اینستاگرام
27
ژانویه

اینستاگرام به تقلید از تیک تاک قابلیت ریمیکس کردن ویدیوها را ارائه کرد

اینستاگرام قابلیت جدیدی ارائه کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد بدون مراجعه به سرویس ریلز ویدیوهای خود را ویرایش و ترکیب کنند.

این قابلیت که ویدیو ریمیکیس نام دارد به‌راحتی از داخل منوی سه نقطه در اینستاگرام قابل انتخاب است و فقط کافی است که روی گزینه “remix this video” کلیک کنید. به این ترتیب، شما با استفاده از ابزارهای مختلفی قادر به ویرایش و افکت‌گذاری روی ویدیوهای خود خواهید بود. به‌ عبارت دیگر، شما ابتدا ویدیوها را در خود اینستاگرام ادیت خواهید کرد و سپس آن را در ریلز بازنشر خواهید داد.

اینستاگرام

اینستاگرام قابلیت دیگری نیز ارائه کرده است که به شما کمک می‌کند تا با هایلات کردن لایو بعدی خود در پروفایل‌تان، فالوورهایتان را از این موضوع باخبر کنید و به آن‌ها یادآوری کنید که لایو بعدی‌تان در راه است. این قابلیت به فالوورها کمک خواهد کرد تا با ذهن آماده در لایوهای شما شرکت کنند.

بد نیست بدانید که قابلیت ویدیو ریمیکس را به تقلید از تیک تاک ارائه می‌کند و شاید حتی بهتر از آن باشد، چراکه کاربران اینستاگرام در مقایسه با کاربران تیک تاک، به طیف وسیعی از ویدیوها دسترسی دارند که فقط شامل ویدیوهای کوتاه نمی‌شود.

اینستاگرام قابلیت جدیدی را به اپلیکیشن خود اضافه کرد که احتمالا رقابت بین بازیگران بزرگ دنیای شبکه‌های اجتماعی را بسیار جدی‌تر می‌کند. قابلیتی که به‌نام Reels معرفی شد، دردسترس کاربران اینستاگرام در ۵۰ کشور جهان قرار می‌گیرد و روی ساخت ویدیوهای کوتاه سرگرم‌‌‌کننده شبیه تیک‌تاک متمرکز است.

تیک‌تاک اکنون در وضعیت مناسبی قرار ندارد و خطر تحریم یا اجبار به فروش به یک شرکت آمریکایی آن‌ها را تهدید می‌کند. دراین‌میان اینستاگرام با عرضه‌ی قابلیتی کاملا شبیه به اپلیکیشن رقیب، میلیون‌ها کاربر آن‌ را نشانه رفته است. قابلیت جدید Reels در اینستاگرام با استوری در این شبکه‌ی اجتماعی تفاوت دارد. در قابلیت جدید، کاربران در محدودیتی ۱۵ ثانیه‌ای و با استفاده از انواع ابزارهای خلاقانه می‌توانند کلیپ‌های کوتاه ویدیویی تولید کنند. البته می‌توان با ترکیب همین کلیپ‌های کوتاه، ویدیوهای بلندتر هم تولید کرد. به‌علاوه، ابزارهای جدید متمرکز بر تولید محتوای خلاقانه هم دراختیار کاربران قرار می‌گیرد. همچنین در بخش Explore نیز گزینه‌ای برای نمایش بهتر کلیپ‌ها در نظر گرفته می‌شود.