13
فوریه

اپل واچ علائم مشکل تیروئید را شناسایی می‌کند

اپل واچ علائم مشکل تیروئید را ماه‌ها قبل از تشخیص توسط پزشک، شناسایی می‌کند

یاپل واچ علائم مشکل تیروئید را ماه‌ها قبل از تشخیص توسط پزشک، شناسایی می‌کند:ک دانشجوی پرستاری در استرالیا، دارندگان اپل واچ را تشویق می‌کند تا اعلان‌های ضربان قلب را فعال کنند؛ زیرا این دستگاه می‌تواند ماه‌ها قبل از امکان تشخیص علائم بیماری تیروئید، این مورد را شناسایی کند.

به گزارش اپل‌اینسایدر، اعلان‌های ضربان قلب اپل به بسیاری از افراد کمک کرده است تا مشکلات قلبی خود را شناسایی کنند و آن‌ها را ترغیب می‌کند به‌دنبال کمک پزشکی بیشتر بروند. در یکی از پست‌های اخیر تیک‌تاک نشان داده شده که اپل واچ می‌تواند تغییرات اولیه‌ای را که ممکن است ماه‌ها بعد تشخیص داده شوند، شناسایی کند.

لورن دوم فوریه ویدئویی در تیک‌تاک به‌ اشتراک گذاشت که در آن بینندگان را تشویق کرد تا اعلان‌هایی را برای تشخیص ضربان قلب پایین و بالا، ریتم‌های نامنظم و سطوح آمادگی قلبی فعال کنند. در این ویدئو که توسط The Independent مشاهده شده است، این دانشجوی پرستاری ساکن در سیدنی، اعلام کرد که باید این ویژگی‌ها را از مدت‌ها قبل فعال می‌کرد.

تشخیص تیروئید توسط اپل واچ

اپل واچ علائم مشکل تیروئید را ماه‌ها قبل از تشخیص توسط پزشک، شناسایی می‌کند:لورن در توضیحات خود گفت که چند هفته قبل تشخیص داده شده بود که وی به بیماری تیروئید مبتلا شده است. بااین‌حال وی اظهار داشت:

اگر اپل واچ در‌ مورد تغییرات به من هشدار می‌داد، متوجه می‌شدم که چیزی در‌ حال وقوع است.

لورن در‌ کنار تصویری از نمودار اپلیکیشن Health گفت:

به‌جای اینکه منتظر بدتر شدن علائم باشم، می‌توانستم در ماه اکتبر به پزشک مراجعه کنم؛ زمانی‌که این کاهش چشمگیر در عرض چند روز رخ داد به این معنی بود که سیستم قلبی-عروقی من به‌خوبی قبل کار نمی‌کرد.

این افت با علائم دیگری از‌ جمله خستگی، حساسیت به گرما، افزایش وزن، خشکی پوست و افزایش تحریک‌پذیری مرتبط است. پزشک لورن در ماه سپتامبر تشخیص داد که وی به مشکل تیروئید دچار شده و از آن پس تحت درمان قرار گرفت.

کاش همه‌ی تنظیمات اپل واچ را روشن می‌کردم تا متوجه تغییرات می‌شدم و زودتر به پزشک مراجعه می‌کردم.

از زمان انتشار ویدئوی لورن در تیک‌تاک، بیش از ۳۵۱ هزار نفر از آن بازدید کرده و کاربران ۲۵۰۰ بار آن را پسندیده‌اند. نظرات روی ویدئو درباره‌ی ویژگی‌های مربوط به قلب اپل واچ از‌ جمله جمع‌آوری داده‌های ضربان قلب برای استفاده توسط پزشکان، مثبت بود.