13
ژوئن

اپل واچ سری 7 و اپل واچ SE پرفروش‌ترین ساعت‌های هوشمند

اپل واچ سری 7 و اپل واچ SE پرفروش‌ترین ساعت‌های هوشمند سه‌ماهه اول ۲۰۲۲ بودند

اپل واچ سری ۷ و اپل واچ SE عنوان پرفروش‌ترین ساعت‌های هوشمند جهان را در سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۲ ازآن خود کردند.

اپل درحال‌حاضر عنوان پرفروش‌ترین گوشی هوشمند، تبلت، هدفون بی‌سیم و بلندگوی هوشمند جهان را در سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۲ کسب کرده است. داده‌های جدید نشان می‌دهد این شرکت در بازه‌ی زمانی اشاره‌شده، در بازار پرسود ساعت‌های هوشمند نیز در جایگاه اول قرار دارد.

اپل واچ سری ۷؛ پرفروش‌ترین ساعت هوشمند در سراسر جهان

تحلیلگری به نام فرانسیسکو جرونیمو اینفوگرافیک کوچکی درباره‌ی محبوب‌ترین ساعت‌های هوشمند جهان در سه‌ماهه‌ی اول سال جاری به‌اشتراک گذاشته است و تعجبی ندارد که اپل در این رده‌بندی جایگاه اول را به‌دست آورده است. اپل واچ سری ۷، گرا‌ن‌قیمت‌ترین ساعت هوشمند این برند با برچسب قیمتی پایه‌ی ۳۹۹ دلار در ایالات متحده، در فاصله‌ی بین ماه ژانویه تا مارس ۲۰۲۲، پرفروش‌ترین ساعت هوشمند جهان بوده است.

اپل واچ سری 7 استیل / Apple Watch Series 7 Stainless Steel نقره ای

به‌گزارش فون‌آرنا، ابتدا در شایعات گفته شد که اپل واچ سری ۷ ظاهر بازطراحی‌شده با لبه‌های صاف خواهد داشت؛ اما طراحی‌ نهایی این محصول نشان‌دهنده‌ی تغییری متوسط درمقایسه‌با سری ۶ بود و درواقع این ساعت ظاهر کلی نسل قبلی خود را حفظ کرد. البته اپل واچ سری ۷ از صفحه‌نمایش بزرگ‌تر و حاشیه‌های کمتری از سری ۶ بهره می‌برد.

همان‌طورکه فهرست پرفروش‌ترین ساعت‌های هوشمند جهان نشان می‌دهد، به‌نظر نمی‌رسد تغییر نه‌چندان زیاد در طراحی اپل واچ سری ۷، تغییری در میزان تقاضا برای خرید این محصول اعمال کرده باشد. درواقع، جایگاه اپل در بازار ساعت‌های هوشمند بسیار مستحکم است.

ادامه‌ی عملکرد موفقیت‌آمیز اپل واچ SE با وجود قدیمی‌تربودن

دومین ساعت هوشمند محبوب جهان در سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۲ اپل واچ SE است که شاید قیمت ۲۷۹ دلاری آن، مشتریان علاقه‌مند را همچنان به خرید این محصول ترغیب می‌کند. این مدل همان طراحی فوق‌العاده‌ی اپل واچ سری ۴ و ۶ را دارد؛ البته برخی ویژگی‌های مدل‌های پرچم‌دار از آن حذف شده است.

رنگبندی اپل واچ اس ای / Apple Watch SE

سامسونگ نسخه‌ Black Yak Edition گلکسی واچ 4 را برای کوه‌نوردان رونمایی کرد

درحالی‌که اپل واچ سری ۷ و واچ SE عمده‌ی فروش ساعت‌های هوشمند اپل را ازآن خود کرده‌اند، اپل واچ سری ۳ ارزان‌قیمت‌تر نیز به افزایش سهم این برند به ۵۱٫۲ درصد کمک کرده است. اپل واچ سری ۳ با قیمت ۱۹۹ دلار فروخته می‌شود و در سال ۲۰۱۷ عرضه شده است. تقریباً پنج سال از عمر این ساعت می‌گذرد؛ اما همچنان آن‌قدر محبوب است که جایگاه پنجمین ساعت هوشمند پرفروش جهان در سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۲ را به‌دست آورده است.

اپل واچ سری ۳ به پایان عمر خود نزدیک می‌شود و با اینکه همچنان عرضه می‌شود، آخرین به‌روزرسانی سازگار با آن watchOS 8 است. این یعنی قابلیت‌های جدیدی که در آپدیت watchOS 9 ارائه شده، روی این مدل پشتیبانی نخواهد شد.