EA احتمالاً توسط غول‌های صنعت بازی تصاحب می‌شود
22
ژانویه

EA احتمالاً توسط غول‌های صنعت بازی تصاحب می‌شود

فایننشال تایمز استدلال کرده که الکترونیک آرتز ممکن است در آینده‌ای نه‌چندان دور توسط یکی از شرکت‌های بزرگ صنعت بازی تصاحب شود. EA کارنامه‌ی درخشانی در این صنعت دارد.

EA احتمالاً توسط غول‌های صنعت بازی تصاحب می‌شود

دور از انتظار نیست که شرکت الکترونیک آرتز هدف بعدی غول‌های صنعت بازی برای تصاحب و گرفتن حق مالکیت باشد. طی سال‌های اخیراً بزرگان صنعت بازی برای کسب برتری در نسل ۹ یا حتی حضور پررنگ‌تر در بازار موبایل، با پرداخت مبالغ هنگفت شرکت‌های نام‌آشنایی را به‌‌ فهرست تیم‌های اختصاصی خود افزوده‌اند.

مایکروسافت با خرید دو شرکت بتسدا و اکتیویژن بلیزارد با هزینه‌هایی که تصورشان هوش از سر آدم می‌برد، وضعیت عجیبی را به وجود آورده است. فایننشال تایمز اخیراً به‌ این رقابت مهم میان شرکت‌های بزرگ پرداخته و از شرکت EA به‌عنوان طعمه‌ی احتمالی بعدی برای خریداری‌شدن یاد می‌کند.

الکترونیک آرتز در ۲۰ سال اخیر مجموعه‌های ورزشی و بازی‌های پرطرفداری مثل سری Mass Effect، سری Dragon Age، سری Need For Speed، سری Medal of Honor، سری Dead Space و سری Titanfall را تولید کرده و توانسته به‌‌ یکی از مهم‌ترین شرکت‌های صنعت بازی تبدیل شود.

کسب مالکیت EA و دسترسی به‌ تمام مجموعه‌بازی‌های این شرکت در‌ کنار سری بازی FIFA که بدون شک پردرآمدترین بازی الکترونیک آرتز و یکی از بازی‌های محوری در چرخش اقتصاد ویدئوگیم محسوب می‌شود، می‌تواند نقطه‌ی عطفی در این رقابت عظیم باشد. در این بین بازی‌های موبایلی موفق تیم‌های تحت نظر EA و بازی‌های مسابقه‌ای کدمسترز را نیز نباید فراموش کرد.

با وجود ارزش بازار ۳۸ میلیارد دلاری EA شاید بعید به نظر برسد که سونی برای خرید چنین شرکت گران‌قیمتی اقدام کند. البته این در‌ حالی است که فایننشال تایمز از سونی به‌عنوان گزینه‌ای برای تصاحب الکترونیک آرتز به‌منظور پاسخ به مایکروسافت و «تقویت کارنامه‌ی خود در ساخت آثار انحصاری» یاد می‌کند.

باید صبر کنیم و ببینیم که کدام شرکت عظیم قدم بعدی را در به‌‌‌دست‌آوردن یک ناشر بزرگ دیگر برخواهد داشت. اپل، آمازون، متا، گوگل و نتفلیکس هم شرکت‌هایی هستند که اگر بخواهند ناگهان حضور خود را در صنعت بازی‌ های ویدئویی را بسیار پررنگ‌تر کنند، از نظر توان مالی هیچ مشکلی برای خرید الکترونیک آرتز نخواهند داشت.