12
ژوئن

درایور اینتل اکنون از پردازنده گرافیکی Arc A730M پشتیبانی می‌کند

درایور اینتل اکنون از پردازنده گرافیکی Arc A730M پشتیبانی می‌کند

درایور اینتل اکنون از پردازنده گرافیکی Arc A730M پشتیبانی می‌کند:اینتل درایوری که پیش‌تر منتشر کرده بود، به‌روزرسانی کرده است تا پشتیبانی از پردازنده‌ی گرافیکی لپ تاپی A730M ممکن شود. لپ‌تاپ‌های مجهز به A730M را اکنون می‌توان در چین تهیه کرد.

اینتل در سکوت خبری درایورهای گرافیکی خود را به‌روزرسانی کرده است تا پشتیبانی از پردازنده‌ی گرافیکی Intel Arc A730M ممکن شود. درایور نسخه‌ی ۳۰٫۰٫۱۰۱٫۱۷۳۵ به مدت بیش از یک هفته دردسترس قرار داشت؛ اما اینتل مجدداً آن را با اصلاحاتی جزئی منتشر کرد تا از پردازنده‌ی گرافیکی یادشده پشتیبانی کند.

درایور اینتل اکنون از پردازنده گرافیکی Arc A730M پشتیبانی می‌کند:به‌نوشته‌ی ویدئوکاردز، درایور جدید اینتل همان شماره‌ی بیلد نسخه‌ی یک هفته پیش را دارد. Arc A730M اولین پردازنده‌ی گرافیکی لپ‌تاپی مبتنی‌بر ACM-G10 است. لپ‌تاپ‌های مجهز به این پردازنده‌ی گرافیکی را اکنون در بازار چین می‌توان تهیه کرد.

مشخص نیست که چرا اینتل به‌طور مداوم درایورهایی که پیش‌تر منتشر شده‌اند، به‌روزرسانی می‌کند و نسخه‌ی به‌روزشده را در قالب نسخه‌ای جدیدتر دردسترس قرار نمی‌دهد. همچنین، فعلاً اعلام نشده است که چرا درایور به‌روزشده‌ی اینتل صرفاً از A730M پشتیبانی می‌کند و از A770M و A550M پشتیبانی نمی‌کند.

  • اینتل تصاویری از کارت گرافیک Arc Limited Edition را منتشر کرد
  • اینتل: تازه‌واردی در دنیای گرافیک مجزا عامل موفقیت ما خواهد بود

پردازنده‌ی گرافیکی Intel Arc A730M به ۲۴ هسته‌ی Xe و ۱۲ گیگابایت حافظه‌ی GDDR6 با باس ۱۹۲ بیت مجهز است. این مشخصات نشان می‌دهد با گرافیکی قدرتمند در کلاس گرافیک‌های گیمینگ طرف هستیم. نتابج غیررسمی بنچمارک نشان می‌دهد A730M ازلحاظ قدرت پردازشی در بین GeForce RTX 3050 و GeForce RTX 3060 قرار می‌گیرد.