درآمد ۵۸ میلیارد دلاری ال جی در سال ۲۰۲۱
27
ژانویه

درآمد ۵۸ میلیارد دلاری ال جی در سال ۲۰۲۱

کمپانی ال جی که مدتی پیش از بازار گوشی‌های هوشمند خارج شده بود، چند روز پیش گزارش عملکرد خود در سال ۲۰۲۱ را منتشر کرد. در حالی که انتظار می‌رفت تا این شرکت به علت خروج از بازار گوشی‌های هوشمند نسبت به سال ۲۰۲۰ با افت درآمد رو‌به‌رو شده باشد، اما درآمد این شرکت در سال گذشته بر خلاف انتظارات برای اولین بار از مرز ۷۰ تریلیون وون کره جنوبی (۵۸.۴ میلیارد دلار) عبور کرده است.

ال جی

گزارش منتشرشده از سوی ال جی نشان می‌دهد که درآمد سالانه‌ی این غول فناوری کره‌ای در سال گذشته‌ی میلادی با رشدی ۲۸.۷ درصدی به ۷۴.۲ تریلیون وون رسیده است که بر خلاف انتظارات تحلیلگران بوده و برای این شرکت یک رکورد محسوب می‌شود. با این وجود، سود خالص این شرکت در سال گذشته تنها ۳.۸۷ تریلیون وون معادل ۳.۲ میلیارد دلار بوده که حدود ۱ درصد پایین‌تر از حد انتظار بوده است. به‌نظر می‌رسد که بخش گوشی‌سازی شرکت ال جی سوددهی بالایی نداشته و حالا این شرکت می‌تواند روی بخش‌های سودآورتر بازار فناوری تمرکز کند.

شرکت کره‌ای LG که تا چند سال پیش یکی از بازیگران اصلی دنیای اسمارت فون‌ها به شما می‌آمد، با گذشت زمان و ظهور برندهای چینی قافیه را به آن‌ها باخت و این کسب و کار خود را تعطیل کرد. اکنون گزارش شده‌ که LG با خلاص شدن از دست این بخش زیان ده خود، سال گذشته برای اولین از سقف درآمدی 58.4 میلیارد دلار عبور کرده است.

LG در تابستان سال گذشته میلادی و بعد از شکست خوردن‌های پیاپی از رقبای چینی خود و همچنین وجود رقیب قدرتمندی مانند سامسونگ که به آن‌ها حتی مجال رقابت در بازار داخلی را نیز نمی‌داد، به طور رسمی کسب و کار گوشی هوشمند خود را تعطیل کرد، اما هنوز آخرین مدل‌های ساخته شده توسط این شرکت در بازار وجود دارند و آپدیت‌هایی را نیز دریافت می‌کنند.