06
آوریل

توییتر: ایلان ماسک حتی به عنوان عضو هیات مدیره نمی‌تواند از قوانین ما تخطی کند

توییتر: ایلان ماسک حتی به عنوان عضو هیات مدیره نمی‌تواند از قوانین ما تخطی کند : ایلان ماسک در روزهای گذشته به سوژه اصلی اخبار تبدیل شده و پس از خرید 9.2 درصد از سهام توییتر و تبدیل شدن به بزرگترین سهامدار این شرکت، به عضویت هیات مدیره این شبکه اجتماعی هم درمی‌آید. حالا توییتر اعلام کرده که با این وجود نباید انتظار داشت که مدیرعامل تسلا نگرش مخصوص به خود را در این پلتفرم داشته باشد و آن را پیاده‌سازی کند.

«آدریان زامورا»، سخنگوی توییتر در بیانیه‌ای به ورج اعلام کرد که این شبکه اجتماعی در روند توسعه و اجرای سیاست‌ها و قوانین خود به «اصلِ بی‌طرفی» متعهد است، به این معنی که نظرات و فعالیت‌های ماسک هم مانند سایر اعضای هیات مدیره تابع قوانین اصلی آن خواهد بود. به بیان دقیق‌تر، توییتر در صورت لزوم می‌تواند ماسک را بن کند.

سطح اختیارات ایلان ماسک به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره

زامورا همچنین در مورد نفوذ بالقوه ماسک در این پلتفرم توضیح داد که اعضای هیات مدیره قادر به تصمیم‌گیری درباره سیاست‌های توییتر نیستند، اما همچنان نقش مهمی در ارائه دستورالعمل‌ها و بازخوردها دارند:

«تصمیمات مربوط به سیاست ما توسط هیات مدیره یا سهامداران تعیین نمی‌شوند. مانند همیشه، هیات مدیره ما نقش مشاوره و بازخورد مهمی را برای تمام سرویس‌ها ایفا می‌کنند. با این حال عملیات و تصمیمات روزانه ما توسط مدیریت و کارمندان توییتر برنامه‌ریزی می‌شود.»

توییتر: ایلان ماسک حتی به عنوان عضو هیات مدیره نمی‌تواند از قوانین ما تخطی کند : پس از اینکه ماسک 9.2 درصد از سهام توییتر را خریداری کرد، «پاراگ آگراوال»، مدیرعامل این پلتفرم تایید کرد که او تا سال 2024 به عنوان مدیر Class II عضوی از هیات مدیره شرکت خواهد بود. در حال حاضر بسیاری از کاربران کنجکاو هستند تا ببینند حضور ماسک چه تاثیری برای این پلتفرم محبوب خواهد داشت، به خصوص که او در گذشته یکی از منتقدان بزرگ توییتر بوده است.

درست پس از تبدیل شدن به بزرگترین سهامدار توییتر، او با برگزاری یک نظرسنجی از کاربران خواست تا نظر خود را نسبت به اضافه شدن دکمه ویرایش اعلام کنند. امروز مشخص شد که توییتر کار روی این قابلیت را به طور رسمی از سال گذشته آغاز کرده، هرچند تاکید شده که نظرسنجی ایلان ماسک هیچ تاثیری روی تصمیم آن‌ها نداشته است.

اطلس سیستم بزرگترین ارائه دهنده خدمات آنتی ویروس در سراسر کشور
اطلس سیستم بزرگترین ارائه دهنده خدمات آنتی ویروس در سراسر کشور