01
نوامبر

استفاده از دو اکانت واتس اپ در یک گوشی

استفاده از دو اکانت واتس اپ در یک گوشی

استفاده از دو اکانت واتس اپ در یک گوشی:روش های متعددی برای نصب دو اکانت واتساپ روی یک گوشی وجود دارد و شما باید بنابر نیاز خود اقدام نمایید. نصب واتساپ بیزینس، نصب برنامه های جانبی مثل Parallel Space یا کمک گرفتن از تنظیمات گوشی از جمله ترفندهای داشتن چند واتساپ روی یک گوشی است که در ادامه به شرح مفصل هر کدام خواهیم پرداخت.

1- برنامه نصب دو واتساپ روی گوشی

در روش اول شما می توانید از برنامه رسمی واتس آپ بیزنس استفاده کنید بدین ترتیب می توانید با یک شماره دیگر برنامه واتساپ دومی را روی گوشی خود داشته باشید. برای انجام این کار کافیست که به برنامه Whatsupp Business را از Play store یا یک فروشگاه معتبر دانلود و واتس آپ بیزنس را نصب کنید.

طریقه نصب واتساپ بیزینس

بعد از نصب واتساپ بیزینس روی گوشی آیکون برنامه تحت عنوان W/A Business به لیست برنامه های شما اضافه می شود. روش ورود به این برنامه مانند واتس آپ معمولی می باشد.

نصب واتساپ بیزینس

شما با وارد کردن شماره تلفن خود و دریافت کد ورود می توانید شروع به استفاده از آن کنید. واتساپ بیزینس محبوب ترین ترفند نصب دو واتساپ روی یک گوشی است.

طریقه نصب واتساپ بیزینس

2- داشتن واتساپ دوم با برنامه های غیر رسمی

استفاده از دو اکانت واتس اپ در یک گوشی:برنامه های دیگری هم در خصوص نصب دومین واتساپ در اندروید ارائه شده اما باید دقت داشته باشید که رسمی نیستند و ممکن است در آینده مسائل امنیتی برای شما رخ دهد بر همین اساس استفاده از برنامه غیر رسمی برای داشتن دو اکنت واتساپ روی یک گوشی را به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنیم.از جمله چنین برنامه هایی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

نصب دومین واتساپ در اندروید
نصب دومین واتساپ در اندروید
نصب دومین واتساپ در اندروید
نصب دومین واتساپ در اندروید
نصب واتساپ روی گوشی
 • og whatsapp
 • gb whatsapp 
دو یا چند واتس آپ روی یک گوشی

برنامه های نامبرده قابلیت های مختلفی مانند مخفی کردن آخرین بازدید، ارسال عکس با کیفیت بالا، شخصی سازی محیط واتس آپ و… را دارند.

3- نصب دو واتساپ روی گوشی سامسونگ

جالب است بدانید در گوشی های سامسونگ قابلیتی ارائه شده که می توان از برخی از مسنجرها از جمله واتساپ، تلگرام، اسنپ چت، فیسبوک و… نسخه دوم داشت. در واقع از مسنجری که روی گوشی خود نصب کرده اید یک نسخه دوم ایجاد می کند و شما می توانید اکانت دوم خود را نیز روی گوشی مدیریت کنید. برای داتشن واتساپ با دو شماره در یک گوشی سامسونگ تنها کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به بخش Settings یا همان تنظیمات گوشی خود مراجعه نمایید.
 • بخش Advanced Features را لمس کنید.
 • اکنون به دنبال گزینه Dual Messenger بگردید. به کمک این قابلیت قادر به نصب واتساپ دوم روی گوشی سامسونگ خود خواهید بود.
 • اکنون واتساپ را در حالت فعال قرار دهید تا دومین نسخه از واتساپ روی گوشی شما ایجاد شود.
 • اکنون اگر به برنامه های نصب شده روی گوشی خود مراجعه کنید مشاهده می کنید برنامه واتساپ دوم روی گوشی شما نمایش داده می شود دقت داشته باشید واتساپ دوم دارای یک علامت نارنجی رنگ در گوشه سمت راست آیکون خود است.
 • حالا برای داشتن دو اکانت واتساپ روی یک گوشی تنها کافیست به برنامه دوال شده مراجعه نموده و مطابق با واتساپ معمولی شماره دوم خود را وارد نمایید.

بدین ترتیب به سادگی قادر هستید دو اکانت واتساپ روی یک گوشی سامسونگ داشته باشید. دقت کنید این روش مخصوص گوشی های سامسونگ است. این مسیر در سایر برندها به صورت زیر است:

 • گوشی شیائومی: برای داشتن دو واتساپ روی گوشی شیائومی باید به مسبر Settings > Dual Apps مراجعه نمایید.
 • گوشی هواوی: برای داشتن دو واتساپ روی گوشی هوای به مسیر Settings> App Twin مراجعه سپس مطابق آموزش بالا عمل کنید.

4- نصب دومین واتساپ در اندروید

استفاده از دو اکانت واتس اپ در یک گوشی:استفاده از برنامه های کپی ساز روش دیگری برای داشتن دو یا چند واتساپ روی یک گوشی یا داشتن چند کپی از هر برنامه دیگر است. با این برنامه ها می توانند از واتس آپ یا هر برنامه دیگر مانند اینستاگرام یا… چندین نسخه داشته باشید از معروف ترین برنامه های دوال می توان به Parallel Space اشاره کرد. روش کار با این برنامه ها به این شکل است که:

 • برنامه Parallel Space را از پلی استور دانلود و نصب کنید.
  نصب واتساپ دوم روی گوشی
 • پس از نصب مراحل اولیه و اجازه دسترسی های مختلف را به آن برنامه بدهید.
 • سپس با چنین صفحه ای مواجه می شوید که در آن می توانید از هر برنامه ای که امکانش باشد یک نسخه دوم تهیه نمایید. مثلا می توانید دو اینستاگرام روی یک گوشی داشته باشید.
  نصب واتساپ دوم روی گوشی
 • حالا باید تیک آبی بالای برنامه دلخواه خود را فعال و سپس گزینه Add to Parallel Space را بزنید. در این آموزش ما می خواهیم از برنامه whatsapp کپی بگیریم. یعنی دو یا چند واتساپ روی یک گوشی داشته باشیم پس باید تیک آبی بالای برنامه واتساپ را فعال کنید.
  نصب دومین واتساپ در اندروید

دقت داشته باشید با این روش برنامه واتساپ دوم به لیست برنامه های نصب شده گوشی شما اضافه نمی شود ولی با چک کردن این برنامه به راحتی می توانید واتس آپ دوم یا هر چند واتس آپ که می خواهید را روی یک گوشی داشته باشید.

برای فعالسازی اعلان نسخه های دوم از واتساپ، تلگرام و… کافیست نوار نوتیفیکشن خود را پایین بکشید، گزینه نوتیفیکیشن را لمس کنید.

نصب دومین واتساپ در اندروید

سپس گزینه فعالسازی نوتیفیکشن را روشن کنید.

نصب واتساپ دوم روی گوشی

بدین ترتیب با دریافت پیام، یک نوتیفیکیشن برای شما ارسال می شود.

استفاده از دو اکانت واتس اپ در یک گوشی:شاید شما هم از کاربرانی باشید که بنابه دلایل مختلف دارای چند اکانت واتساپ هستید و تمایل دارید دو واتساپ روی یک گوشی راه اندازی نمایید. حتما می پرسید چطور دو یا چند واتساپ را روی گوشی خود داشته باشیم؟ به سادگی به کمک تنظیمات گوشی یا با نصب برنامه های جانبی قادر هستید دومین واتساپ را روی گوشی خود داشته باشید. در این مقاله آموزشی به ترفند نصب دو واتساپ روی یک گوشی پرداختیم. اگر روش دیگری را برای این کار میشناسید با ما و کاربران دیگر مطرح کنید.