سئو سایت با استفاده از راهکار های جدید
25
دسامبر

سئو سایت با استفاده از راهکار های جدید

سئو پروسه بسیار پیچیده ای است که باید بطور دقیق توسط متخصص سئو اجرا شود.

سئو تضمینی برای رتبه اول جستجوی گوگل امروز یکی مهمترین بخش های بازاریابی هر کسب و کاری است.

به نظر شما چرا امروزه دامنه بسیار زیادی با اشتیاق ثبت می شود برای آنها قالب طراحی می شود محتوا بسیار خوب در آن ها گذاشته می شود اما بعد از گذشت یک سال این دامنه ها آزاد می شوند.

یکی از مهم ترین بخش های موفقیت یک سایت داشتن هدف و استراتژی که باعث می شود کسب و کار اینترنتی شما رونق بگیرد اما این رونق نیازمند دیده شدن است که بخشی از آن با گرفتن ورودی حاصل می شود حال سئوال اینجاست چه ورودی باعث رشد سایت می شود بازدید کننده ای که دنبال محصول شما باشد با اختیار خود وارد سایت شود و از همه مهم تر بارها وارد سایت شما بشود جالب بدانید که کاربران اکثر بعد از چند بار ورود به یک سایت سود آوری ایجاد می کنند.

حال میتوان گفت بازدید کننده ای که از طریق گوگل وارد سایت شما می شود هم دنبال محصول شماست هم از طریق صفحات مختلف وارد سایت شما می شود و هم با اختیار خود موضوع را تایپ و با کلیک کردن وارد سایت می شود و برای اینکه در صفحه اول گوگل باشید باید روی سئو خود کار کنید.

جالب بدانید حتی سایت های بزرگ که روزانه ۲۰۰ هزار بازدید کننده دارند برای یک کلمه کلیدی که ماهی ۵۰۰۰ جستجو دارد بسیار حساس هستند چرا که می دانند درصد بسیاری از بازدید کننده های مستقیم سایت آنها از طریق همین کلمات کلیدی و موتورهای جستجو بدست آمده است.

بهینه سازی سایت برای جستجوی گوگل یا به اصطلاح سئو ( SEO ) پروسه بسیار پیچیده ای است که باید بطور دقیق توسط متخصص سئو اجرا شود.

دانش ، مهارت و تجربه در سئو به سادگی بدست نمی آید و یک سئو کار حرفه ای باید همیشه بروز باشد.

شرکت گوگل دائما الگوریتم های جدیدی را برای لیست کردن بهترین سایت ها در رتبه های برتر بکار میگیرد و ضمنا رقابت بسیار بالایی هم برای دستیابی به رتبه اول جستجو وجود دارد.

سئو کلمات کلیدی

یکی از مواردی که میشه گفت در آخر به آن توجه می شود یا اصلا به آن اهمیت داده نمی شود کلمات کلیدی هستند.

شما فرض کنید یک سایت مرتبط با سئو دارید و می خواهید روی کلمات کلیدی آن کار کنید تا سایت شما رشد کند اکثرا دوستان فقط به تصورات خود دقت می کنند مثلا فکر می کنند کلمه ای مثل صفحه اول گوگل یا کلمه مثل سئو در گوگل حتما کلمات خوبی هستند روی همین کلمات هزینه و زمان می گذارند و وقتی به نتیجه می رسند متوجه می شوند این کلمات جستجو چندانی ندارند.

ما چندین نوع کلمات کلیدی داریم کلماتی که تجاری هستند کلمات کلیدی که آموزشی و کلمات کلیدی که سایت را بیشتر برند می کنند کلمات کلیدی اطلاعاتی و موارد بیشتری هستند.

سئو,سئو سایت,روش های سئو سایت

آیا فقط توجه به محبوبیت یک کلمه کلیدی که تعداد جستجوی بیشتر در گوگل دارد ما را به ورودی بیشتر و افزایش فروش می رساند جواب این سئوال قطعا خیر است.

مثلا کسی که با کلمه  وارد سایت شما می شود دنبال یک سایت آموزشی میگردد این امکان وجود دارد که همین بازدید کننده به مشتری تبدیل شود اما درصد بازده هزینه کردن روی این کلمه کم است حال کسی که با کلمه سئو چیست وارد سایت شما می شود باز هم دنبال مطالب توصیفی از علم سئو است البته این کلمه بهتر از آموزش سئو بازده دارد.

پس میتوان گفت یکی از مهم ترین موارد قبل از هر عملیات در فرآیند بهینه سازی سایت پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب است که هم محبوب باشند هم جستجو زیادی داشته باشند هم مشتری ساز و رقبایی در سطح بالایی نداشته باشند و راحت تر شما به نتیجه برسید.

تولید محتوا

برای تولید محتوای مرتبط با خدمات و محصولات خود برنامه ریزی کنید و از کلمات کلید مرتبط و پرجستجو بصورت متعادل در تمام سایت استفاده کنید.

تولید محتوا که می تواند اون محتوا متن یا عکس یا ترکیبی از این موارد هر چیزی دیگه باشه.

تولید محتوا را میتوان پایه و اساس سئو دانست که هر چقدر این پایه قوی تر باشد لینک تاثیر بیشتری میگذارد وقتی شما میخواهید در یک کلمه کلیدی رشد کنید باید بستر را در داخل سایت ایجاد کنید و محتوا نقش اساسی را دارد.

یکی از مواردی که بارها دیده می شود این است که مدیر یک سایت دوست دارد تمام کلمات کلیدی یک سایت را روی صفحه اصلی یا یک صفحه کار کند اما واقعا یک صفحه چقدر پتانسیل رشد را دارد و در چند وجه میتواند یکه تاز باشد درست است که بیشتر قدرت یک دامنه روی صفحه اصلی سایت است و کار کردن کلمات سنگین تر روی صفحه اصلی منطقی تر است اما هر صفحه از سایت شما پتانسیل کلمات محدود را دارد.

حال نقش محتوا این است که شما باید برای ربات گوگل مشخص کنید هدف از ایجاد این صفحه چیست یا بهتر گفته بشه کلمه کلیدی که گوگل در این صفحه باید پیدا کند و در نتایج رشد دهد چیست.

دو راه برای تولید محتوا وجود دارد ، یکی ترجمه مقالات خارجی مرتبط از سایت های معتبر بین المللی و دیگری مقالات آموزشی است که خودتان باید در مورد کسب و کارتان بنویسید و در سایت منتشر کنید .

بهینه سازی سایت برای موبایل

در سال گذشته تعداد دفعاتی که مردم از طریق موبایل و تبلت در گوگل جستجو کردند و وب سایت ها را باز کردند بیشتر از دفعاتی بود که از طریق کامپیوتر های دسکتاپ جستجو کردند . بنابراین اخیرا گوگل بصورت رسمی اعلام کرده است که الویت جستجو براساس بررسی نسخه موبایل وب سایت هاست .

پس اگر وب سایت شما نسخه مخصوص موبایل نداشته باشد قطعا رنک پایین تری از گوگل دریافت خواهد کرد.

بهینه سازی محلی

از آنجایی که بررسی نسخه موبایل وب سایت ها در اولویت گوگل قرار گرفته است موقعیت مکانی شما بروی نقشه نیز اهمیت بالایی پیدا کرده است . زیرا براساس الگوریتم های جدید گوگل اولویت با وب سایت هایی است که مکانشان به شما نزدیک تر باشد .

بنا براین موقعیت مکانی خود را بروی نقشه گوگل ثبت کنید تا رتبه بالاتری را از گوگل دریافت کنید .

استفاده از SSL

یکی از نکات ریزی که به تازگی در سئو سایت تاثیرگذار است بحث SSL است.

گوگل به تازگی به سایت هایی که دارای SSL هستند رتبه بهتری میدهد ، زیرا این سایت ها امن تر هستند.

برای همین است که وقتی در گوگل جستجو میکنید بسیاری از سایت هایی که در صفحه اول جستجو هستند دارای HTTPS هستند .

لینک بیلدینگ

لینک بیلدینگ به دو بخش داخلی و خارجی سایت تقسیم میشود که هر دو بسیار مهم و تاثیر گذار هستند .

در داخل وب سایت خود بصورت متعادل و هوشمند کلمات کلیدی را به مقصد مرتبط و هدف خود لینک دهید .

همچنین بسیار مهم است که برای دریافت لینک از سایت های با اتوریتی بالا برنا مه ریزی کنید .

علم سئو فاکتورهای بسیار زیادی دارد که فاکتور های لینک بیلدینگ بسیار مهم و حساس هستند.

مثل لبه چاقو می مانند اگر از آنها درست استفاده شود بسیار نتایج خوبی می دهند اما اگر بدون تخصص به صورت اسپم باشند سایت را تا مرحله جریمه شدن و حذف کلی سایت از گوگل می رسانند.

یکی از مواردی که باید به آن توجه بسیار زیادی شود لینک گرفتن از سایت های مرتبط است وقتی موضوع سایت شما طراحی سایت است و شما از یک سایت مدل لباس لینک می گیرید قطعا هیچ ارتباطی بین این دو سایت وجود ندارد و شما راحت به گوگل اجازه می دهید تخلف شما را متوجه شود که شما در حال خرید لینک هستید هم برای سایت مقصد و هم برای سایت مبدا پس ارتباط لینک سازی شما مهم ترین تاثیر را در رشد سایت شما در کلمه کلیدی مورد نظر میگذارد.

فکر کنید شما در کلمه کلیدی در صفحه اول و رتبه ۵ قرار دارید و سایت دیگر در همان کلمه کلیدی در رتبه ۴ قرار دارد وقتی این سایت به شما لینک بدهد به نظر شما چقدر در رتبه بندی شما در این کلمه کلیدی تاثیر میگذارد.

من بحث های کلی لینک سازی را به صورت کامل در سایت توضیح داده ام چند جمله مرتبط هم از کسی که در این علم زحمت کشیده را قرار میدهم که خالی از لطف نیست.

رند فیسکین مدیر شرکت موز : انکر تکست یا کلمه کلیدی لینک شده بسیار مهم است.

موارد فوق برخی از مهم ترین و موثر ترین راهکاری سئو وب سایت هستند که البته اجرای آن بصورت حرفه ای در تاثیر گذاری آن نقش مهمی دارد .