12
اکتبر

مشكل تصويروگرافيك لپ تاپ

مشكل تصويروگرافيك لپ تاپ:مشکل تصویر و گرافیک لپ تاپ : کارت تصویر (که به آن به عنوان کارت گرافیک، GPU، درایور فیلم، کارت نمایش یا آداپتور گرافیکی نیز گفته می شود) بخش مهمی از کامپیوتر شما است. هر مشکلی در کارت ویدئو می تواند بر عملکرد رایانه شخصی / لپ تاپ شما تأثیر بگذارد، لذت بازی شما را خراب کند، تجربه تماشای فیلم را مختل کند یا کارهای فشرده سازی 3 بعدی را کاهش دهد.

این پست شما را با راه حل های احتمالی برای خطاهای مختلف درایور کارت گرافیک / GPU راهنمایی می کند؛ مشکلات صفحه نمایش، پخش ویدیو و عملکرد کُند کامپیوتر در هنگام پخش / پردازش فیلم های HD و غیره. ما این مشکل را در زمینه کارت گرافیکی یکپارچه (متصل به مادربرد) پوشش خواهیم داد و کارت گرافیک اختصاصی مانند NVidia GeForce ، ATI Radeon و سایر.

چگونه می دانید کارت گرافیک شما آسیب دیده است یا کار نمی کند؟

تصاویری تحریف شده معمولاً کارت ویدئویی آسیب دیده یا خراب را نشان می دهند. در زیر عمده ترین دلایل بروز مشکلات کارت گرافیک را آورده ایم:

  • خرابی رایانه
  • گرمای بیش از حد CPU
  • با روشن کردن کامپیوتر، صفحه نمایش سیاه می شود
  • وقتی شروع به بازی می کنید یا فیلم تماشا می کنید با صفحه آبی روبه رو می شوید
  • پرش یا انجماد صفحه نمایش یا فیلم ها
  • رنگ های عجیب و غریب در مدل شطرنجی روی صفحه نمایش
  • دریافت خطاهای مانند Display driver stopped responding and has recovered
  • صدای بلند فن از کامپیوتر یا لپ تاپ شما

قبل از عیب یابی مشکلات کارت گرافیک، بررسی های فیزیکی انجام می شود

کارت گرافیک همیشه دلیل مشکلات ویدیویی نیست. بعضی اوقات، مشکلات ناشی از سایر جنبه های مربوط به سخت افزار به شرح زیر است:

1.اتصال سست

2.شکاف کارت گرافیک را تعویض کنید

3.مانیتور را بررسی کنید

4.کارت گرافیک دیگری را تست کنید

5.درایورهای صوتی خود را بررسی کنید

کارت گرافیک خنک و تمیز باشد

مشكل تصويروگرافيك لپ تاپ: آیا CPU شما بعد از مدتی داغ می شود؟ یا فیلم ها و بازی های شما بعد از چند دقیقه متوقف می شوند؟ این ممکن است به دلیل گرمای بیش از حد مادربرد یا کارت ویدیو باشد. کامپیوترها در هنگام کار، گرما ایجاد می کنند. اگر این گرما به درستی از بین نرود، ممکن است به دلیل گرمای بیش از حد به مادربرد و کارت گرافیکی آسیب برساند. گرمای بیش از حد می تواند باعث خرابی کارت گرافیک، پرش در نمایش فیلم شود.

برای رفع این مشکل، باید دستگاه را باز کرده و شرایط فن را بررسی کنید. توصیه می شود برای خنک کردن دستگاه، از تکنسین کمک بگیرید که گرد و غبار داخل فن ها را تمیز کند یا یک فن کیس یا فن های مخصوص نصب کند. اگر مادربرد یا کارت گرافیک اختصاصی به دلیل گرمای بیش از حد آسیب دیده است، باید آنها را تعویض کنید.

کارت ویدیوی خود را جایگزین کنید

مشكل تصويروگرافيك لپ تاپ:خرید کارت ویدیوی جدید تنها گزینه زمانی است که کارت موجود به دلیل گرم شدن بیش از حد یا اورکلاک آسیب دیده است، یا قدیمی شده است. اگر از یک کارت ویدیوی یکپارچه استفاده می کنید، کل مادربرد را جایگزین کنید. قبل از خرید، استفاده خاص از کارت گرافیک را در نظر بگیرید. گیمرها یا متخصصان ویرایش ویدیو برای پردازش گرافیکی سنگین به یک پردازنده گرافیکی قدرتمند تر نیاز دارند.

مشکل کارت گرافیک می تواند مربوط به سخت افزار یا نرم افزار باشد. این وبلاگ چندین علائم سراست را برجسته خواهد کرد که خرابی یا آسیب در کارت گرافیک شما را مشخص، و توصیه می کند که قبل از حرکت به سمت روش های عیب یابی، بررسی های فیزیکی را انجام دهید. کارت گرافیک شما ممکن است همیشه دلیل عدم کیفیت فیلم یا عملکرد آن نباشد.

این ممکن است به دلیل وجود یک کابل معیوب یا مانیتور صفحه نمایش باشد، یا خود فیلم ممکن است خراب شده باشد و به یک نرم افزار تعمیر نیاز داشته باشد. روش های عیب یابی هم به جنبه های سخت افزاری و هم نرم افزارهای مربوط به مشکلات کارت ویدیویی پرداختند. مشکلات سخت افزاری پس از معاینه فیزیکی کارت گرافیک و حفظ دمای مطلوب قابل رفع است. مشکلات نرم افزار کارت ویدیو با به روزرسانی یا نصب مجدد درایورها یا غیرفعال کردن / فعال کردن کارت های گرافیکی برطرف می شود. اگر هیچ یک از این روش ها کار نکند، کارت گرافیک شما آسیب دیده است و باید تعویض گردد.