سفارش سی میلیون دلاری کارت های گرافیک انویدیا برای استخراج بیت کوین
26
ژانویه

سفارش سی میلیون دلاری کارت های گرافیک انویدیا برای استخراج بیت کوین

یکی از بزرگترین سندیکا‌های استخراج بیت کوین در جهان با نام هوت ۸ ماینینگ کورپ، سفارش خرید کارت‌های گرافیک انویدیا به ارزش ۳۰ میلیون دلار را درخواست کرده است. اگرچه مشخص نیست که این شرکت چه کارت‌های گرافیک خاصی را خریداری کرده است و هنوز مدل دقیق این کارت‌های گرافیک مشخص نیست، اما این مدل‌ها از بخش پردازنده‌های جدید مخصوص استخراج ارز رمزنگاری شده (سی ام پی) انویدیا تهیه شده اند که به طور خاص برای کار استخراج ارز رمزنگاری شده در حجم بالا طراحی شده اند.

با داشتن چنین سرمایه‌ای و برای پیشرفت بیشتر کمپانی، هوت ۸ قصد دارد عملیات کنونی استخراج بیت کوین را گسترش دهد، اما همچنین فعالیت خود را به سایر ارز‌های رمزپایه قابل استخراج نیز گسترش دهد تا بتواند به نوعی بر بازار ارز رمزنگاری شده سلطه پیدا کند. منابع مختلف پیش بینی می‌کند که عملکرد کلی استخراج ارز رمزنگاری شده توسط این شرکت تا ۱۶۰۰ گیگاهرتز در ثانیه افزایش خواهد یافت. این میزان پردازش در ثانیه باعث استخراج بسیار زیاد بیت کوین و دیگر ارز‌های رمزنگاری شده می‌شود.

انویدیا قصد دارد تا استفاده از کارت‌های گرافیک مخصوص بازی برای استخراج بیت کوین را محدود کند

ارز رمز پایه میتو بیت کوین

در ماه‌های اخیر، تنش فزاینده‌ای بین گیمر‌های رایانه‌های شخصی وجود دارد که قصد دارند تا جدیدترین کارت‌های گرافیک مخصوص ماینر‌ها را بدست آورند و‌امیدوارند که از کارت‌های گرافیک مخصوص استخراج ارز رمزنگاری شده برای انجام بازی‌های رایانه‌ای و همچنین استخراج بیت کوین که در روز‌های اخیر تغییرات نسبتاً قابل توجهی داشته، استفاده کنند و مشکل تهیه کارت‌های گرافیک جدید با کمبود تراشه جهانی و افزایش تقاضا که توسط بیماری همه گیر کرونا ایجاد شده است، افزایش یافته است.

در تلاش برای کمک به گیمر‌ها برای دستیابی به کارت‌های گرافیک جدید انویدیا، این شرکت خود وارد عمل شد و اقدام نسبتاً عجیبی انجام داد که باعث می‌شد عملکرد استخراج اتروم از جی فورس آر تی ایکس ۳۰۶۰ مسدود شود، اگرچه یک راه حل برای شکستن قفل انویدیا به سرعت کشف شد که نشان می‌داد اقدامات انویدیا برای کنترل میزان موجودی کارت‌های گرافیک کافی نبوده است.

گزارش‌های مختلف ادعا کرده بود که درایوری که انویدیا چند وقت پیش برای کارت گرافیک جی فورس آر تی ایکس ۳۰۶۰ عرضه کرده بود، حاوی کدهای مخصوصی بوده است که محدودیت نرخ هش در کارت گرافیک جی فورس آر تی ایکس ۳۰۶۰ را حذف کرده بود. البته این درایور در اسرع وقت و به سرعت از دسترس خارج شد. اما با این حال، ماینرهای زیادی از وجود چنین کارت گرافیکی مطلع شدند و شروع به خرید و استفاده از کارت گرافیک جی فورس آر تی ایکس ۳۰۶۰ برای استخراج بیت کوین کردند.

این نسخه، نسخه‌ی آزمایشی درایور انویدیا با شماره کد ۴۷۰٫۰۵ است که در صورت نصب توسط کاربر، بدون انجام هیچ گونه ویرایش سیستمی، قدرت پردازشی کار گرافیک جی فورس آر تی ایکس ۳۰۶۰ را برای استخراج بیت کوین بیشتر کرده و نرخ هش استخراج ارز رمزنگاری شده آن را افزایش می‌دهد.

معرفی کارت‌های گرافیک مخصوص استخراج ارز رمزنگاری شده مانند بیت کوین

پس از شکستن قفل مسدودکننده استخراج ارز رمزنگاری شده انویدیا توسط ماینر‌ها، روش دیگری که این شرکت به منظور کنترل و حفاظت از موجود کارت گرافیک شرکت خود برای گیمر‌ها در پیش گرفت، معرفی و عرضه سری جدیدی از کارت گرافیک‌های مخصوص استخراج است که این شرکت را سی ام پی مینامد.

در حال حاضر چهار مدل پردازنده‌های جدید مخصوص استخراج ارز رمزنگاری شده برای خرید وجود دارد: ۳۰ اچ ایکس، ۴۰ اچ ایکس، ۵۰ اچ ایکس و ۹۰ اچ ایکس. بهترین کارت گرافیک در این سری، ۹۰ اچ ایکس است که سرعت اتروم را تا ۸۶ ام اچ در ثانیه افزایش می‌دهد.

شرکت هوت ۸ قصد دارد تا علاوه بر استخراج بیت کوین ارزهای رمزنگاری شده دیگری را نیز استخراج کند

جیمه لورتون که مدیر عامل شرکت هوت ۸ گفت:

پذیرش و توسعه برنامه‌هایی که با شبکه‌های مختلف بلاکچین ارتباط برقرار می‌کنند، هرگز قدرتمندتر از اکنون نبوده است و فناوری جدید ما، احتمال انجام بسیاری از اقدامات مفید و سودمند را برای صنایع مختلف فراهم کرده است. اگر کسی بخواهد بیت کوین را بدزدد و بلاکچین را هک کند تا اطلاعات موجود در یک بلاک را تغییر دهد، تنها در صورتی می‌تواند این کار را انجام دهد که همه اعضای بلاکچین متوجه تغییر نشده باشند.

در راستای ارتقاء شرکت ما، هوت ۸ معتقد است که ارز رمزنگاری‌شده ابزاری برای پیشرفت بیشتر و افزایش سرمایه است که مسیری را برای مشارکت در سیستم ارزی جهانی و تأمین آینده مالی شرکت و همچنین افراد حاضر در آن فراهم می‌کند. این سرمایه‌گذاری بخشی برنامه بلندمدت شرکت هوت ۸ برای استخراج بیت کوین است و این شرکت قصد دارد کل سرمایه‌گذاری و تمرکز خود را در بیت کوین نسبت به سایر سرمایه‌گذاری‌ها بیشتر کند.

با این وجود، ما فوق العاده هیجان زده‌ایم که این پردازنده‌های جدید مخصوص استخراج ارز رمزنگاری شده دارای عملکرد بالا هستند و ما آن‌ها را برای مشتریان خود که به دنبال استخراج ارز رمزنگاری شده هستند، فراهم کرده‌ایم. ما معتقدیم که استخراج ارز رمزنگاری شده با پردازنده‌های جدید مخصوص استخراج ارز رمزنگاری شده فرصت‌های جدیدی را برای شرکت هوت ۸ ایجاد می‌کند و به ما امکان می‌دهد تا برنامه‌های بلند مدت و کوتاه مدت خود را برای افزایش درآمد گسترش فعالیت‌های خود در زمینه‌های مختلف اجرا کنیم.

انویدیا از فناوری کارت‌های گرافیک امپر برای ساخت کارت‌های گرافیک مخصوص استخراج ارز رمزنگاری شده مانند بیت کوین استفاده خواهد کرد

البته ذکر این نکته ضروری است که دلیل استفاده از فناوری بلاکچین، ایجاد و گسترش روشی است که استفاده از ارز رمزنگاری‌شده برای ردیابی معاملات بیت کوین بی‌خطر می‌کند. به وسیله بلاکچین، داده‌های معامله در بلوک‌ها ذخیره می‌شوند و هنگامی که یک بلوک پر می‌شود، به قبلی پیوند داده می‌شود.

با این حال، جیمه لورتون اعتقاد دارد که شبکه‌های مختلف بلاکچین اکنون قوی‌تر شده است. این احتمال نیز وجود دارد که حتی کارت‌های گرافیک مخصوص استخراج ارز رمزنگاری شده قدرتمندتری نیز به زودی وارد بازار شوند. شایعات جدید حاکی از آن است که انویدیا ممکن است با توجه به فناوری‌های موجود در پردازنده گرافیکی امپر‌ای ۱۰۰ خود، اس کی یو‌های جدیدی را به دامنه پردازنده‌های جدید مخصوص استخراج ارز رمزنگاری شده خود اضافه کند.

اگر صحت شایعات ثابت شود، پردازنده‌های جدید مخصوص استخراج ارز رمزنگاری شده ۲۲۰ اچ ایکس می‌تواند نرخ هش ۲۱۰‌ ام اچ در ثانیه را بدست آورد، در نتیجه ماینر‌های ارز‌های رمزنگاری شده می‌توانند از این کارت‌های گرافیک بهره‌مند شوند، به شرطی که انویدیا بتواند بر مشکلات محدودیت عرضه کارت‌های گرافیک خود و کمبود تراشه جهانی غلبه کند.