گوگل در حال تست بهترین قابلیت بهره‌وری اندروید برای کروم است
10
آوریل

گوگل در حال تست بهترین قابلیت بهره‌وری اندروید برای کروم است

یک فرد خوش‌شانس که در حال استفاده از تازه‌ترین نسخه بتای کروم برای اندروید بود ویدئویی در توئیتر منتشر کرده که یک تصویر را در حال کشیده شدن از یک برگه کروم و به داخل یک پنجره Google Keep نشان می‌دهد.

گوگل، با انتشار اندروید 12، امکان پشتیبانی برای اشتراک‌گذاری سریع لینک‌ها و تصاویر را با یک حرکت ساده کشیدن و انداختن (drag and drop) از طریق منوی اخیر را فراهم آورد. ولی تاکنون مرورگر کروم در اندروید فاقد پشتیبانی برای انتقال تصویر میان‌اپی بوده است. خوشبختانه این نقیصه در حال رفع است، چرا که مشاهده شده که نسخه موبایل مرورگر کروم در حال تست این قابلیت است.
 
یک فرد خوش‌شانس که در حال استفاده از تازه‌ترین نسخه بتای کروم برای اندروید بود ویدئویی در توئیتر منتشر کرده که یک تصویر را در حال کشیده شدن از یک برگه کروم و به داخل یک پنجره Google Keep نشان می‌دهد.

این قابلیت درست مثل اپ‌های کشیدن و انداختن در حالت نمایش جداگانه است. وقتی دو بار روی یک تصویر زده شود، پنجره منوی زمینه‌ای به جای مرکز در سمت چپ صفحه ظاهر می‌شود و پیش‌نمایشی از تصویر انتخاب‌شده نیز در سمت راست ظاهر می‌شود که آماده انتقال به پنجره اپ دیگر است. با این حال، به نظر می‌رسد که این قابلیت به شکلی گسترده برای همه کاربران قابل استفاده نشده است. ما تلاش کردیم تا آن را بر روی یک گوشی Pixel 4a بازتولید کنیم که یک نسخه بتای به‌روز از کروم و تازه‌ترین پیشنمایش توسعه‌دهنده اندروید 13 را اجرا می‌کند، ولی نتوانستیم حالت کشیدن و انداختن را برای انتقال تصاویر به اپ دیگر اجرا کنیم.

به هر حال در تازه‌ترین چنج‌لاگی که توسط گوگل منتشر شده از قابلیتی به نام DragDrop نام برده است. توضیحات ارائه شده در آن به زبان ساده و خلاصه این است که تازه‌ترین بیلد کروم برای کاربران امکان کشیدن تصاویر از مرورگر و انداختن آنها به اپ‌های دیگر را فراهم خواهد آورد. وضعیت این قابلیت به صورت Merge to M100 قرار گرفته است که بدین معناست که فاز آزمایشی را پاس کرده است و در مسیر توسعه اصلی قرار گرفته است تا در آینده به شکلی گسترده‌تر منتشر شود. به بیان ساده، قابلیت کشیدن و انداختن در کروم برای تصاویر وقتی برای کاربران قابل دسترسی خواهد شد که v100 این مرورگر در هفته‌های آتی از طریق کانال پایدار منتشر شود.