09
نوامبر

هر آنچه باید درمورد اپلیکیشن Health سامسونگ بدانید

هر آنچه باید درمورد اپلیکیشن Health سامسونگ بدانید

هر آنچه باید درمورد اپلیکیشن Health سامسونگ بدانید:اهر آنچه باید درمورد اپلیکیشن Health سامسونگ بدانید:پلیکیشن Samsung Health برنامه‌ای کامل و کاربردی برای تناسب‌اندام است. با استفاده از این اپ، می‌توانید با تعیین هدف بر عادت‌های خود نظارت داشته باشید.

اپلیکیشن Health سامسونگ تصویر کامل و بدون ابهامی در‌اختیار کاربران قرار داده است. برنامه‌ی تناسب‌اندام سامسونگ به شما امکان می‌دهد اهداف سلامتی موردنظرتان را تعیین کنید، آمارها را ببینید، تعداد قدم‌های برداشته‌شده در طول روز را پیگیری کنید و به موارد کاربردی دیگر نیز دسترسی داشته باشید. به‌علاوه، این اپ در ابعاد مختلفی از صفحه‌نمایش‌ها از ساعت‌های هوشمند گرفته تا تلفن‌ها و تلویزیون‌های هوشمند دردسترس است.

در این مقاله‌‌، می‌توانید با چندوچون اپلیکیشن Samsung Health آشنا شوید. پس تا پایان با زومیت همراه باشید.

اپلیکیشن Samsung Health چیست؟

اپ Samsung Health برنامه‌ی سلامت‌محور و ویژه‌ی تناسب‌اندام است که کاربران را به تعیین اهداف و فعال ماندن تشویق می‌کند. این برنامه که در گوشی‌های اندروید و iOS دردسترس قرار دارد، داده‌های فعالیت‌های روزانه‌ی شما را به‌همراه دیگر معیارهای تأثیرگذار بر سلامتی‌تان پیگیری می‌کند و به شما در ایجاد دیدگاهی درباره‌ی سلامتی‌تان کمک می‌کند. این اپ همچنین برنامه‌ای مناسب تناسب‌اندام برای گجت‌های پوشیدنی‌ سامسونگ و سایر دستگاه‌ها است.

برنامه‌ی Samsung Health لزوما پیچید‌ه‌ترین یا پرداده‌ترین برنامه‌ی موجود در بازار نیست؛ اما پلتفرمی مناسب برای حفظ سبک زندگی سالم است. این اپ به‌کمک ابزارهای متنوع به شما در مدیریت عناصر مختلف مانند استرس، خواب، غذا و تناسب‌اندام کمک و همه‌ی داده‌هایتان را روی یک رابط بصری سازمان‌دهی می‌کند. ازطریق اپ Health سامسونگ، می‌توانید به منابع خوبی ازجمله مربیان تناسب‌اندام و تمرینات ذهن‌آگاهی و جامعه‌ای از کاربران همفکر دسترسی پیدا کنید.

اپ Health سامسونگ چه می‌کند؟

برنامه‌ی Samsung Health بسیاری از اصول اولیه‌ی سلامت و تناسب‌اندام را دنبال می‌کند. کاربران می‌توانند به‌کمک این برنامه تعدادی از تمرینات مختلف به‌علاوه تعداد گام‌ها، ضربان قلب، مدت زمان فعال‌بودن و خواب را ضبط کنند. بسته به مدل دستگاه، Samsung Health می‌تواند به‌طور خودکار خوابتان را پیگیری کند یا به شما اجازه دهد داده‌های خواب را به‌صورت دستی وارد کنید. برخی از دستگاه‌های سازگار می‌توانند سطوح اکسیژن خون (SpO2) و خُروپُف و میزان صدای محیط را نیز هنگام خواب ردیابی کنند. این برنامه همچنین می‌تواند به شما در ثبت و ارزیابی وزن و مصرف آب و کالری کمک کند.

اگرچه ارزیابی کالری مصرفی در این اپ پیشرفته‌ترین ردیابی کالری‌ای نیست که می‌توانید پیدا کنید، اگر می‌خواهید تمام اطلاعات مرتبط به سلامتی و رژیم غذایی و ورزشی خود را در یک مکان نگه دارید، مطمئنا اپ Health سامسونگ گزینه‌ی کارآمدی خواهد بود. علاوه‌بر‌این، برنامه‌ی Samsung Health به کاربران کمک می‌کند تا با ردیابی ضربان قلب و داده‌های استرس و بسته به نوع دستگاه سطح گلوکز‌خون و فشار‌خون و اکسیژن خون بر عملکرد قلب خود نظارت کنند.

علاوه‌بر موارد ذکرشده، این برنامه داده‌های مرتبط به سلامت زنان، از‌جمله چرخه‌ها و علائم قاعدگی را نیز ردیابی می‌کند. درمجموع، می‌توان گفت Samsung Health برنامه‌ای جامع برای ثبت مهم‌ترین داده‌های سلامت کاربران و ابزاری عالی برای مدیریت سلامت کلی شما است.

با حساب سامسونگ خود می‌توانید وارد اپ Samsung Health شوید. اگر حساب سامسونگ ندارید، برای استفاده از برنامه باید حساب شخصی ایجاد کنید. هنگامی که برنامه را دانلود کردید و از شما خواسته شد که وارد شوید، روی Create account ضربه بزنید و جزئیات لازم برای ایجاد حساب سامسونگ را وارد کنید. پس از ورود به برنامه، چهار تب اصلی را مشاهده خواهید کرد: Home ،Together ،Fitness و My Page. در‌ادامه، می‌توانید درمورد هریک از این تب‌ها بیشتر بدانید.

Home: تب اصلی برنامه‌ی Samsung Health است. کاربران در این تب می‌توانند اهداف خود را تعیین و پیگیری و تمام معیارهای سلامت فعلی خود را پیدا کنند. برای مشاهده‌ی آمار مرتبط به عملکرتان یا افزودن دستی داده‌ها از‌جمله وزن یا دوره‌ها یا میزان مصرف آب و غذا، به تب Home مراجعه کنید. اگر به پایین این تب بروید، می‌توانید با ضربه‌زدن روی گزینه‌ی Manage items به افزودن یا حذف موارد اندازه‌گیری خاص به تب Home بپردازید.

Together: صفحه‌ای است که می‌توانید در آن چالش‌ها را وارد و داده‌های خود را با سایر کاربران سامسونگ هلث مقایسه کنید. همچنین، می‌توانید از دوستان خود برای پیوستن به چالش‌ها دعوت کنید یا با برقراری ارتباط با سایر کاربران، به ایجاد و حفظ انگیزه در سفر تناسب‌اندام خود بپردازید.

Fitness: روی تب Fitness ضربه بزنید تا ویدئو تمرینی ۱۵ دقیقه‌ای ببینید یا قبل از خواب به داستان گوش کنید یا مطالبی در‌مورد PMS بخوانید. این تب شامل مجموعه‌ی گسترده‌ای از منابع ورزشی و تندرستی از‌جمله برنامه‌های تمرینی، ویدئوها، محتوای شرکای Health TV سامسونگ و ابزارهایی برای تمرکز حواس و سلامت زنان است.

My page: این تب جایی است که کاربران می‌توانند پروفایل خود را ویرایش کنند. کاربران می‌توانند ازطریق این تب جنسیت، قد، وزن و تاریخ تولد خود را برای محاسبه‌ی مقادیر مهمی مانند کالری سوزانده‌شده و محدوده‌ی ضربان قلب اضافه کنند. همچنین، می‌توانید سطح فعالیت معمول روزانه‌ی خود را از مقیاس یک تا چهار تنظیم کنید. تب My page داده‌های باارزشی مانند خلاصه‌های هفتگی و بهترین‌های شخصی و نشان‌های کسب‌شده‌ی کاربر را در خود جای داده است.

سامسونگ هلث

در تمام تب‌ها، با ضربه‌زدن روی آیکون سه‌نقطه‌ی افقی در گوشه‌ی بالایی سمت راست صفحه می‌توانید به منویی چهار‌گزینه‌ای دسترسی پیدا کنید:

For you: در این بخش، خلاصه هفتگی نتایج ثبت‌شده از‌جمله داده‌های مربوط به فعالیت و خواب خود را پیدا خواهید کرد.

Promotions: در بخش تبلیغات، پلاگین‌های بازاریابی و سایر محصولات سامسونگ را خواهید یافت.

Notices: در این بخش، به‌روزرسانی‌های تیم سامسونگ ازجمله تغییرات درون برنامه و اطلاعاتی درباره‌ی محتوای Samsung Health را خواهید یافت.

Settings: مانند منو تنظیمات معمولی، در اینجا می‌توانید به جزئیات حسابتان دسترسی داشته باشید، اعلان‌ها را مدیریت کنید، تنظیمات حریم خصوصی خود را مرور کنید و موارد دیگر را تغییر دهید.

تعیین و پیگیری اهداف

در برنامه‌ی Samsung Health، کاربران به ‌‌‌دنبال‌‌کردن اهداف سلامتی مختلف تشویق می‌شوند. برجسته‌ترین هدف قابل‌اشاره در‌این‌میان هدف‌گذاری برای دقایق فعال در طول روز است. هر دقیقه‌ فعالیت سبک یا متوسط یا شدید ازجمله گام‌های ردیابی‌شده و ورزش و تمرین در این هدف‌گذاری محاسبه خواهد شد. علاوه‌براین، کاربران می‌توانند هدفی را برای میزان کالری دریافتی روزانه، تعداد قدم‌ها، ترکیب بدن، مصرف آب و اهداف ردیابی خوابشان انتخاب کنند.

یکی از ویژگی‌های مهم برنامه‌ی Samsung Health، گزینه‌های متنوعی است که کاربران می‌توانند برای مشاهده‌ی داده‌های ردیابی‌شده‌ی خود به آن‌ها دسترسی داشته باشند. از برگه‌ی Home، روی هر‌یک از دسته‌ها (ورزش، خواب، ضربان قلب و…) ضربه بزنید تا صفحه‌ی جدیدی با تفکیک گسترده‌تری از نتایج شما باز شود. سپس در گوشه‌ی بالایی سمت راست، روی آیکون تقویم یا نمودار میله‌ای ضربه بزنید تا در یک نگاه نتایج هفته یا ماه یا سال گذشته خود را ببینید.

برنامه‌های سازگار با Samsung Health

برخلاف سایر برنامه‌های تناسب‌اندام مانند Google Fit یا Apple Health، برنامه‌ی Health سامسونگ با بسیاری از برنامه‌های شخص ثالث که سامسونگ از آن‌ها به‌عنوان «سرویس‌های متصل» یاد می‌کند، یکپارچه‌ نمی‌شود. برنامه‌ی محبوب دویدن و دوچرخه‌سواری Strava و پلتفرم سلامتی Technogym در این مورد استثنا هستند.

دستگاه‌های سازگار با Samsung Health

سامسونگ هلث

مقاله‌های مرتبط:

  • چگونه گوگل AMP را در جستجوی گوگل غیرفعال کنیم؟
  • چگونه سلامت باتری گوشی‌های اندرویدی را بررسی کنیم؟

هر آنچه باید درمورد اپلیکیشن Health سامسونگ بدانید:بسیاری از دستگاه‌های تناسب‌اندام و سلامت ازجمله تعدادی از ساعت‌های هوشمند سامسونگ با Samsung Health سازگار هستند. برای مشاهده‌ی فهرست کامل دستگاه‌های سازگار در برنامه، روی More (آیکون سه‌نقطه‌ی عمودی در گوشه بالایی سمت راست بالای صفحه‌ی برنامه) ضربه بزنید و سپس گزینه‌ی Settings را لمس کنید. درادامه، به پایین صفحه بروید و روی Accessories ضربه بزنید و دستگاه‌های فهرست‌شده در هر دسته را مرور کنید.