۶۰ کارمند فیس‌بوک به دلیل اشتباه الگوریتم متا اخراج شدند
21
آگوست

۶۰ کارمند فیس‌بوک به دلیل اشتباه الگوریتم متا اخراج شدند

یک پیمانکار متا اخیراً به تعدادی از کارمندانش اعلام کرده فعالیت آنها برای فیس بوک به زودی پایان می یابد. حدود ۶۰ کارمند شرکت Accenture تحت تاثیر این اقدام اخراج می شود. شرکت مذکور بر تیم هایی از بازبین های محتوای فیس‌بوک و دیگر پیمانکارها نظارت می کند.

دلیل این اخراج ها هنوز مشخص نیست و توضیحاتی درباره تغییرات به کارمندان داده نشده است. طبق گزارش اینسایدر، نمایندگان Accenture طی یک تماس ویدئویی سریع خبر اخراج را به کارمندان مذکور داده و اعلام کرد پیمانکاران به وسیله یک الگوریتم و به طور تصادفی آنها را انتخاب کرده اند.

فیس بوک از اظهار نظر در این باره خودداری و نماینده Accenture نیز انجام اقدامات برای اخراج کارمندان را تکذیب کرد.

اخراج نیروهای متا در حالی اتفاق می افتد که این شرکت در میانه رکود اقتصادی و کسب و کار آگهی های آنلاینش با چالش رورو شده است.

شرکت آمریکایی مذکور پس از صرف چند میلیارد دلار در بخش واقعیت مجازی، اخیراً از کاهش درآمد برای نخستین بار در طول تاریخچه فعالیتش خبر داده بود. در همین راستا شرکت مادر فیس بوک طرح های استخدام نیروی جدید را کاهش داده و به مدیران خود اعلام کرده بود کارمندانی با عملکرد ضعیف را حذف کنند.

علاوه بر آن فیس‌بوک برخی از خدماتی که به کارمندان ارائه می کرد مانند سرویس لباسشویی را از آغاز ۲۰۲۲ میلادی حذف کرده است.

فیس‌بوک (به انگلیسی: Facebook) یک سرویس شبکه اجتماعیآنلاین است که در ۴ فوریه سال ۲۰۰۴ میلادی توسط مارک زاکربرگ و دوستانش ادواردو ساورین، اندرو مک‌کالم، داستین موسکوویتز و کریس هیوز در دانشگاه هاروارد به وجود آمد.[۳] در ابتدا نام‌نویسی در این وبگاه تنها به دانشجویان دانشگاه هاروارد محدود بود. اما با گذشت زمان درِ آن برای دانشگاه‌های شهرهای بوستون، آیوی لیگ و دانشگاه استنفورد نیز گشوده‌شد. پس از افزوده‌شدن دانشگاه‌های مختلف و دبیرستان‌ها به لیست مجاز عضویت در فیس‌بوک، عضویت در آن به تدریج در دسترس تمامی افراد بالای ۱۳ سال در سرتاسر دنیا قرار گرفت.[۴]