پنل‌های LCD
31
مه

سامسونگ ۶ ماه زودتر از اعلام قبلی تولید پنل‌های LCD را متوقف می‌کند

گفته می‌شود سامسونگ تصمیم گرفته ۶ ماه زودتر از آنچه اعلام کرده بود تولید پنل‌های LCD را به پایان برساند و بیشتر از قبل روی پنل‌های OLED و کوانتوم‌دات متمرکز شود.

براساس آنچه GSMArena می‌نویسد شرکت سامسونگ دیسپلی قصد دارد در پایان ماه ژوئن ۲۰۲۲ (۹ تیر ۱۴۰۱) تولید پنل‌های LCD را متوقف کند. این یعنی کره‌ای‌ها تصمیم گرفته‌اند ۶ ماه زودتر از وعده‌ی خود تولید این نوع پنل‌ها را به اتمام برسانند.

افرادی ناشناس گفته‌اند رقابت در این حوزه بسیار شدید شده و مدیران سامسونگ با این اقدام خود در پی کاهش ضررها هستند. به‌دنبال توقف تولید پنل LCD، سامسونگ بیش از پیش روی تولید پنل‌های OLED و کوانتوم‌دات متمرکز خواهد شد.

انتظار می‌رود کارکنان خط تولید پنل LCD پس از پایان ماه ژوئن به خط تولید پنل‌های کوانتوم‌دات منتقل شوند.

گزارش‌های منتشرشده از سوی مؤسسه‌ی Display Supply Chain Consultants اعلام می‌کند قیمت هر پنل LCD در سال ۲۰۲۲ تنها ۳۶٫۶ درصد قیمت سال ۲۰۱۴ است. دلیل اصلی این است که در سال‌های اخیر رقبای چینی مثل BOE و رقبای تایوانی مثل AU Optronics وارد بازار رقابت شده‌اند و را با قیمتی پایین‌تر به دست مشتریان رسانده‌اند.

در ابتدا قرار بود تولید پنل‌های LCD سامسونگ در سال ۲۰۲۰ به پایان برسد، بااین‌حال با آغاز دنیاگیری ویروس کرونا و نیاز به تولید دستگاه‌های مقرون‌به‌‌صرفه برای سرگرمی خانگی سامسونگ تصمیم گرفت دو سال دیگر به تولید پنل LCD ادامه دهد.

نماینده‌های سامسونگ به درخواست رسانه‌ها برای شفاف‌سازی در این زمینه پاسخ نداده‌اند.