هک شدن
09
آگوست

هک شدن گوشی و راهکارهای جلوگیری از هک شدن؟؟؟

هک شدن

جلوگیری از هک شدن گوشی موبایل : آپدیت سیستم عامل

برای جلوگیری از هک شدن گوشی موبایل یکی از بهترین روش هایی که با آن می‌توانید از هک شدن گوشی موبایل خود جلوگیری کنید مربوط به آپدیت یا به روز نگه داشتن سیستم عامل دستگاه می‌شود. آپدیت هایی که به صورت دوره‌ای برای گوشی های موبایل (چه اندروید و چه iOS) منتشر می‌شوند شامل تغییرات امنیتی زیادی هستند که به طبع منجر به افزایش امنیت دستگاه و سخت تر شدن نفوذ به آن خواهند شد. بنابراین سعی کنید همیشه این آپدیت های جدید را دانلود و بر روی گوشی نصب نمایید. خیلی از شرکت های سازنده گوشی های اندرویدی به طور مجزا برای سیستم عامل گوشی های خود آپدیت های امنیتی مستقل ارائه می‌کنند و بدین صورت سعی دارند بهترین حالت امنیتی ممکن را به وجود آورند. بنابراین یکی از موثرترین رو ش هایی که برای جلوگیری از هک گوشی موبایل وجود دارد، آپدیت سیستم عامل است.

جلوگیری از هک شدن گوشی موبایل : دانلود اپلیکیشن از گوگل پلی و اپ استور

برای اینکه مطمئن باشید اپلیکیشن هایی که دانلود می‌کنید مخرب و جاسوسی نیستند و خطر هک شدن گوشی موبایل را برایتان به همراه نخواهند داشت، توصیه می‌کنیم حتما فقط و فقط اپلیکیشن های مورد نظرتان را از مراجعه قابل اعتمادی مثل گوگل پلی استور و اپ استور دانلود کنید. برای اینکه اپلیکیشنی در این منابع منتشر گردد باید از فیلترهای خاصی عبور کند، به همین دلیل انتشار اپلیکیشن های جاسوسی و مخرب در این منابع حداقل به سادگی قابل انجام نخواهد بود و کاربران می‌توانند با اطمینان از این مسئله اپلیکیشن های مورد نظرشان را از این مراجع دانلود نمایند. بنابراین همیشه برنامه هایی که می‌خواهید در گوشی نصب کنید را از گوگل پلی استور و اپ استور دانلود کنید.

جلوگیری از هک شدن گوشی موبایل : پسورد گذاری روی اپلیکیشن ها

شما همیشه می‌توانید دسترسی یک هکر به اطلاعات خود را دشوار و دشوارتر کنید. رمزگذاری برای اپلیکیشن های مهم و حائز اهمیتی که روی گوشی شما نصب هستند یکی از این روش هاست. برای مثال اگر با ایمیل خود اطلاعات مهمی را رد و بدل می‌کنید، سعی کنید برای آن یک پسورد مناسب قرار دهید تا حتی اگر گوشی شما مستقیما هک شد، هکر مستلزم این باشد که دوباره از یک لایه امنیتی دیگر برای دسترسی به اطلاعات اپلیکیشن ایمیل شما عبور کند. روند مشابه را می‌توانید برای سایر اپلیکیشن های حائز اهمیت دستگاه هم انجام دهید. دقت کنید که هرچقدر لایه های امنیتی گوشی شما بیشتر باشند، هکر هم برای دسترسی به اطلاعات شما باید تلاش بیشتری کند و این مسئله به نفع شماست. و احتمال هک شدن گوشی شا کاهش می یابد. پس برای اپلیکیشن های مهم گوشی خود رمز یا پسورد قرار دهید.