18
اکتبر

فعال شدن Now on Tap برای کاربران ایرانی اندروید

فعال شدن Now on Tap برای کاربران ایرانی اندروید:Now on Tap یکی از ویژگی‌های اندروید 6 است که به دلیل تحریم، کاربران ایرانی قادر به استفاده از آن نبودند. اما با تغییراتی که گوگل به تازگی اعمال کرده است، ایرانی‌ها امکان استفاده از این ویژگی را پیدا کرده‌اند.

گوگل در اندروید 6 ویژگی‌ای به نام Now on Tap معرفی کرد که به کاربران کمک می‌کند از گوشی خود راحت‌تر استفاده کنند. Now on Tap درواقع بخشی از دستیار شخصی گوگل است که موجب می شود بدون ترک کردن صفحه فعلی در مورد آنچه در حال خواندن و دیدنش هستید جستجو کنید و اطلاعات بیشتری به دست آورید.

Now on Tap، که با گرفتن دکمه خانه یا دکمه دایره پایین صفحه فعال می‌شود، تا پیش از این وابسته به Google Now Cards بود، اما به دلیل تحریم، کاربران ایرانی امکان استفاده از آن را نداشتند. در آپدیت جدیدی که برای اپلیکیشن Google آمده است، می‌توان ویژگی Now on Tap را بدون نیاز به فعال کردن Google Now Cards به کار گرفت؛ به این ترتیب کاربران ایرانی دیگر مشکلی برای استفاده از آن ندارند.

فعال شدن Now on Tap برای کاربران ایرانی اندروید:ابتدا اپلیکیشن Google را به‌روز کنید و از منوی سمت چپ به Settings بروید. در قدم بعد وارد Now on Tap شوید و دکمه نشان‌داده‌شده در تصویر را فعال کنید.

برای اینکه با Now on Tap و قابلیت‌های آن بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنم ویدئوی زیر را تماشا کنید.