17
جولای

هواوی خود را برای طراحی نسل بعدی تراشه‌ها آماده می‌کند

هواوی خود را برای طراحی نسل بعدی تراشه‌ها آماده می‌کند

هواوی خود را برای طراحی نسل بعدی تراشه‌ها آماده می‌کند:واحد تراشه‌سازی هواوی موسوم به های‌سیلیکون (HiSilicon) خود را برای فناوری‌های جدید طراحی سیستم-روی-چیپ (SoC) آماده می‌کند.

های‌سیلیکون، واحد طراحی تراشه‌ی هواوی، برای غلبه بر تحریم‌های ایالات متحده با استخدام متخصصان باتجربه در حوزه‌ی طراحی تراشه در حال آماده‌سازی استراتژی جدید خود در بازاری است که درحال‌حاضر زیر تسلط شرکت‌های آمریکایی قرار دارد. تلاش‌های غول فناوری چینی در این‌ زمینه منطقی به‌نظر می‌رسد؛ زیرا این شرکت قصد دارد تراشه‌های موردنیازش را تولید کند.

گزارش بلومبرگ نشان می‌دهد های‌سیلیکون در حال استخدام استعدادهای جدید برای توسعه‌ی فناوری‌هایی است که پس از تحریم‌های ایالات متحده، به‌راحتی نمی‌تواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد. واحد تراشه‌سازی هواوی قصد دارد در فناوری اتوماسیون طراحی الکترونیک (EDA) پیشرفت کند؛ حوزه‌ای که شامل بخشی از بازار متشکل از نرم‌افزار و سخت‌افزار و خدمات است و هدف آن تعریف، برنامه‌ریزی، طراحی، اجرا و تأیید دستگاه‌های نیمه‌هادی یا تراشه‌ها است.

به‌گزارش هواوی‌سنترال، های‌سیلیکون آگهی‌هایی برای استخدام ۵۰ متخصص برای توسعه‌ی نسل بعدی فناوری‌های محاسباتی و تولیدی منتشر کرده است. براساس پست ویبو های‌سیلیکون، این شرکت قصد دارد افراد جدیدی را برای توسعه‌ی ابزارهای موردنیاز ساخت تراشه‌های اختصاصی خود استخدام کند؛ محصولاتی درحال‌حاضر دو شرکت آمریکایی Cadence یا Synopsys آن‌ها را تولید می‌کنند.

با‌‌‌‌‌‌توجه‌‌‌‌‌به قوانین وضع‌شده برای نهادهای ایالات متحده، هواوی از سال ۲۰۱۹ نمی‌تواند محصولات جدیدی را از شرکت‌های مستقر در آمریکا بخرد یا به‌آن‌ها بفروشد. پس‌از‌آن اعمال این تحریم‌ها، غول فناوری چینی برای تولید تراشه‌های موردنیازش باید از تجهیزات و نرم‌افزارهای قدیمی استفاده کند.

هواوی Mate 50e احتمالاً با تراشه Snapdragon 778G معرفی خواهد شد

هواوی خود را برای طراحی نسل بعدی تراشه‌ها آماده می‌کند:در پست شرح مشاغل موردنیاز های‌سیلیکون آمده است که افراد مختلفی برای واحد تحقیق‌ در فناوری‌های پیشرفته‌ی EDA نیاز است. علاوه‌براین، پست دیگری برای جذب استعدادهای جدید در پروژه‌های توسعه‌ی EDA منتشر شده که هدف آن پیشرفت‌ در فناوری‌های اصلی تراشه‌سازی است. این اولین‌بار نیست که های‌سیلیکون چنین آگهی‌هایی برای استخدام منتشر کرده است؛ زیرا این شرکت در چند ماه گذشته نیز کمپینی برای جذب استعدادهای جدید آغاز کرده؛ اما استخدام محققان جدید و بسیار ماهر موضوعی تازه است.

این اقدام هواوی مطمئناً گامی رو به جلو برای های‌سیلیکون محسوب می‌شود تا بتواند خود را به رقبای جهانی‌اش نزدیک‌تر و با توسعه‌ی راهکارهای اختصاصی، بر تحریم‌های ایالات متحده غلبه کند. گفتنی است شرکت چینی مسیری طولانی در پیش خواهد داشت؛ اما می‌تواند با فناوری و تخصص خود و تجربه‌ی طولانی‌مدت های‌سیلیکون در طراحی تراشه‌ها، به تحقق این اهداف در آینده‌ی نزدیک کمک کند.