جیمیل اکنون بیش از ۱۰ میلیارد بار از فروشگاه پلی‌استور دانلود شده است
15
ژانویه

جیمیل اکنون بیش از ۱۰ میلیارد بار از فروشگاه پلی‌استور دانلود شده است

اپلیکیشن جیمیل، اکنون مرز ۱۰ میلیارد بار دانلود را در فروشگاه پلی‌استور شکسته است. این اپلیکیشن ۵۳ درصد از سهم بازار ایمیل آمریکا را دراختیار دارد.

گوگل سرویس پست الکترونیک جیمیل را در آوریل ۲۰۰۴ راه‌اندازی کرد و حالا در سال ۲۰۲۲، تعداد دانلودهای اپلیکشین این سرویس در فروشگاه پلی‌استور به ۱۰ میلیارد بار رسیده است که نقطه‌ی عطف جدیدی برای این اپلیکیشن محسوب می‌شود. این رقم نشان می‌دهد ۵۳ درصد از بازار ایمیل ایالات متحده در دست جیمیل است. دستیابی به این آمار باعث شده جیمیل چهارمین اپلیکیشن فروشگاه گوگل‌پلی باشد که ۱۰ میلیارد بار دانلود شده است. سه اپلیکیشن دیگری که به این تعداد دانلود دست یافته‌اند عبارت است از اپلیکیشن خدمات گوگل‌پلی (که تقریباً برای همه‌ی گوشی‌های اندروید که از سرویس‌های گوگل بهره می‌برند الزامی است)، یوتیوب و نقشه‌ی گوگل.

به گزارش دیجیتال ترندز، فروشگاه گوگل‌پلی از ۱۱ ژانویه نشان می‌دهد که گوگل کروم و اپلیکیشن جستجوی گوگل نیز از مرز ۱۰ میلیارد دانلود عبور کرده‌اند. در همین‌حال، اپلیکیشن گوگل فوتوز با بیش از پنج میلیارد بار دانلود، کمی عقب‌تر از سایر اپلیکیشن‌های این شرکت است

جیمیل درحال‌حاضر به ۷۲ زبان در سراسر جهان دردسترس است. برنامه‌ی جیمیل اکنون به‌عنوان تنها پلتفرم ایمیل دوم برای آیفون محسوب می‌شود که لقب محبوب‌ترین سرویس‌دهنده‌ی ایمیل را در ایالات متحده از آن خود کرده است.

تعداد کاربران جیمیل در اکتبر ۲۰۱۸ معادل ۱٫۵ میلیارد نفر بود. سرویس پست الکترونیک گوگل معمولا روی بیشتر دستگاه‌های اندرویدی به‌طور پیش‌فرض نصب شده است و ازآنجاکه اکثر کاربران در طول زندگی خود از چند گوشی اندرویدی استفاده می‌کنند، جای تعجب نیست که این تعداد به‌طور مستمر درحال افزایش باشد.

جیمیل از آوریل ۲۰۲۱ حدود ۲۷٫۲ درصد از سهم بازار کاربران سرویس‌های ایمیل ایالات متحده را دراختیار دارد که بسیار کم‌تر از سهم ۳۸٫۹ درصدی سرویس ایمیل آیفون است. این درحالی است که در بخش ایمیل‌های جدید وب، جیمیل جایگاه نخست را در آمریکا دارد. البته سرویس ایمیل آیفون نیز در بخش حساب‌های پست الکترونیک جدید روی گوشی‌های هوشمند در ایالات متحده، جایگاه اول را به خود اختصاص داده است.

به‌نظر می‌رسد اپل در این دهه، همچنان در ایالات متحده جایگاه اول را در بخش خدمات ایمیل روی موبایل حفظ کند که یکی از دلایل آن، محبوبیت فزآینده‌ی مدل‌های جدید آیفون است که به‌طور مداوم بیش از ۴۵ درصد از سهم بازار گوشی‌های هوشمند آمریکا را به‌خود اختصاص داده است. اما این اعداد رو به بهبود، امیدوارکننده است و اگر گوگل بتواند سرعت خود را کمی بالاتر ببرد، پتانسیل این را دارد که جایگاه اپل را در این بخش از آن خود کند.