اینستاگرام
20
جولای

اینستاگرام سرویس امنیتی برای حساب‌های هک‌شده را رونمایی کرد

در به‌روزرسانی جدید اینستاگرام، ویژگی امنیتی‌ای برای کاربران قبلا هک‌شده‌‌ دردسترس قرار گرفته است تا با طی مراحلی حساب کاربری خود را امن کنند.

به‌گزارش ورج، اینستاگرام ویژگی امنیتی جدیدی برای کسانی معرفی کرد که قبلا حساب کاربری‌شان هک شده است. در به‌روزرسانی جدید، افرادی که قبلا حسابشان به‌خطر افتاده است، وقتی وارد حساب اینستاگرام خود می‌شوند، با باز‌شدن صفحه‌ای به آن‌ها پیشنهاد می‌شود درصورت تمایل، بررسی امنیتی را شروع کنند. و امنیت حساب کاربری خود را در این اپلیکیشن بالا ببرند.

این قابلیت ازطریق روش‌های متفاوت شامل تأیید حساب‌های کاربری‌ای که اطلاعات ورودشان در اینستاگرام در‌دسترس هستند، بررسی فعالیت‌های ورودی حساب کاربری و اطلاعات بازیابی آن را بروز نگه می‌دارد.

علاوه‌بر گزینه‌های موجود برای فعال‌کردن تأیید دومرحله‌ای، این اپلیکیشن در حال برنامه‌ریزی برای افزودن پشتیبانی از تأیید دومرحله‌ای از‌طریق واتساپ است. اینستاگرام می‌گوید حساب‌هایی که از‌طریق دایرکت ادعا می‌کنند از طرف این اپلیکیشن هستند و به‌اشتراک‌گذاشتن رمز را درخواست می‌کنند، جعلی هستند. اینستاگرام فقط ازطریق ایمیلی که از داخل اپلیکیشن ارسال می‌کند، با کاربر تماس می‌گیرد. و هیچ گونه پیامی را در دایرکت برای کاربر های خود ارسال نمیکند. این بخش در قسمت Settings در تب Emails from Instagram دردسترس است.

تنظیمات

این ویژگی امنیتی در میانه موج جدیدی از ایمیل‌های جعلی که به‌دست کاربران می‌رسد، در حال گسترش است. ایمیل‌ها جعلی که با عنوان اینستاگرام ارسال می‌شوند، در‌واقع ربات‌‎هایی هستند که سعی می‌کنند به‌یک‌باره به حساب‌های کاربری زیادی دسترسی پیدا کنند. اگرچه این پیام‌ها آزاردهنده هستند، دریافت آن‌ها به‌معنی هک‌شدن حساب کاربری نیست و جای نگرانی زیادی را برای کاربران بهمراه ندارد. این ویژگی مانند دیگر ویژگی های اینستاگرام فعلا برای همه در دسترس نیست و به تدریج برای کاربران این اپلیکیشن فعال خواهد شد.

برای حفظ ایمنی سیستم خود در برابر خطرات احتمالی , آنتی ویروس نود 32 شرکت اطلس سیستم را دانلود و نصب نمایید.

برای خرید اشتراک به فروشگاه اطلس مراجعه کنید.