22
ژوئن

پوکو F4 GT در تست جدید گیمینگ عملکرد ضعیفی از خود نشان داد

پوکو F4 GT در تست جدید گیمینگ عملکرد ضعیفی از خود نشان داد

پوکو F4 GT در تست جدید گیمینگ عملکرد ضعیفی از خود نشان داد:نتایج آزمایش‌ اجرای بازی روی پوکو F4 GT نشان می‌دهد عملکرد این گوشی گیمینگ در مقایسه با رقبایی که به تراشه‌ی مشابه با این دستگاه مجهز شده‌اند، ضعیف‌تر است.

پوکو F4 GT به‌تازگی به‌عنوان اولین گوشی هوشمند گیمینگ شیائومی در بازارهای جهانی شیائومی با دکمه‌های مغناطیسی مخصوص بازی معرفی شد.اکنون تست‌های بازی اجراشده روی این گوشی از عملکرد نه‌چندان خوب آن خبر می‌دهد.

به گزارش Notebookcheck، شیائومی اوایل سال جاری گوشی ردمی K50 Gaming Edition را به‌عنوان اولین گوشی هوشمند متمرکز بر بازی خود معرفی کرد. این دستگاه به تراشه‌ی Snapdragon 8 Gen1 مجهز شده و نسخه‌ی جهانی آن با نام پوکو F4 GT روانه‌ی بازار شد. اکنون آزمایش گیمینگ جدیدی که روی این دستگاه اجرا شده، نشان‌دهنده‌ی عملکرد ضعیف این دستگاه است.

کانال یوتیوب Golden Reviewer در ویدئو خود اشاره می‌کند که پوکو F4 GT نمی‌تواند انتظارات را به‌عنوان یک دستگاه مخصوص بازی برآورده کند. درحالی‌که اجرای بازی روی این گوشی با نرخ حداکثر ۶۰ فریم‌برثانیه آغاز می‌شود، اما پس از گذشت مدتی به ۴۷٫۵ فریم‌برثانیه کاهش می‌یابد. افت عملکرد فقط سه دقیقه‌ پس از شروع آزمایش، آغاز می‌شود و نرخ‌ فریم به ۵۰ فریم‌برثانیه کاهش پیدا می‌کند. این گوشی پس از ۱۰ دقیقه، بازی‌ها را با نرخ حدود ۴۰ فریم‌برثانیه اجرا می‌کند.

مدلتراشهنرخ‌فریم متوسطمصرف متوسط انرژی (وات)دما (سانتی‌گراد)
ردمی K50 پروDimensity 9000۵۹٫۶۴۳۹٫۶
ردمی K50Dimensity 8100۵۹٫۵۳٫۷۳۹
آیپد ایر ۲۰۲۲Apple M1۵۹٫۴۸٫۴۴۴٫۲
آیفون ۱۳ پرومکسApple A15۵۹٫۱۳٫۹۴۵٫۱
گلکسی S22 اولتراSnapdragon 8 Gen1۵۷٫۴۵٫۴۴۴٫۸
گلکسی S22 اولتراExynos 2200۵۶٫۷۵۴۴٫۴
گلکسی S20 اولتراExynos 990۵۵٫۸۴٫۹۴۳٫۱
پوکو F4 GTSnapdragon 8 Gen1۴۷٫۵۵٫۵۴۱٫۹

پوکو F4 GT درمقایسه با سایر دستگاه‌هایی که این آزمایش را انجام داده‌اند، به‌راحتی بدترین عملکرد را دارد. گلکسی S22 اولترا با تراشه‌ی Snapdragon 8 Gen1 در این آزمایش میانگین نرخ ۵۷٫۴ فریم‌برثانیه را ثبت کرده است. مدل اگزینوس ۲۲۰۰ این گوشی پرچم‌دار نیز موفق شد بازی‌ها را به‌طور میانگین با نرخ ۵۶٫۷ فریم‌برثانیه اجرا کند. حتی گلکسی S20 اولترا با تراشه‌ی اگزینوس ۹۹۰ که دو سال از معرفی آن گذشته است موفق شد در این آزمایش به نرخ متوسط ۵۵٫۸ فریم‌برثانیه دست یابد. سرعت ۴۷٫۴ فریم‌برثانیه پوکو F4 GT در مقایسه با رقبا، وحشتناک به‌نظر می‌رسد. این اعداد در کارایی دستگاه نیز منعکس می‌شوند و گوشی موردبحث نسبت به دستگاه‌های اندرویدی آزمایش‌شده، بدترین عملکرد را ارائه داده است

  • پوکو X4 GT و F4 به‌ترتیب با نمایشگر ۱۴۴ هرتزی و ۱۲۰ هرتزی و پشتیبانی از شارژ ۶۷ وات عرضه می‌شوند
  • پوکو C40 با باتری ۶۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی و دوربین ۱۳ مگاپیکسلی برای بازارهای جهانی معرفی شد

پوکو F4 GT در تست جدید گیمینگ عملکرد ضعیفی از خود نشان داد:عملکرد ضعیف پوکو F4 GT در این آزمایش کمی عجیب است. درحالی‌که Snapdragon 8 Gen1 به‌طور گسترده به عملکرد پایدارش شناخته می‌شود، این گوشی گیمینگ همچنان نسبت به سایر دستگاه‌های معمولی با تراشه‌ی مشابه، عملکرد بسیار ضعیف‌تری دارد.