روسیه به دنبال ممنوع کردن تجارت و استخراج رمرارز
23
ژانویه

روسیه به دنبال ممنوع کردن تجارت و استخراج رمرارز

به نظر می‌رسد روسیه قصد دارد تا در حوزه رمزارز و مواجهه با این پدیده نوظهور، قدم جای پای چینی‌ها بگذارد. بانک مرکزی روسیه اخیرا طرح ممنوعیت استفاده و استخراج رمزارز در این کشور را پیشنهاد داده است.

پیشنهادی که در پی نگرانی‌ها در خصوص تاثیرات سوء رمزارزها بر سیستم مالی و همچنین تبعاتی که می‌تواند برای محیط‌زیست به دنبال داشته باشد، ارائه شده است. الیزاوتا دانیلوا، مدیر اداره ثبات مالی بانک مرکزی روسیه، در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی آنلاین، گزارشی را تحت عنوان «رمزارزها؛ رویه‌ها، خطرات، اقدامات» پیرامون این پدیده ارائه کرد و به نگرانی‌های در این خصوص پرداخت.

دانلود عکس های با کیفیت بیت کوین

در این گزارش آمده که رمزارز شباهت‌های زیادی یک طرح هرمی‌دارد و اغلب در فعالیت‌های مجرمانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین به این موضوع اشاره شده که رمزارزها از طریق ارائه راهکارهایی به شهروندان برای خارج کردن پول‌هایشان از اقتصاد ملی، به استقلال سیاست پولی ضربه می‌زنند.

در ادامه این گزارش آمده که استخراج رمزارز، به برنامه سبز روسیه آسیب می‌زند و تهدیدی برای آینده انرژی روسیه محسوب می‌شود. بانک مرکزی در این خصوص می‌گوید: خطرات بالقوه ثبات مالی مرتبط با ارزهای دیجیتال برای بازارهای نوظهور از جمله روسیه بسیار بیشتر است.

در حال حاضر پرداخت خریدها از طریق رمزارز در ممنوع است و سرمایه‌گذاران نیز از سرمایه‌گذاری در این حوزه منع می‌شوند. با این حال، سومین کشور بزرگ استخراج رمزارز پس از ایالات متحده و قزاقستان است.