05
فوریه

رندرهای جدید مجیک ماوس اپل را با درگاه شارژ مگ‌سیف

رندرهای جدید نسل بعدی مجیک ماوس اپل را با درگاه شارژ مگ‌سیف نشان می‌دهند

رندرهای جدید مجیک ماوس اپل را با درگاه شارژ مگ‌سیف:رندرهای منتسب به نسل بعدی مجیک ماوس نشان می‌دهند که اپل چگونه می‌تواند یکی از اصلی‌ترین مشکلات این محصول را برطرف کند.

یک ماوس خوب درگاهی برای لذت بردن از قابلیت‌های رایانه است؛ زیرا همان‌گونه که گوشی‌های هوشمند به صفحات حساس به لمس متکی هستند، کامپیوترها از ماوس برای ارتباط با کاربر بهره می‌گیرند. همان‌طور که می‌دانید، اپل اولین ماوس تجاری جهان را به بازار عرضه کرد و در توسعه‌ی نشانگر ماوس پیش‌قدم بود؛ بنابراین شاید با خودتان بگویید که چه شرکتی بهتر از اپل می‌تواند این بخش را متحول کند و بهبود بدهد؟

متأسفانه غول دنیای فناوری مدت‌ها است که ماوس خود را تغییر نداده و تنها تغییر مجیک ماوس معرفی‌شده با آی‌مک ۲۴ اینچی، به گزینه‌های رنگ جدید مربوط می‌شود. در ‌حقیقت مجیک ماوس همچنان با تکامل فاصله و به تغییرات بنیادی نیاز دارد و اپل حتی ذره‌ای به متحول کردن این بخش نزدیک نیز نشده است.

یکی از خنده‌دارترین مشکلات مجیک ماوس کنونی به نحوه‌ی شارژ شدن آن مربوط می‌شود. اپل به‌طرز عیجبی استفاده از ماوس در هنگام شارژ شدن را غیرممکن کرده است؛ چراکه درگاه لایتنینگ در بخش زیرین ماوس تعبیه شده و عملاً با اتصال آن به کابل شارژ نمی‌توان از آن استفاده کرد.

مسئله‌ی مهم این است که اپل هنوز در سایه‌ی استیو جابز و جانی آیو و تقاضای بی‌امان آن‌ها برای مینیمالیسم (سادگی) گرفتار مانده است. این میراث به‌طریقی دیگر در مجیک ماوس خود را نشان می‌دهد. طراحی ماوس مطمئناً روان و دوست‌داشتنی به نظر می‌رسد؛ اما در‌ واقع یک کابوس ارگونومیک است. وقتی محصولات شما باعث نارضایتی کاربران می‌شود، می‌دانید که باید آن‌ها را تغییر دهید. سحر و جادوی ماوس اپل باید به فرم بسیار راحت‌تری تغییر شکل یابد.

اکنون طراحی در توییتر با نام کاربری MajinBuOfficial، رندهای جالبی را از نسل بعدی مجیک ماوس به اشتراک گذاشته که در‌ واقع، نشان می‌دهد اپل چگونه می‌تواند به‌راحتی بزرگ‌ترین مشکل این محصول را برطرف کند.

اپل فروش مجیک ماوس و مجیک کیبورد خاکستری فضایی را متوقف کرده است

رندرهای جدید مجیک ماوس اپل را با درگاه شارژ مگ‌سیف :به‌طور کلی، به‌نظر می‌رسد که مجیک ماوس حتی با این رندها نیز با شرایط ایدئال هنوز فاصله داشته باشد و اپل می‌تواند آن را در نسل بعدی بیش‌‌ از‌ این بهبود بدهد. سال‌ها پیش، مجیک ماوس اپل فقط به داشتن یک دکمه بدنام بود و گاهی کاربران کامپیوتر شخصی (PC) آن را به دلیل نداشتن کلیک راست تمسخر می‌کردند. خوشبختانه آن روزها گذشته است؛ اما همچنان مجیک ماوس فقط دو دکمه دارد. البته این به‌معنی ضعف آن تلقی نمی‌شود؛ زیرا اپل با تعبیه‌ی حسگرهایی در سطح مجیک ماوس و بهره‌گیری از ژست‌های حرکتی، تجربه‌ی دل‌پذیری را ارائه می‌دهد. بااین‌حال، مجیک ماوس برای تمامی کارها و اشخاص مناسب نیست.

مثلاً گیمرها معمولاً به دکمه‌های فیزیکی بیشتری روی ماوس نیاز دارند و حتی استفاده از چند دکمه‌ی فیزیکی شاید مکان مناسبی برای ادغام حسگر تاچ‌آیدی باشد. نسل بعدی مجیک ماوس همچنین به بهبودهای ارگونومی نیاز دارد؛ زیرا همان‌طور که اشاره شد، مدل کنونی در این زمینه بسیار ضعیف است و بعضاً باعث خستگی دست می‌شود. نوار کناری تپتیک برای سفارشی‌سازی حرکات و ایجاد بازخورد می‌تواند یک ایده‌پردازی محتمل باشد.