آموزش: روش‌های شارژ باتری لپ‌تاپ بدون استفاده از شارژر
01
فوریه

آموزش: روش‌های شارژ باتری لپ‌تاپ بدون استفاده از شارژر

شاید در نگاه اول کمی عجیب به‌نظر برسد که امکان شارژ باتری لپ‌تاپ بدون شارژر وجود داشته باشد! اما بدانید که غیرممکن نیست. ممکن است به دلایل مختلفی، شارژر لپ‌تاپتان قابل استفاده نباشد. پس نگران نباشید. در این مقاله تعدادی راه حل به شما پیشنهاد می‌کنیم.

آیا شارژر لپ‌تاپ شما گم شده یا خراب است؟ خرید یک شارژر جدید می‌تواند بسیار گران باشد ویا مقدور نباشد و ممکن است به راه حل فوری تری نیاز داشته باشید.

چند روش دیگر وجود دارد که می توانید برای تامین شارژ لپ‌تاپ خود امتحان کنید.در این مقاله به شما یاد می دهیم که چگونه لپ‌تاپ خود را بدون استفاده از شارژر اصلی آن شارژ کنید.

روش اول : استفاده از کابل USB-C
1- لپ‌تاپ خود را از نظر سخت افزار سازگار بررسی کنید. اگر لپ‌تاپ شما به طور معمول از طریق پورت USB-C یا Thunderbolt 3 شارژ می شود، می توانید از این روش استفاده کنید. این‌ها پورت های کوچکی هستند که معمولاً در کناره های لپ‌تاپ شما یافت می‌شوند.

 2- یک شارژر USB-C پیدا کنید. بسیاری از وسایل الکترونیکی دیگر از طریق USB-C شارژ می شوند، بنابراین دستگاه‌های دیگر خود را بررسی کنید تا ببینید آیا می توانید از یکی از شارژرهای آنها استفاده کنید.

3- کابل را به کامپیوتر و منبع برق وصل کنید. کامپیوتر شما اکنون باید شارژ شود!
بسته به وات شارژری که استفاده می‌کنید، ممکن است رایانه‌تان کمی کندتر از حد معمول شارژ شود، اما بیشتر شارژرهای USB-C باید بتوانند نیازهای برق رایانه‌تان را تامین کنند.

روش دوم :  استفاده از پاوربانک قابل حمل
 1- خرید پاوربانک قابل حمل: پاوربانک های قابل حمل در اصل باتری هایی هستند که می توانند انواع لوازم الکترونیکی را شارژ کنند. می‌توانید آن ها را به‌صورت آنلاین یا در یک فروشگاه لوازم الکترونیکی، خریداری کنید.

۲- مطمئن شوید که پاور بانک شما با لپ‌تاپ سازگار است: در حالی که برخی از لپ‌تاپ‌ها ممکن است بتوانند با استفاده از پاوربانک USB-A شارژ شوند، اکثر آنها به یک پاوربانک با خروجی USB-C، AC یا DC نیاز دارند.

3- پاوربانک خود را روشن کنید: پاور بانک ها از شما می خواهند که دکمه پاور را فشار دهید تا باتری از طریق خروجی ثابت هدر نرود. دکمه پاور اغلب دارای LED های کوچک یا نماد پاور است که روشن می شود تا نشان دهد پاور بانک روشن است.

4- پاور بانک خود را به لپ‌تاپ خود وصل کنید: بسیاری از پاوربانک‌های USB-C دارای کابل های USB-C هستند که می توانید از آنها برای اتصال منبع تغذیه به لپ‌تاپ خود استفاده کنید.

روش سوم :   استفاده از آداپتور برق یونیورسال
1- سخت افزار لپ‌تاپ خود را بررسی کنید: یک آداپتور برق یونیورسال یک شارژر است که دارای نوک هایی با اندازه های مختلف است و می تواند بر اساس رایانه ای که در حال شارژ است، مقدار متفاوتی برق را تامین کند.

در حالی که آداپتور قرار است «جهانی» باشد، بسیاری از لپ‌تاپ‌های جدیدتر مانند لپ‌تاپ‌هایی که از طریق USB-C شارژ می‌شوند، پشتیبانی نمی‌شوند. به طور کلی، آداپتورهای برق جهانی معمولاً با رایانه‌های ویندوزی که دارای درگاه‌های شارژ دایره‌ای هستند کار می‌کنند.

2- خرید آداپتور برق یونیورسال: هنگام خرید آداپتور یونیورسال، حتما نظرات را بررسی کنید تا ببینید آیا برای استفاده ایمن است یا خیر. تجهیزات ارزان قیمت معیوب می توانند به لپ‌تاپ شما آسیب بزنند، بنابراین ممکن است خرید یک محصول کمی گرانتر برای اطمینان از ایمنی رایانه شما از لحاظ عقلی به صرفه باشد. در حالی که به طور کلی استفاده از آداپتور برق شخص ثالث با کیفیت بالا برای لپ‌تاپ شما بی خطر است، استفاده از شارژر همیشه ایمن ترین است.
3- آداپتور را به منبع برق وصل کنید: اکثر آداپتورهای برق جهانی به سادگی مانند پریزهای دیواری در اکثر خانه ها به پریزهای برق متناوب متصل می شوند.

4-انتخاب نوک آداپتور صحیح لپ‌تاپ: آداپتور جهانی شامل انواع مختلفی از نکات مختلف است. حتما نوک مناسب لپ‌تاپ خود را انتخاب کنید، در غیر این صورت ممکن است کامپیوتر شما خوب شارژ نشود یا بدتر از آن آسیب دیده باشد.
5- آداپتور را به لپ‌تاپ خود وصل کنید: باتری لپ‌تاپ شما باید شروع به قدرت گرفتن کند!

روش چهارم :  استفاده از شارژر ماشین
1- سخت افزار لپ‌تاپ و ماشین خود را بررسی کنید. بسیاری از خودروها دارای پریزهای بزرگ دایره‌ای شکل یا پورت‌های USB-A مستطیلی شکل هستند، در حالی که خودروهای جدیدتر ممکن است دارای پورت های USB-C کوچکتر یا پریزهای AC باشند (همان خروجی هایی که در دیوارهای ساختمان ها یافت می شود).

2- در صورت لزوم یک آداپتور یا شارژر برای خودروی خود خریداری کنید. اگر خودروی شما پریز یا درگاهی ندارد که با لپ‌تاپ شما کار کند، برای شارژ لپ‌تاپ به آداپتور و شارژر نیاز دارید.
شما همچنین می‌توانید از یک اینورتر برق استفاده کنید، اما آنها بسیار فشرده تر هستند و می توانند به طور قابل توجهی گران تر از یک آداپتور باشند.

3- ماشین خود را روشن کنید. برای استفاده از پریزها و پورت‌ها در خودروی خود، خودرو باید روشن باشد.