13
مارس

امکان نصب ویندوز ۱۱ با بوت دوگانه روی سرفیس Duo فراهم شد

امکان نصب ویندوز ۱۱ با بوت دوگانه روی سرفیس Duo فراهم شد

 

امکان نصب ویندوز ۱۱ با بوت دوگانه روی سرفیس Duo فراهم شد:امکان نصب ویندوز ۱۱ با بوت دوگانه روی سرفیس Duo فراهم شد:توسعه‌دهنده‌ای موفق شده است با بوت دوگانه، ویندوز ۱۱ را درکنار اندروید روی سرفیس Duo نصب و اجرا کند.

اگر یکی از دارندگان سرفیس Duo مایکروسافت هستید، اکنون می‌توانید ویندوز ۱۱ را روی این دستگاه نصب کنید. گوستاو مونِس، دانشجوی مهندسی، از ماه‌ها قبل روی نصب ویندوز ۱۱ در سرفیس Duo کار می‌کند و اکنون راهنمای نصب این سیستم‌عامل را درکنار اندروید با استفاده از بوت دوگانه منتشر کرده است.

به‌گزارش ورج، برای نصب ویندوز ۱۱ به نسخه‌ی ۱۲۸ گیگابایتی سرفیس Duo نیاز دارید. در این روش، کاربران می‌توانند ویندوز ۱۱ را درکنار اندروید روی این دستگاه نصب کنند. اگر می‌خواهید از جدیدترین نسخه‌ی ویندوز به‌طور روزانه استفاده کنید، باید اشاره کنیم فعلاً بسیاری از ویژگی‌های این سیستم‌عامل ازجمله کنترل‌های لمسی، شبکه، داده‌ها و دوربین روی سرفیس Duo کار نمی‌کند. این پروژه بیشتر برای افراد کنجکاوی است که تمایل دارند محیط ویندوز را درکنار اندروید روی سرفیس Duo آزمایش کنند.

ویندوز ۱۱ روی سرفیس Duo

بامکان نصب ویندوز ۱۱ با بوت دوگانه روی سرفیس Duo فراهم شد:ا استفاده از بوت دوگانه، حافظه‌ی ۱۲۸ گیگابایتی سرفیس Duo را اندروید و ویندوز به دو بخش ۶۴ گیگابایتی تقسیم خواهند شد. در راهنمای مونِس نوشته شده است اندروید معمولاً بوت می‌شود و درصورت نیاز، باید از رایانه‌ی شخصی برای بوت‌کردن ویندوز استفاده کنید.

این پروژه پیش‌نمایشی اولیه است؛ اما بوت‌کردن ویندوز ۱۱ روی سرفیس Duo اقدامی درخورتوجه محسوب می‌شود. مونِس تلاش زیادی کرده است تا بتواند نسخه‌های کامل ویندوز را روی دستگاه‌های مختلفی اجرا کند که از این سیستم‌عامل پشتیبانی نمی‌کنند. وی سال گذشته نیز موفق شد ویندوز ۱۱ را روی گوشی ویندوزفونی اجرا کند و این سیستم‌عامل را به‌طور شگفت‌انگیزی برای نمایشگر ۵٫۷ اینچی گوشی سازگار کرد.

ویندوز ۱۱ روی سرفیس Duo
  • مایکروسافت باگ پاک نشدن داده‌های کاربر را با جدیدترین به‌روزرسانی ویندوز رفع می‌کند
  • مایکروسافت قابلیت موردانتظار پشتیبانی از تب‌ها را به فایل اکسپلورر ویندوز ۱۱ اضافه می‌کند

اگر تمایل دارید ویندوز ۱۱ را روی سرفیس Duo خود نصب کنید، می‌توانید راهنمای کامل مراحل انجام این کار را در این وب‌سایت مشاهده کنید. شایان ذکر است که نصب ویندوز ۱۱ روی سرفیس Duo، ضمانت دستگاه شما را باطل خواهد کرد؛ بنابراین قبل از انجام این کار، باید مسئولیت همه‌ی عواقب را برعهده بگیرید.