متا
26
فوریه

متا احتمالا تیم توسعه سیستم عامل XROS برای هدست‌های VR و AR را منحل کرده است

طبق یک گزارش جدید، متا گروهی تقریبا 300 نفره از کارمندان خود را که مشغول کار روی یک سیستم عامل ترکیبی برای هدست‌های AR و VR بودند، منحل کرده و نیروهای آن را به بقیه بخش‌های شرکت از جمله تیم عینک AR و هدست آکیلس فرستاده است.

منبعی که این گزارش را منتشر کرده نشریه The Information است. این گزارش می‌گوید متا اعضای تیمی را که در حال کار روی سیستم عامل XROS بودند به بخش‌هایی مثل «پروژه آریا» و تیم XR Tech فرستاده که بر توسعه قابلیت ردیابی چشم، دست و سایر قابلیت‌های درک ماشینی تمرکز دارند.

«شیوا اسلووان»، سخنگوی متا در پاسخ به درخواست رسانه‌ها برای اظهارنظر در این مورد از رد یا تایید وضعیت تیم XROS خودداری کرده اما به‌صورت ضمنی درباره این رخداد صحبت کرده است. او می‌گوید: «ما همواره در حال توسعه ساختارهای تیمی شرکت هستیم تا محصولات بزرگ خود را به سرعت به بازار بیاوریم. با استفاده مستقیم از مهندسان واحد سیستم عامل در تیم‌های AR و VR می‌توانیم سرعت توسعه راهکارهایی را افزایش دهیم که برای هر محصول به شکلی مناسب بهینه‌سازی شده‌اند. همان‌طور که قبلا گفته‌ایم، برای ساخت این محصولات چندین مسیر فنی وجود دارد و همچنان به ساخت سیستم‌های تخصصی پایبند می‌مانیم. به‌علاوه، می‌خواهیم به سرمایه‌گذاری و بهینه‌سازی ادامه دهیم تا با سرعت بیشتری حرکت کنیم و به اهداف بزرگی که در نظر داریم، برسیم.»

متا

متا احتمالا به اندروید برمی‌گردد

در ماه ژانویه در شایعات شنیده شده بود که متا همه یا بخش عمده‌ای از فعالیت‌های مربوط به XROS را متوقف کرده و در عوض می‌خواهد تمرکز خود را روی اصلاح پلتفرم مبتنی بر اندروید VROS بگذارد. این پلتفرم قبلا در هدست آکیلس 2 استفاده شده بود. البته متا در آن زمان این شایعه را رد کرد و گفت قصد ندارد توسعه سیستم عامل خود را متوقف کند.

حالا این تصمیم می‌تواند نتایج مختلفی را برای متا به دنبال داشته باشد. از طرفی می‌توانیم شاهد افزایش سرعت عرضه محصولات AR و VR باشیم، ولی احتمالا این محصولات همچنان وابستگی زیادی به اندروید خواهند داشت.

شرکت اطلس سیستم افق

فروشگاه آنتی ویروس نود 32