عینک هوشمند
14
آوریل

عینک هوشمند واقعیت افزوده متا احتمالا در سال 2024 عرضه می‌شود

عینک‌های واقعیت افزوده از آن دسته محصولاتی هستند که احتمالا آینده درخشانی دارند. گزارشاتی وجود دارند که بر اساس آن‌ها احتمال دارد متا در سال 2024 اولین عینک واقعیت افزوده خود را عرضه کند.

پیش از آن‌که فیسبوک تبدیل به یکی از زیرمجموعه‌های Meta شود، عینک هوشمند این کمپانی با نام Facebook Stories وارد بازار شده بود. این عینک هوشمند محصولی مشترک از فیسبوک و Ray-Ban محسوب می‌شد. این بار متا می‌خواهد اولین عینک AR خود را معرفی کند.

عینک واقعیت افزوده متا پیشرفته‌تر از همیشه خواهد بود

عینک واقعیت افزوده متا

گزارشات حاکی از این هستند که متا مشتاقانه در حال توسعه عینک هوشمند AR اختصاصی خود است. این کمپانی در نظر دارد تا اولین مدل عینک AR خود را به عنوان بخشی از پروژه «Nazare» در سال 2024 روانه بازار کند. پس از آن نیز یک سری مدل دیگر در سال‌های 2026 و 2028 از این برند معرفی خواهند شد.

متا احتمالا سعی خواهد کرد تا با ارائه این محصول، تا حد ممکن شما را از کار کردن با گوشی هوشمند بی‌نیاز کند. این عینک نیز احتمالا به یک کنترل‌کننده خارجی نیز احتیاج خواهد داشت. این کنترل‌کننده می‌تواند یک مچ‌بند روی دستان کاربر باشد.

به نظر می‌رسد که این محصول کاملا مبتنی بر سیستم عامل اندروید باشد. گفته می‌شود که عینک واقعیت افزوده متا می‌تواند با نمایش تصاویر سه‌بعدی، پخش صدای استریو، میدان دید وسیع و… تجربه کاملی را از واقعیت افزوده در اختیار کاربران قرار دهد.

احتمالا می‌توانید با استفاده از این عینک AR از قابلیت برقراری تماس‌های تصویری سه‌بعدی یا همان «هولوگرام‌ها» استفاده کنید. مارک زاکربرگ پیش‌تر روی این موضوع تأکید ویژه‌ای داشت.

متا ممکن است طی سال 2024 یک عینک هوشمند متکی بر گوشی هوشمند را نیز معرفی کند. این عینک هوشمند با نام احتمالی Hypernova قادر خواهد بود تا با نمایشگر کوچکی که دارد، اعلان‌های دریافتی را به سرعت نمایش دهد.

به نظر نمی‌رسد که عینک AR در دست توسعه متا فروش گسترده‌ای را تجربه کند یا در بازارهای مختلفی عرضه شود. بنابراین متا ممکن است این عینک را در تیراژ 10 هزار نسخه‌ای یا کم‌تر به فروش برساند. در هر صورت متا یکی از کمپانی‌های پیشرو در این حوزه است و می‌خواهد انقلاب جدیدی را در حوزه واقعیت افزوده ایجاد کند.

شرکت اطلس سیستم افق

فروشگاه آنتی ویروس نود 32