بعد از گوگل کروم، مرورگر اج هم دچار آسیب پذیری روز صفر شد
13
جولای

بعد از گوگل کروم، مرورگر اج هم دچار آسیب پذیری روز صفر شد

اخیرا بروز یک آسیب‌‌ پذیری جدی به نام “روز صفر” در مرورگر کروم‌ باعث شد تا گوگل یک ‌آپدیت جدید برای آن عرضه کند. حالا به نظر می‌رسد مرورگر اج مایکروسافت هم دچار این باگ شده و خود مایکروسافت هم این ‌موضوع را تائید کرده است.

از آنجائیکه مرور‌گر اج بر پایه پلتفرم کرومیوم ساخته شده است طبیعی است که این مرورگر هم مثل کروم دچار آسیب پذیری روز صفر شود.

مایکروسافت برای رفع این مشکل یک آپدیت جدید عرضه کرده و توصیه کرده است که کاربران حتما آن را به‌روزرسانی کنند. شما برای آپدیت مرورگر اج خود می‌توانید مراحل زیر را طی کنید:

مرورگر را باز کرده روی منو‌ی تنظیمات کلیک‌ کنید. در بخش Help & Feedback روی گزینه About Microsoft Edge کلیک ‌کنید. خود مرورگر به‌طور خودکار آپدیت جدید را جستجو و نصب خواهد کرد. بعد از نصب، مرورگر را ببندید تا پروسه نصب کامل شود.

برای جلوگیری از آسیب پذیری روز صفر در مرورگر اج، شما لازم نیست کار خاصی انجام ‌دهید و فقط کافی است که آپدیت مذکور را نصب کنید.

مایکروسافت اج (به انگلیسی: Microsoft Edge) یک مرورگر وب است که توسط مایکروسافت ساخته شده‌ و توسعه داده می‌شود. این مرورگر اولین بار در سال ۲۰۱۵ برای ویندوز ۱۰ و ایکس‌باکس وان و سپس در سال ۲۰۱۷ برای اندروید و آی‌اواس، و بعد از آن در سال ۲۰۱۹ برای مک‌اواس ، در سال ۲۰۲۰ برای ویندوز ۷ منتشر شد و در سال ۲۰۲۰ هم برای لینوکس منتشر شد

در سال ۲۰۲۰ میلادی مایکروسافت، مرورگر مایکروسافت‌اج را با به‌روزرسانی جدیدی با موتور کرومیوم ارائه کرد.