30
مارس

آیفون 14 پرو در رندرهایی چشم‌نواز به تصویر کشیده شد

خداحافظی با ناچ؛ آیفون 14 پرو در رندرهایی چشم‌نواز به تصویر کشیده شد

 

آیفون 14 پرو در رندرهایی چشم‌نواز به تصویر کشیده شد:رندرهای جدید و چشم‌نواز آیفون 14 پرو پرچم‌دار موردانتظار اپل را با شکل و شمایل جدید در رنگ‌بندی متنوع به تصویر می‌کشند. آیفون 14 پرو احتمالاً با ناچِ نمادین آیفون‌ها خداحافظی می‌کند.

معمولاً ماه‌ها پیش از رونمایی رسمی گوشی‌های اپل، به‌لطف افشاگران جزئیاتی درباره‌ی آن‌ها دردسترس رسانه‌ها قرار می‌گیرد. این اتفاق برای سری آیفون ۱۴ (Apple iPhone 14) نیز رخ داده است و اکنون اطلاعات زیادی درباره‌ی اعضای جدید خانواده‌ی آیفون می‌دانیم. افشاگران مشخصه‌های ظاهری آیفون 14 پرو اپل را نیز برملا کرده‌اند و براساس همین مشخصه‌ها، لتس‌گو‌دیجیتال رندرهایی ساخته است تا ما را با طراحی ظاهری گوشی جدید اپل آشنا کند.

همان‌طورکه در رندرهای جدید می‌توانید ببینید، اپل امسال نیز قصد دارد در پنل پشتی آیفون‌های رده‌بالا از سه دوربین مجزا استفاده کند. طبق شایعه‌ها این مجموعه‌دوربین شامل حسگر اصلی ۴۸ مگاپیکسلی است تا برای نخستین‌بار در تاریخ آیفون‌ها، شاهد استفاده از چنین حسگری باشیم. تحلیلگران می‌گویند استفاده از دوربین ۴۸ مگاپیکسلی باعث افزایش ضخامت برآمدگی دوربین در پنل پشتی آیفون‌های جدید می‌شود.

مدل سفید آیفون ۱۴ پرو اپل / iPhone 14 Pro غیررسمی

اپل از زمان رونمایی آیفون X، تغییرات زیادی در پنل جلویی آیفون‌ها اعمال نکرده و آیفون 13 پرو مکس به‌عنوان جدیدترین گوشی پرچم‌دار اپل، همچنان در بالای نمایشگرش از ناچ (بریدگی) میزبانی می‌کند.

استفاده از ناچ در آیفون‌ها منطقی است؛ چون به‌گفته‌ی اپل، ناچ از دوربین سلفی و حسگرهای پیشرفته‌ی فناوری فیس ID میزبانی می‌کند. بااین‌حال، دیدن این نوع طراحی در دورانی که اکثر شرکت‌ها سراغ استفاده از حفره رفته‌اند، چندان خوشایند نیست. در همین راستا، اپل احتمالاً امسال ناچ را از آیفون‌های رده‌بالا حذف می‌کند.

نمای پشت و جلو آیفون ۱۴ پرو اپل / iPhone 14 Pro غیررسمی

آیفون 14 پرو در رندرهایی چشم‌نواز به تصویر کشیده شد:در رندرها می‌بینیم که ناچ در آیفون 14 پرو و پرو مکس جای خود را به دو حفره داده که یکی از آن‌ها میزبان دوربین سلفی است و دیگری حسگرهای فیس ID را در خود جای داده. اکثر افشاگران روی این نوع طراحی اتفاق‌نظر دارند؛ به‌همین‌دلیل، احتمالاً آیفون 14 پرو درنهایت با چنین طراحی جدیدی رونمایی می‌شود.

  • با وجود حذف ناچ، احتمالاً ابعاد دوربین سلفی آیفون 14 پرو تغییر نمی‌کند
  • تصویر شماتیک فاش‌شده از آیفون 14 ابعاد واقعی بریدگی بالای نمایشگر این گوشی را نشان می‌دهد

شایعه‌ها می‌گویند اپل امسال در گوشی‌های سری آیفون 14 سراغ دو نوع تراشه می‌رود، با این توضیح که مدل‌های عادی از تراشه‌ی A15 و مدل‌های پرو و پرو مکس از تراشه‌ی معرفی‌نشده‌ی A16 استفاده می‌کنند.

احتمالاً مدل پایه‌ی آیفون 14 پرو ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی ذخیره‌سازی خواهد داشت؛ اما علاقه‌مندان خواهند توانست این گوشی را در مدل‌های ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی و ۱ ترابایتی هم تهیه کنند. طبق شایعه‌ها، احتمال عرضه‌ی مدل ۲ ترابایتی پرچم‌دار ۲۰۲۲ اپل نیز وجود دارد.