02
فوریه

لوکوس یکی از عجیب‌ترین مانیتورهای قابل‌حمل جهان را ساخته است

لوکوس یکی از عجیب‌ترین مانیتورهای قابل‌حمل جهان را ساخته است

لوکوس یکی از عجیب‌ترین مانیتورهای قابل‌حمل جهان را ساخته است:درست زمانی که فکر می‌کنید همه‌چیز را د‌ر‌ فناوری مشاهده کرده‌اید، یک محصول جدید ظاهر می‌شود تا باورتان را به چالش بکشد. نمایشگر قابل‌حمل جدید لوکوس (Lukos) یکی از این محصولات است.

به گزارش دیجیتال ترندز، مانیتور فوق‌عریض و قابل‌حمل Lukos با ابعاد ۱۴ اینچ و وضوح 4K برای گیمرها طراحی شده است، اما شبیه هیچ‌کدام از مانیتورهای فوق‌عریض دیگری که تابه‌حال دیده‌اید، نیست. این محصول مطمئناً یکی از عجیب‌ترین نمایشگرهای بازار است و چند مزیت سرگرم‌کننده ارائه می‌دهد که نمی‌توان گفت این قابلیت‌ها در بلندمدت چقدر مفید خواهند بود.

شرکت سازنده‌ی نمایشگر Lukos Ultrawide این محصول را به‌عنوان یک مانیتور قابل‌حمل بی‌نظیر تبلیغ می‌کند که با نگاه به ظاهر این دستگاه می‌توان گفت ادعای این شرکت درست است. این مانیتور از نسبت تصویری عجیب ۳۲ به ۹، ابعاد ۱۴ اینچ و وضوح ۳۴۸۰ در ۱۱۰۰ پیکسل بهره می‌برد. کاربران می‌توانند این نمایشگر را به‌صورت افقی یا عمودی چرخانده و با استفاده از پایه‌، زاویه‌ی موردنظرشان را تنظیم کنند.

مانیتور lukos ultrawide 4k

Lukos Ultrawide از یک پنل IPS بهره می‌برد و حداکثر روشنایی آن به ۳۰۰ نیت می‌رسد. به‌عنوان مرجع، باید اشاره کنیم میزان روشنایی نمایشگر بیشتر لپ‌تاپ‌ها بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ نیت است، بنابراین، نمایشگر Lukos از این‌‌ نظر یک محصول متوسط است. از‌ سوی دیگر، برخی از مانیتورها مثل سامسونگ QLED Odyssey می‌توانند حداکثر تا ۲۰۰۰ نیت روشنایی داشته باشد. بدیهی است که نمی‌تواند چنین عملکردی را از یک نمایشگر قابل‌حمل انتظار داشت.

لوکوس مدعی شده که نمایشگر قابل‌حمل جدید این شرکت از نرخ پاسخ‌گویی دو میلی‌ثانیه و نرخ نوسازی ۶۰ هرتز بهره می‌برد. این محصول همچنین امکان مشاهده‌ی چهار محتوای مختلف را نیز ارائه می‌دهد. وب‌سایت ویدئوکادرز خاطرنشان می‌کند که با این‌ کار می‌توان چهار محتوا با وضوح ۱۹۲۰ در ۵۵۰ روی نمایشگر پخش کرد.

درحالی‌که لوکوس سعی دارد این مانیتور را به‌عنوان یک دستگاه بازی به‌ بازار عرضه کند، تصور اینکه این محصول را به‌عنوان ابزاری برای گیمرها در‌ نظر بگیریم کمی سخت است. با نسبت تصویر و وضوح عجیب و همچنین نرخ نوسازی ۶۰ هرتز، این مانیتور قطعاً توان رقابت با بهترین‌های بازار را در حوزه‌ی گیم نخواهد داشت. این دستگاه همچنین در دسته‌ی مانیتورهای قابل‌حمل قرار می‌گیرد که می‌تواند برای اجرای بازی حین حرکت مفید باشد. شاید برخی از گیمرها از این نمایشگر لذت ببرند اما به‌‌ نظر می‌رسد که می‌توان از آن به‌عنوان صفحه‌نمایش دوم و افزایش بهره‌وری یا نظارت بر سخت‌افزار نیز استفاده کرد.

مانیتور lukos ultrawide 4k

لوکوس از درگاه Display Port 1.2، دو درگاه Display Port 1.4، یک درگاه HDMI 1.4 و دو درگاه HDMI 2.0B بهره می‌برد. این محصول همچنین یک کانکتور USB-C و یک درگاه برق ۱۲ واتی در‌ ‌دسترس کاربران قرار می‌دهد. لوکوس قول داده که این مانیتور برای هر چیزی (از لپ‌تاپ گرفته تا کنسول‌های بازی) مناسب است. متأسفانه‌ی همه‌ی درگاه‌های این محصول در بالای آن تعبیه شده که باعث ایجاد مشکلاتی در مدیریت کابل‌ها خواهد شد.

لوکوس روی این مانیتور چند دکمه قرار داده که می‌توان از آن‌ها برای اعمال تنظیمات بهره برد. این نمایشگر همچنین از بلندگوهای داخلی و سیستم خنک‌کننده‌ی مخصوصی بهره می‌برد که می‌توان آن را فعال یا غیرفعال کرد.

لوکوس یکی از عجیب‌ترین مانیتورهای قابل‌حمل جهان را ساخته است:بااین‌حال نمایشگر قابل‌حمل جدید Lukos هنوز به‌طور کامل به‌عنوان یک محصول عرضه نشده است. درحال‌حاضر این مانیتور در وب‌سایت کیک‌استارترز در‌ حال تبلیغ است و کمپین جمع‌آوری کمک‌های مالی آن در‌ حال نزدیک شدن به هدف است. حامیان این پروژه می‌توانند در آوریل ۲۰۲۲ با پرداخت ۴۱۹ دلار این محصول را خریداری کنند یا با پرداخت ۷۵۸ دلار، دو مانیتور لوکوس جدید قابل‌حمل سفارش دهند. مشتریان دیگر نیز بعداً می‌توانند با پرداخت ۴۷۹ دلار این محصول را خریداری کنند.