قابلیت جدید اندروید 13 برای اتصال دو اپراتور به eSIM در اندروید 13
04
آوریل

قابلیت جدید اندروید 13 برای اتصال دو اپراتور به eSIM در اندروید 13

اندروید ۱۳ به سوی انتشار کامل برای عموم کاربران پیش می‌رود و گوگل در این مسیر قابلیت‌های بیشتر و بیشتری را به این سیستم عامل جدید اضافه می‌کند.اندروید 13

قابلیت جدید اندروید 13 برای اتصال دو اپراتور به eSIM در اندروید 13

یکی از قابلیت‌هایی که ممکن است در اندروید ۱۳ عرضه شود، استفاده همزمان دو شماره تلفن در یک دستگاه را راحت‌تر می‌کند.

بررسی شرکت اسپِر نشان داده است که گوگل قصد دارد فناوری MEP (پروفایل‌های فعال متعدد) را در این نرم افزار معرفی کند که در سال ۲۰۲۰ امتیاز انحصاری آن را به ثبت برساند. یعنی یک سیم کارت الکترونیکی (eSIM) می‌تواند همزمان از دو شماره و دو اپراتور پشتیبانی کند. سیم کارتهای الکترونیکی فعلی می‌توانند پروفایلهای متعددی را ذخیره کنند اما تنها یک پروفایل در هر زمانی می‌تواند فعال شود. اندروید ۱۳ ممکن است بتواند این محدودیت را حذف کند.

اگر فناوری MEP در اندروید ۱۳ معرفی شود، اجرای همزمان دو سیم کارت در گوشی بدون این که نیازی به سیستم کارتهای فیزیکی باشد را راحت‌تر می‌کند. پشتیبانی از دو سیم کارت قابلیتی است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند تا کار و زندگی شخصی خود را از یکدیگر جدا کنند.

با این حال باید به خاطر داشت که در پیش نمایش نسخه‌های جدید اندروید، مرحله‌ای که اندروید ۱۳ در حال حاضر در آن قرار دارد، قابلیت‌های جدید اغلب افزوده شده، آزمایش شده و سپس دوباره حذف می شوند. باید صبر کرد و دید آیا فناوری MEP امسال می‌تواند در اندروید ۱۳ اضافه شود.

گوگل که چند سال پیش امتیاز انحصاری این فناوری را به ثبت رسانده بود، مشتاق خواهد بود هر چه سریع‌تر آن را در گوشیها نصب کند. با شایعاتی که درباره سیم کارت الکترونیکی آیفون شنیده می شود و وجود دو سیم کارت الکترونیکی در آیفون ۱۳، افزوده شدن این قابلیت مزیتی برای اندروید ۱۳ خواهد بود.

سیم کارتها طی سال‌های اخیر کوچک‌تر و کوچک‌تر شده‌اند و به اندازه فعلی نانو رسیده‌اند. با این حال سازندگان گوشی به دلایل مختلفی تمایلی به حذف خشاب‌های (اسلات) سیم کارت فیزیکی نداشته‌اند.

اگر تاکنون با سیم کارت الکترونیکی برخورد نکرده‌اید، باید گفت آنها کار یک سیم کارت را از طریق ماژولی که در مادربرد گوشی تعبیه شده است، انجام می‌دهند. آنها گوشی را شناسایی کرده و آن را به شبکه اپراتوری که مشترک آن هستند، وصل می‌کنند.

مزایای سیم کارت الکترونیکی واضح است. کاربران می توانند ظرف چند ثانیه از طریق یک کد QR، وصل شوند و سازندگان تلفن همراه می توانند از فضای خشاب سیم کارت برای یک قطعه مختلف یا یک باطری بزرگتر استفاده کنند. در بلندمدت دیگر نیازی به استفاده از سیم کارت‌های معمولی نخواهد بود.اندروید 13

بر اساس گزارش وب سایت تِک رادار، اگر فناوری MEP وارد اندروید ۱۳ شود، در آن صورت سازندگان گوشی می‌توانند خشاب سیم کارت را حذف کرده و همزمان پشتیبانی از دو سیم کارت الکترونیکی را فراهم کنند. این سیستم عامل اواخر امسال به طور کامل راه‌اندازی خواهد شد.