است که توییتر باید داده‌های 9 هزار حساب کاربری را که در مصاحبه سه ماهه چهارم سال 2021 بازبینی شده بوده است را در اختیار ماسک قرار بدهد.

این حساب‌های کاربری در این بررسی به عنوان حساب‌های کاربری جعلی تشخیص داده شده و توییتر باید در این فرایند اطلاعاتی که خودش هیستوریکال اسنپ شات می‌نامد را به صورت مستند برای دادگاه آماده کند.

توییتر در شکایت از خواسته است تا 44 میلیارد دلار باقی مانده از طرح  خرید توییتر را به این شرکت پرداخت کرده و خرید خود را تکمیل کند. در ابتدا در ماه آوریل با رقم 54 دلار و 20 سنت برای هر سهم توییتر وارد معادله خرید این شرکت شد که این پیشنهاد بلافاصله مورد پذیرش قرار گرفت.

چند ماه بعد بود که معامله به سرانجام نرسید و ایلان ماسک اعلام کرد که توییتر با جعل اعداد سعی در کلاه برداری داشته است و تعداد زیادی بات را به عنوان حساب رسمی به حساب آورده است.