nft
13
فوریه

گران‌ترین NFT از سری Punk با قیمت تقریبی 24 میلیون دلار فروخته شد

یک توکن غیرقابل معاوضه یا NFT از سری CryptoPunks با قیمتی در حدود 23.7 میلیون دلار فروخته شد تا رکورد گران‌ترین NFT از سری Punk را بزند. رقم خرید این توکن تقریبا 2 برابر توکن رکورددار قبلی است که با قیمت 11.8 میلیون دلار فروخته شده بود.

شهرت مجموعه تصاویر CryptoPunks به مدت‌ها قبل از داغ شدن دنیای ان‌اف‌تی‌ها برمی‌گردد. تاکنون چندین مورد از این تصاویر با قیمت‌های میلیون دلاری فروخته شده‌اند، ولی امروز رکورد جدیدی برای خرید یکی از آواتارهای این مجموعه زده شد: یک خریدار پذیرفت که بابت دریافت مالکیت این عکس حدود 24 میلیون دلار پول بپردازد.

 

تصویر کریپتوپانک شماره 5822 در ازای پرداخت 8000 اتریوم معادل 23.7 میلیون دلار خریداری شد. خریدار این توکن «دیپاک تاپلیال»، مدیرعامل زیرساخت بلاکچین ابری Chain است که این NFT را به‌طور مستقیم از مارکت‌پلیس توسعه‌دهندگان CryptoPunks یعنی Larva Labs خریده است.

گران‌ترین NFT سری Punk با قیمتی دو برابر رکورددار قبلی

رکوددار قبلی گران‌ترین NFT سری Punk

رکورددار قبلی گران‌ترین NFT سری Punk

خریدار گران‌ترین NFT قبلی از سری Punk «شالوم مکنزی»، بزرگ‌ترین سهام‌دار شرکت DraftKings بود که در ماه ژوئن 2021 از طریق مزایده‌ای در Sotheby توکن خود را تصاحب کرد. آخرین خرید بزرگ در مارکت‌پلیس Larva Labs هم در ماه دسامبر اتفاق افتاد و برای خرید یک توکن غیرقابل معاوضه 10.26 میلیون دلار هزینه شد.

تاپلیال می‌گوید خرید این NFT را با کمک اهرم پروتکل دیفای Compound Finance انجام داده است. او در توییتی در این باره نوشت: «به لطف Compound Finance می‌توانم همچنان ETH نگه دارم و این [توکن] را بخرم.»

تصویری که نزدیک به 24 میلیون دلار برای آن هزینه شده مربوط به یکی از نادرترین انواع آواتارهای CryptoPunks یعنی نوع بیگانه است. در میان این مجموعه 10 هزارتایی فقط 9 تصویر با الهام از بیگانگان ساخته شده است. مالک قبلی، این تصویر را در ژوئیه سال 2017 با پرداخت 8 اتریوم خریده بود. هزینه این معامله در آن زمان با توجه به قیمت اتریوم 1600 دلار بود.

شرکت اطلس سیستم افق

فروشگاه آنتی ویروس نود 32