در همین رابطه، یکی از کاربران فیدبک هاب گفته است که با عرضه به روزرسانی جدید ویندوز ۱۱، مشکل کند شدن سرعت حافظه SATA SSD برطرف شده و حالا همه چیز به خوبی کار می‌کند. کاربران در گزارش‌های قبلی خود گفته بودند که ویندوز ۱۱ سرعت SSD دستگاه‌شان را حدود ۵۵ درصد کاهش داده است و درایوهای NVMe نیز به این مشکل دچار شده‌اند. مایکروسافت گفته است که آپدیت جدید ویندوز ۱۱ به شماره ورژن KB5008353 علاوه بر مشکل فوق چندین باگ دیگر را نیز برطرف خواهد کرد که از جمله می‌توان به بهبود نصب اپلیکیشن‌ها در دستگاه‌های ARM64 و مشکل ناپدید شدن برخی پروفایل‌های وی‌پی‌ان اشاره کرد. در هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا کاربران ویندوز ۱۱ از این آپدیت جدید راضی خواهند یود یا نه.
03
فوریه

مایکروسافت: ویندوز برای نصب کامل به‌ روزرسانی ها حداقل باید ۸ ساعت به اینترنت متصل باشد

مایکروسافت اخیراً علت عدم به‌روزشدن بسیاری از دستگاه‌های ویندوزی را بررسی کرده و متوجه شده است که این دستگاه‌ها برای دانلود و نصب کامل جدیدترین‌ به‌روزرسانی‌ها حداقل باید ۸ ساعت به اینترنت متصل باشند.

مایکروسافت با بررسی مدت زمان اتصال دستگاه‌های ویندوزی به سرویس‌هایی مانند ویندوز آپدیت (Windows Update) به نتایج جالبی دست پیدا کرده است. بر اساس گزارش این شرکت، حدود 50 درصد از سیستم‌های ویندوزی مجهز به بیلدهایی از ویندوز 10 که خدمات‌رسانی در آن‌ها متوقف شده است، به‌روزرسانی‌های جدید را به‌طور کامل دریافت و نصب نکرده‌اند و این عدد برای بیلدهای پشتیبانی‌شده‌ی ویندوز 10 برابر با 25 درصد بوده است.

به‌روزرسانی ویندوز

به‌روزرسانی ویندوز
مایکروسافت همچنین از کسب و کارها و شرکت‌ها درخواست کرده است تا یرای دریافت و نصب به‌روزرسانی‌های جدید و افزایش امنیت دستگاه‌های خود، آن‌ها را حداقل ۸ ساعت به اینترنت متصل کنند. سایز به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل ویندوز ۱۱ به‌لطف فناوری فشرده‌سازی پیشرفته‌ی مایکروسافت، حدود ۴۰ درصد کمتر از ویندوز ۱۰ است و در نتیجه مدت زمان مورد نیاز برای دریافت به‌روزرسانی‌ها در این سیستم‌عامل نیز کمتر از ویندوزهای قبلی می‌باشد.

در همین رابطه، یکی از کاربران فیدبک هاب گفته است که با عرضه به روزرسانی جدید ویندوز ۱۱، مشکل کند شدن سرعت حافظه SATA SSD برطرف شده و حالا همه چیز به خوبی کار می‌کند. کاربران در گزارش‌های قبلی خود گفته بودند که ویندوز ۱۱ سرعت SSD دستگاه‌شان را حدود ۵۵ درصد کاهش داده است و درایوهای NVMe نیز به این مشکل دچار شده‌اند.

مایکروسافت گفته است که آپدیت جدید ویندوز ۱۱ به شماره ورژن KB5008353 علاوه بر مشکل فوق چندین باگ دیگر را نیز برطرف خواهد کرد که از جمله می‌توان به بهبود نصب اپلیکیشن‌ها در دستگاه‌های ARM64 و مشکل ناپدید شدن برخی پروفایل‌های وی‌پی‌ان اشاره کرد. در هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا کاربران ویندوز ۱۱ از این آپدیت جدید راضی خواهند یود یا نه.