13
نوامبر

چگونه در اندروید دو اپلیکیشن را کنار هم استفاده کنیم

چگونه در اندروید دو اپلیکیشن را کنار هم استفاده کنیم

چگونه در اندروید دو اپلیکیشن را کنار هم استفاده کنیم:گوشی‌های هوشمند به ابزارهای مهمی برای بهره‌وری تبدیل شده‌اند و هیچ چیز به اندازه استفاده هم‌زمان از چندین اپ نشان‌دهنده آن نیست. در حال حاضر، همه دستگاه‌های اندرویدی از قابلیت اجرای اپلیکیشن‌ها کنار هم در حالت تقسیم صفحه (split-screen mode) پشتیبانی می‌کنند. در این مقاله به شما نشان خواهیم که چگونه این کار انجام می‌شود.

مانند بسیاری از گزینه‌های دیگر در دنیای فناوری، فرایند انجام این کار نیز بسته به نسخه سیستم‌عامل و سازنده گوشی هوشمند شما ممکن است کمی متفاوت باشد. اما به‌طور کلی مراحل تقریبا با یکدیگر مشابه هستند. قبل از استفاده از حالت تقسیم صفحه، نیازی به فعال کردن گزینه خاصی ندارید. اولین قدم باز کردن منوی Recents است. این صفحه ای است که لیست اپ‌های اخیراً باز شده را نشان می‌دهد. گاهی اوقات این بخش Overview یا Multitasking نامیده می‌شود.

اگر از پیمایش اشاره‌ای (gesture navigation) استفاده می‌کنید، انگشت خود را از پایین صفحه به بالا کشیده و آن خود را برای چند ثانیه روی مرکز صفحه نگه دارید. اگر از نوار پیمایش سه‌دکمه‌ای استفاده می‌کنید، روی دکمه Recents ضربه بزنید.

حالت تقسیم صفحه اندروید

در مرحله بعد، اپلیکیشنی که می‌خواهید در نیمه بالای صفحه قرار دهید، پیدا کنید. روی آیکون آن در بالای پنجره پیش‌نمایش ضربه بزنید.

حالت تقسیم صفحه اندروید

Split Screen را از منو انتخاب کنید. همچنین این گزینه ممکن است با عبارت Open in Split Screen View نشان داده شود.

حالت تقسیم صفحه اندروید

اپ مورد نظر شما اکنون بالای صفحه‌نمایش نشان داده می‌شود. اپ‌های اخیر نیز در زیر آن ظاهر می‌شوند و می‌توانید یکی را برای قرار دادن آن در نیمه پایین نمایشگر انتخاب کنید.

حالت تقسیم صفحه اندروید

پس از انتخاب اپ دوم، هر دوی آن‌ها به یک اندازه در بالا و پایین صفحه نشان داده می‌شوند. نوار تقسیم‌کننده‌ای بین آن‌ها وجود دارد که با کشیدن آن به سمت بالا یا پایین می‌توانید اندازه هر اپ را تغییر دهید.

حالت تقسیم صفحه اندروید

چگونه در اندروید دو اپلیکیشن را کنار هم استفاده کنیم:در اکثر گوشی‌های هوشمند، اپلیکیشنی که در بالای صفحه قرار می‌گیرد قابل تغییر نیست، اما می‌توانید از منوی Recents برای تغییر اپ پایین یا حتی رفتن به صفحه اصلی برای اجرا یک اپلیکیشن دیگر استفاده کنید.

حالت تقسیم صفحه اندروید