شایعاتی درباره کروم بوک گوگل با نام پیکسل
05
فوریه

شایعاتی درباره کروم بوک گوگل با نام پیکسل

گوگل پیش تر از این به کمک دیگر تولید کنندگان سخت افزاری همچون، سامسونگ، ایسر و اچ پی نسبت به ارائه کروم بوک‌ های مجهز به سیستم‌ عامل Chrome OS اقدام کرده بود، اما با توجه به منتشر شدن یک ویدیوی جالب به نظر می‌رسد غول جستجوی دنیا ( که البته دیگر این لقب به تنهایی برازنده آن نیست ! )، قصد دارد یک لپ تاپ کرومی را به نام Chromebook Pixel  با طراحی مهندسان خود روانه بازار کند. البته پیش تر نیز در خبرها و البته شایعات آمده بود که گوگل احتمالا قصد چنین کاری را دارد و در حال ساخت و توسعه محصولی به نام Chromebook Link می باشد که حالا در ویدیوی جدید این محصول با نام Chromebook Pixel معرفی شده است. البته بعد از شایعات اولیه خبرهایی منتشر شدند که این فرض را تقویت می نمودند و همچنین بر اساس اطلاعات آن خبرها می باست کروم بوک ساخت گوگل از صفحه نمایش لمسی برخوردار باشد که البته در ویدیوی منتشره نیز به چنین چیزی اشاره شده است.

کروم بوک ساخته سامسونگ مدلی 3G است که با قیمت دویست و پنجاه دلاری معرفی شده و کروم بوک ساخته ایسر توانایی ساپورت 3G را ندارد اما با قیمت پایین تر صد و نود و نه دلار معرفی شده است. حالا با توجه به محصولات نکسوسی پارسال گوگل که همگی با قیمت هایی فوق رقابتی عرضه شدند باید دید به فرض واقعیت داشتن این شایعه این کروم بوک با چه قیمتی معرفی و عرضه خواهد شد.

001

یکی از نکات جالبی که در مورد این Chromebook Pixel در ویدیوی منتشر شده قابل اشاره است نمایشگر لمسی فوق رتینا و برخوردار از رزولوشن فوق العاده 2560 در 1700 ( که در مجموع بیش از چهار میلیون پیکسل را شامل می شود ) می باشد.

این ویدیو توسط آژانس Slinky که متخصص ساخت تیزرهای تبلیغاتی می باشد به بیرون درز کرده است. در این ویدیو اشاره می‌شود که تمام قطعات  Chromebook Pixel توسط  خود گوگل طراحی شده ‌اند. هرچند که هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد سخت افزار این کروم بوک در دسترس نیست اما آنچه که مسلم و واضح است این می باشد که صفحه نمایشی با این رزولوشن خارق العاده نیاز به CPU و GPU قدرتمندی دارد. در صورت اینکه این اطلاعات و شایعات واقعی باشد ( که خب البته فرض مهمی هست و جای حرف زیادی دارد ! ) انتظار می‌رود گوگل در کنفرانس Google I/O از کروم بوک پیکسل پرده برداری کند. بحث سیاست قیمت گذاری این محصول با پنل لمسی با رزولوشن فوق و در نتیجه CPU و GPU قدرتمندی که بتواند از پس این رزولوشن برآید نیز جای خود دارد.