اینترنت TD LTE بهتر است یا ADSL
03
مارس

اینترنت TD LTE بهتر است یا ADSL

امروزه دسترسی به اینترنت پرسرعت و باکیفیت به یکی از ضرورت‌های زندگی انسان‌ها تبدیل شده است. ، بستر مناسبی را برای فعالیت‌های آموزشی، تجارت آنلاین،‌ سرگرمی و حتی امور روزمره زندگی مانند خرید فراهم می‌کند؛ بنابراین همه کاربران برای تهیه سرویس اینترنتی پرسرعت و پایدار تلاش می‌کنند. اگر قصد خرید اینترنت پرسرعت دارید، حتما نام دو گزینه ADSL و TD LTE را شنیده‌اید. به نظر شما بهتر است یا ADSL ؟ در این مقاله قصد داریم مزایا و معایب این دو نوع را با هم مقایسه کنیم.

ADSL چیست؟ADSLمحبوب‌ترین سرویس اینترنت در ایران

در ابتدا به‌سراغ محبوب‌ترین سرویس اینترنت در ایران، یعنی اینترنت ADSL می‌رویم. ADSL یک سرویس پرسرعت و قدیمی اینترنت است که در دهه‌های گذشته جایگزین سرویس‌های Dial Up شده‌است. این سرویس به دلیل سرعت بالا (تا ۱۶ مگابیت بر ثانیه)‌ و قطع‌نشدن تلفن در هنگام اتصال، به‌سرعت به محبوب‌ترین کشور تبدیل شد. برای خرید اینترنت ADSL و اتصال به آن به یک خط تلفن و مودم نیاز خواهید داشت.

امروزه با وجود معرفی سرویس‌های جدید همچون نسل سه و چهار همراه، هنوز هم بسیاری از افراد و کسب‌و‌کارها از ADSL استفاده می‌کنند. البته نسخه جدید این سرویس با نام +ADSL2 هم توسط ISPها عرضه شده است که سرعت و پایداری بهتری نسبت به ADSL فراهم می‌کند.

بررسی مزایای اینترنت ADSL

با‌وجود اینکه سرویس‌های پرسرعت بسیاری در بازار موجود هستند،‌ هنوز هم بسیاری از افراد از ADSL استفاده می‌کنند. استفاده از ADSL مزایای فراوانی دارد که به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • هزینه کمتر نسبت به سایر انواع اینترنت
  • پوشش گسترده در مناطق مختلف کشور
  • دسترسی آسان و سرعت نسبتا مناسب
  • تنوع حجمی بسته‌های مختلف
  • پشتیبانی مناسب سرویس اینترنت توسط ISPها

از نظر شما  TD LTE بهتر است یا ADSL ؟ قطعا از نظر قیمت، ADSL مناسب‌تر است. شاید مهم‌ترین مزیت سرویس ADSL نسبت به سایر انواع سرویس‌ها،‌ قیمت پایین‌تر آن باشد. اما ADSL معایبی هم دارد که به‌طور مختصر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

معایب سرویس ADSL
اگر از کاربران سرویس‌های ADSL هستید،‌ حتما در هنگام استفاده با برخی معایب و مشکلات این سرویس مواجه شده‌اید. مهم‌ترین معایب ADSL موارد زیر هستند:

سرعت پایین‌تر ADSL نسبت به سایر انواع
قطع‌شدن احتمالی در هنگام استفاده
نیاز به خط تلفن و کابل‌های مسی
پینگ نسبتا بالا
سرویس خود را حتما از سرویس‌دهنده‌ای معتبر خریداری کنید. زیرا با خرید سرویس ADSL از یک شرکت معتبر،‌ بسیاری از معایب بالا برطرف خواهند شد. آگاهی از امکانات و مقایسه قیمت‌ها و باعث تصمیم‌گیری بهتر و خرید موفق خواهد شد.

اینترنت TD LTE چیست؟ آشنایی با نسل چهارم اینترنت ثابت
سرویس TD LTE نسل آخر4G است. بهترین سرویس اینترنت برای مصارف ثابت در کشور است. امروزه بسیاری از شرکت‌های ارائه‌دهنده مانند ماهان نت امکان خرید این سرویس جدید را برای کاربران فراهم کرده‌اند. حداکثر سرعت سرویس TD LTE چهل مگابیت بر ثانیه است؛ بنابراین در هرجایی که تحت پوشش شبکه باشد،‌ می‌توانید از سرعت بالای و پایداری آن لذت ببرید.

برای اتصال بهTD LTE به خطوط تلفن نیاز نخواهید داشت. فقط یک مودم و سیم‌کارت مخصوص برای اتصال به کفایت می‌کند. در ادامه مطلب مزایای را بررسی می‌کنیم.

مزایای TD LTE، جدیدترین نسل اینترنت ثابت
TD LTE پرسرعت‌ترین اینترنت ثابت در کشور است. این سرویس برای کسانی که دغدغه قیمت ندارند،‌ بهترین گزینه محسوب می‌شود. مزایای استفاده از سرویس TD LTE به‌اختصار عبارتند از:

پوشش گسترده در بیشتر شهرهای کشور
سرعت بسیار بالا تا ۴۰ مگابیت بر ثانیه
عدم نیاز به خطوط تلفن و کابل‌های مسی
پینگ پایین
پایداری و پشتیبانی مناسب
مناسب برای گیمرها
احتمالا تا اینجا پاسخ سؤال اینترنت

TD LTE
بهتر است یا ADSL را دریافت کرده‌اید. به دلیل مزایای بالای TD LTE، بسیاری از کسب‌و‌کارها این نوع از سرویس را جایگزین سرویس ADSL کرده‌اند.

بررسی معایبTD-LTE
با وجود مزایای بالای استفاده از TD LTE،‌ این نوع سرویس معایبی هم دارد که به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

قیمت بیشتر
احتمال کاهش کیفیت به دلیل بدون سیم بودن
بسته‌های با حجم کمتر
معایب TD LTE هم قابل حل‌شدن هستند. به‌شرط آنکه سرویس خود را از یک شرکت ارائه‌دهنده اینترنت معتبر مانند ماهان نت خریداری کنید.

TD LTE بهتر است یا ADSL؟ مقایسه‌ای میان ADSL و TD LTE
تا اینجا مزایا و معایب هرکدام از سرویس‌های اینترنت ADSL و TD LTE را بررسی کردیم. با توجه به موارد بالا، می‌توان گفت افرادی که برای انجام کارهای روزمره نیاز به اینترنت دارند و دنبال قیمت پایین هستند، می‌توانند از ADSL استفاده کنند. اینترنت هم برای افرادی مناسب است که دنبال سرعت بالای دانلود و آپلود هستند. به‌عنوان مثال، برای فرآیندهای گیمینگ، تریدینگ و استریم، اینترنت TD LTE مناسب‌تر است.

بهترین ADSL و TD LTE را از ماهان نت خریداری کنید
کاربران حرفه‌ای می‌دانند که خرید سرویس اینترنت از یک ارائه‌دهنده معتبر و خوش‌نام اهمیت فراوانی دارد. شرکت ماهان نت با بیش از ۱۳ سال سابقه فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، بهترین سرویس‌های اینترنت ADSL و TD LTE را برای کاربران فراهم کرده است. ماهان نت قوی‌ترین مرکز پشتیبانی را در میان اکثر سرویس‌دهنده‌های دیگر دارد. در این شرکت برای بهبود کیفیت ارائه خدماتپرسرعت، پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته (حتی در ایام تعطیل) برای کاربران در نظر گرفته شده است.