03
ژانویه

هواوی HarmonyOS 3.0 را در ژوئیه ۲۰۲۲ منتشر می‌کند

هواوی HarmonyOS 3.0 را در ژوئیه ۲۰۲۲ منتشر می‌کند

هواوی HarmonyOS 3.0 را در ژوئیه ۲۰۲۲ منتشر می‌کند:سیستم‌عامل HarmonyOS 3.0 آینده هواوی احتمالاً تا ژوئن ۲۰۲۲ (خرداد و تیر ۱۴۰۱) معرفی خواهد شد و در جولای‌ ۲۰۲۲ (تیر و مرداد ۱۴۰۱) رسماً دردسترس قرار خواهد گرفت.

چند سالی است که هواوی به‌دلیل تحریم‌های ایالات متحده و ممنوعیت استفاده از اندروید گوگل و همچنین سایر فناوری‌های ساخت آمریکا از سیستم‌عامل اختصاصی خود با نام HarmonyOS (معروف به سیستم‌عامل HongMeng در چین) استفاده می‌کند.

از زمان انتشار سیستم‌عامل HarmonyOS، هواوی فعالانه به‌روزرسانی‌های جدیدی برای بهبود پلتفرم منتشر کرده و HarmonyOS 2.0 نسخه‌ی فعلی آن است. اکنون گزارشی جدید، اطلاعاتی درباره‌ی انتشار رسمی HarmonyOS 3.0 آینده در اواخر سال ۲۰۲۲ ارائه می‌دهد.

به‌نقل از گیزموچاینا، نسل بعدی هارمونی او اس 3.0 هواوی در جولای‌ی سال جاری میلادی رسماً منتشر می‌شود؛ اما احتمالاً این نرم افزار جدید کمی زودتر معرفی خواهد شد.

براساس ادعای منبع خبر، تا پایان سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری، یعنی تا ژوئن ۲۰۲۲ (خرداد و تیر ۱۴۰۱)، HarmonyOS 3.0 رونمایی می‌شود. انتظار می‌رود غول چینی میزبان رویدادی در طول فستیوال بهاری باشد.

پیش‌نمایش برنامه‌نویس HarmonyOS 3.0 چند ماه پیش در کنفرانس توسعه‌دهندگان هواوی در سال ۲۰۲۱ منتشر شد. این پیش‌نمایش به نوآوری در سه‌ی حوزه اصلی معماری سیستم، شبکه‌ی فوق‌العاده و توسعه‌ی استقرار چند شبکه در یک زمان ادامه می‌دهد.

سیستم‌عامل HarmonyOS هواوی از ۲۲۰ میلیون کاربر عبور کرد

هواوی HarmonyOS 3.0 را در ژوئیه ۲۰۲۲ منتشر می‌کند:طبق گزارش‌ها، با‌ توجه به‌ اینکه HarmonyOS سیستم‌عامل جدیدی محسوب می‌شود، معماری سیستم آن را می‌توان به صورت انعطاف‌پذیر مستقر کرد و به دستگاه‌های هوشمند با حافظه‌های مختلف اجازه می‌دهد به یک زبان ارتباط برقرار کنند. در آخرین نسخه، ابزارهای اتوماسیون وجود دارد و توسعه‌دهندگان می‌توانند اجزای مورد نیاز را براساس سخت‌افزار برای تکمیل سیستم‌عامل انتخاب کنند.

هواوی اعلام کرد که نسخه‌ی بتای HarmonyOS 3 احتمالاً در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۲، یعنی تا مارس ۲۰۲۲ (فروردین ۱۴۰۱) منتشر می‌شود که قابلیت‌های سیستم و ابزارهای توسعه کامل‌تری را دراختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد.