جاده های مجازی پورشه؛ لذت رانندگی واقعی را در خانه شبیه سازی می‌کند
17
فوریه

جاده های مجازی پورشه؛ لذت رانندگی واقعی را در خانه شبیه سازی می‌کند

جاده های مجازی پورشه؛ لذت رانندگی واقعی را در خانه شبیه سازی می‌کند :

شرکت پورشه از یک پروژه جدید رونمایی کرد. این پروژه جاده‌های مجازی (Virtual Roads) نام دارد و به رانندگان اجازه می‌دهد از خانه و بطور مجازی در مسیرهای مورد علاقه خود رانندگی کنند. با این پروژه، پورشه می‌خواهد از طریق یک اپلیکیشن اختصاصی سرعت نقشه‌برداری و تبدیل جاده‌های واقعی به جاده‌های مجازی را افزایش دهد.

پس از تکمیل نقشه‌برداری رانندگان می‌توانند با کمک اپلیکیشن مذکور و یک شبیه‌ساز رانندگی در هر کدام از جاده‌های دلخواه تجربه‌ای نزدیک به واقعیت داشته باشند.

جاده های مجازی پورشه؛ لذت رانندگی واقعی را در خانه شبیه سازی می‌کند

در تکنولوژی‌های فعلی، اسکنرهای لیزری از جاده‌ها و خیابان‌ها نقشه‌برداری می‌کنند و فرآیندهای مربوطه ممکن است ماه‌ها طول بکشد. به همین خاطر است که ساخت بازی های اتومبیلرانی نیاز به صرف زمان زیادی دارد. پورشه با پروژه جاده‌های مجازی قصد دارد این زمان را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

در این پروژه، کمپانی آلمانی از یک نرم‌ افزار پیشرفته توسط شرکت Way Ahead Technologies ساخته شده، استفاده می‌کند. این نرم افزار به هوش مصنوعی متکی بوده و به دقت جاده و اطراف آن را برای تشخیص موانع و درختان اسکن می‌کند. برای نقشه برداری کافی است دوربین تلفن همراه مجهز به این اپلیکیشن به سمت مسیر مقابل راننده گرفته شود. در گام بعدی داده‌های به دست آمده از طریق دوربین در سریع‌ترین زمان ممکن به یک نقشه سه‌بعدی تبدیل می‌شود.

جاده های مجازی پورشه؛ لذت رانندگی واقعی را در خانه شبیه سازی می‌کند
به گفته پورشه، فایل‌ پروژه جاده‌های مجازی با چند بازی اتومبیلرانی از جمله Assetto Corsa سازگاری دارد. متاسفانه در رابطه با لیست کامل بازی‌ها جزئیاتی منتشر نشده است.

جاده های مجازی پورشه؛ لذت رانندگی واقعی را در خانه شبیه سازی می‌کند : آنطور که شرکت Way Ahead Technologies اعلام کرده نسخه فعلی نرم افزار قادر است در زمانی زیر یک ساعت تا ۸ کیلومتر از جاده را دیجیتال‌سازی کند‌. البته ناگفته نماند این فاکتور ارتباط مستقیمی با میزان پیچیدگی مسیر دارد. این شرکت تاکید کرده سایر رانندگان نباید نسبت به حریم خصوصی نگران باشند، چون که هیچ داده‌ دیگری جز مسیر و المان‌های اطراف آن دیجیتال‌سازی نمی‌شود.