29
ژانویه

تیم کوک پتانسیل زیادی در متاورس دیده و در این حوزه سرمایه گذاری می‌کند

تیم کوک پتانسیل زیادی در متاورس دیده و در این حوزه سرمایه گذاری می‌کند

تیم کوک پتانسیل زیادی در متاورس دیده و در این حوزه سرمایه گذاری می‌کند:تیم‌کوک اعلام کرده است که اپل پتانسیل‌های زیادی در حوزه‌ متاورس دیده و این شرکت برهمین‌اساس در این فضا سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

تیم‌کوک مدیرعامل اپل در جریان تماس اپل در سه‌ماهه‌ اول سال ۲۰۲۲ با تحلیل‌گران و سرمایه‌گذاران، به بررسی ایده‌ متاورس پرداخت. کوک در پاسخ به سؤال کیتی هوبرتی، تحلیل‌گر مورگان استنلی توضیح داد که اپل پتانسیل زیادی در فضای متاورس می‌بیند.

به گزارش 9to5mac، کوک توضیح داد که تا امروز توسعه‌دهندگان اپل بیش از ۱۴ هزار برنامه مبتنی بر چارچوب ARKit این شرکت در اپ‌استور منتشر کرده‌اند؛ اپلیکیشن‌هایی که تجربه‌های باورنکردنی واقعیت‌افزوده را برای میلیون‌ها نفر فراهم کرده است. بااین‌حال، وی توضیح داد که اپل پتانسیل زیادی در این فضا می‌بیند و برهمین‌اساس نیز در این زمینه سرمایه‌گذاری خواهد کرد. در ادامه توضیحات کوک را در پاسخ به سؤال تحلیل‌گر مورگان استنلی مرور می‌کنیم:

خوب این یک سؤال بزرگ است. ما شرکتی هستیم که در زمینه‌ نوآوری فعالیت دارد. ما همیشه درحال کشف فناوری‌های جدید و نوظهور هستیم و متاورس زمینه‌ای است که برای ما جذابیت دارد. ما ۱۴ هزار اپلیکیشن مبتنی برا ARKit در اپ‌استور داریم که امروزه تجربه‌های واقعیت‌افزوده‌ باور نکردنی را برای میلیون‌ها نفر فراهم می‌کنند. ما پتانسیل‌های زیادی در این فضا می‌بینیم و برهمین‌اساس در حال سرمایه‌گذاری در حوزه‌ متاورس هستیم.

کوک در پاسخ به سؤال دیگری توضیح داد که وقتی قرار است تصمیم بگیریم اپل چه‌زمانی وارد بازار جدیدی شود، به‌دنبال منطقه‌ای در تقاطع حوزه سخت‌افزار، نرم‌افزار و خدمات خواهیم بود. کوک در این رابطه به جزئیات اشاره نکرد، اما گفت مناطقی وجود دارد که علاقه‌ی اپل را برانگیخته است.

ما به مناطقی که در تقاطع سخت‌افزار، نرم‌افزار و خدمات است نگاه می‌کنیم، زیرا به‌نظر ما جادوی واقعی در چنین نقاطی رخ خواهد داد. زمینه‌هایی وجود دارد که علاقه‌ ما را برانگیخته است و ما درحال سرمایه‌گذاری روی آن‌ها هستیم. می‌توان گفت که ما هزینه‌ تحقیق‌وتوسعه‌ خود را حتی بیش از قبل افزایش داده‌ایم. سرمایه‌گذاری درواقع روی بخش‌های مختلفی انجام خواهد شد که هنوز در بازار ارائه نشده‌اند.

تیم کوک پتانسیل زیادی در متاورس دیده و در این حوزه سرمایه گذاری می‌کند:طبق گزارش‌های موجود، اپل درنظر دارد به‌زودی اولین محصول هدست واقعیت‌مجازی/واقعیت‌افزوده‌ خود را در سال جاری معرفی کند. بااین‌حال، بلومبرگ اخیراً گزارش داده است که اپل در توسعه‌ این هدست با مسائلی مواجه شده که ممکن است عرضه‌ آن را تا سال ۲۰۲۳ به تعویق بیندازد.

البته گزارش‌ها همچنین نشان می‌دهند که تمرکز اپل روی اصطلاح متاورس نیست، بلکه بیشتر روی بازی، ارتباطات و مصرف محتوا خواهد بود.