03
فوریه

اپل؛ تحسین‌شده‌ترین شرکت دنیا برای پانزدهمین سال متوالی

اپل؛ تحسین‌شده‌ترین شرکت دنیا برای پانزدهمین سال متوالی

اپل؛ تحسین‌شده‌ترین شرکت دنیا برای پانزدهمین سال متوالی:مجله‌ی فورچون در جدیدترین فهرست شرکت‌های تحسین‌شده، اپل را برای پانزدهمین سال متوالی در ‌رتبه‌ی نخست جای داده است.

مجله‌ی فورچون با بررسی معیارهای متعدد، به‌صورت سالانه فهرستی از تحسین‌شده‌ترین شرکت‌های دنیا منتشر می‌کند و در جدیدترین فهرست این مجله اپل باری دیگر توانسته است بالاتر از آمازون و مایکروسافت در رتبه‌ی نخست جای گیرد.

به گزارش اپل اینسایدر، اپل همچون سال گذشته‌ی میلادی و چندین سال اخیر تحسین‌شده‌ترین شرکت دنیا است و این رتبه‌ی اپل صرفاً شامل صنعت فناوری نمی‌شود بلکه تمامی صنایع را در برمی‌گیرد. فورچون این فهرست را «پرستاره‌ها» خطاب می‌کند و می‌گوید اپل برای دوازدهمین بار در سیزده سال اخیر توانسته در رتبه‌ی نخست صنعت کامپیوتر نیز قرار بگیرد.

فورچون پس از اپل، آمازون را دومین شرکت تحسین‌شده در دنیا می‌داند. مایکروسافت، فایزر و والت دیزنی به‌ترتیب در رتبه‌های سوم تا پنجم جای گرفته‌اند. گوگل (یا به‌طور دقیق‌تر آلفابت) رتبه‌ی هفتم را به دست آورده و برکشیر هاتاوی (شرکت مالی بزرگ وارن بافت) را بالاتر از خود در رتبه‌ی ششم می‌بیند.

فورچون برای مشخص کردن فهرست شرکت‌های برتر با مؤسسه‌ی خدمات حرفه‌ای کورن فری همکاری می‌کند. فورچون می‌گوید فرایند رتبه‌بندی را در ابتدا با فهرست کردن شرکت‌ها (شامل هزار شرکت برتر آمریکا) بر‌ اساس درآمد آغاز می‌کند. در نهایت ۳٬۷۴۰ مدیر اجرایی، کارگردان و تحلیلگر منتخب، ۱۰ شرکت برتر مدنظرشان را اعلام می‌کنند.

اپل؛ تحسین‌شده‌ترین شرکت دنیا برای پانزدهمین سال متوالی:این نخستین بار نیست که اپل به‌عنوان شرکتی برتر در سطح دنیا معرفی می‌شود. تولیدکننده‌ی آیفون اواسط دی‌ ماه به نخستین شرکت دنیا تبدیل شد که ارزش بازارش به عدد شگفت‌انگیز سه تریلیون دلار می‌رسد.